Skocz do zawartości

Sezon karpiowy 2014


kubus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie i jak tam wasze przygotowania do sezonu 2014 ? Co postawiliście sobie za cel ?

Co postanowiliście zmienić ? Jakie wnioski wyciągnęliście do porażek z ubiegłego sezonu ?

Zapraszam do dyskusji :)

Z mojej strony życzę wszystkim w nadchodzącym sezonie tego co samemu sobie : tego aby spędzać nad wodą jak najwięcej czasu, aby ta magiczna otoczka jaka towarzyszy każdej karpiowej zasiadce nigdy nie straciła swojego uroku, osiągnięcia postawionych celów i poprzeczek ( mam nadzieję że wysoko :P ) i przede wszystkim abyśmy nie poddawali się po chwilowych niepowodzeniach, z porażek wyciągali wnioski i cieszyli się każdą chwilą spędzoną nad wodą. :)

Myślę że to będzie *****isty sezon :)

Pozdrawiam

Szpila Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , to bedzie mój pierwszy sezon typowo karpiowy. Zestaw skompletowany 3 kije , wiadomo nie te z górnej półki ale myslę że wystarczy na poczatek ( kongery carpmaxxx team ) podzik też okazyjnie kupiony od dobrego kolegi karpiarza( którego pozdrawiam ) Fox horizon. Jeszcze tylko brakuje dobrych sygnałków z centralką i kilku drobiazgów. Mój cel na sezon to miło spędzic czas nad wodą i jak sie uda to kilka rybek docholowac do brzegu i zwrócic im wolnośc. Oczywiście łowienie na haki bezzadziorowe i koniecznie środek do dezynfekcji ran u karpików który polecam wszystkim łowiacym. Pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sezon otwarty mam pytanie dotyczące piszczałek, a mianowicie używa ktoś może Monster Fishing MF 213C. To jest nowość na ten rok. A jak nie tych to może innych ktoś używa z tej firmy. Temat trochę spóźniony, bo już zamówiłem, ale każda opinia cenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego modelu akurat nieużywam ale mam zestaw Monster Fishing model MF-109C Set, do tego również swingery tej samej firmy.Używam ich od prawie dwóch lat i jestem zadowolony.Z tego co próbwałem centralka działała na odległośc 150 metrów,dalej niemiałem potrzemy.Deszcz (raczej ulewa) nieprzeszkadzała w prawidłowym działaniu,ani sygnalizatorów,jak i swingerów.Niestety podczas mrozów nietestowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh ja jeszcze nie mam możliwości wyskoczenia nad wodę, ale sezon się dla mnie tak naprawdę wcale nie skończył ... już niedługo ruszam z kulaniem i nowe "pływadełko" będę robił :) Dziś właśnie mi przyszedł kadłub, a regulatory,serwa,radio,wały,echo... itd, tez maja być na dniach. Kilka wieczorków z piwkiem i lutownicą i już na wiosnę, będzie przecinać tafle wody :D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My sezon karpiowy uważamy za rozpoczęty i faktycznie karpie nie śpią.Nie ma co prawda fotki z miśkiem,ale wierzcie mi albo nie,zabrakło naprawdę niewiele:eek:.O 0.55 budzi mnie @Manek i pikanie centralki.Po około 40 sekundach holu i gwałtownym odjeździe, dobra ryba schodzi się z haka:mad:.Poza kilkoma piknięciami nie było więcej brań.Pozostał ogromny niedosyt,ale cieszy,że obrana taktyka sprowokowała do brania miśka w tej lodowatej wodzie.Może uda się zmontować wolne i spróbować jeszcze raz:D.

A co do PVA to używaliśmy siatek wspomnianych przez @domina92 w poście wyżej - E.A.P fast melt i mimo tak zimnej wody nie pozostawało nic po jej rozpuszczeniu.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh ja jeszcze nie mam możliwości wyskoczenia nad wodę, ale sezon się dla mnie tak naprawdę wcale nie skończył ... już niedługo ruszam z kulaniem i nowe "pływadełko" będę robił :) Dziś właśnie mi przyszedł kadłub, a regulatory,serwa,radio,wały,echo... itd, tez maja być na dniach. Kilka wieczorków z piwkiem i lutownicą i już na wiosnę, będzie przecinać tafle wody :D

Jak skompletujesz wszystko to daj znac w jakich kosztach sie zmieściłeś? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich.

Odbiegając od tematu mam pytanie odnośnie żwirowni Wietlin koło Jarosławia. Czy ktoś z Was był na zasiadkach na tym akwenie i jeśli tak czy jest to zbiornik godny polecenia na zasiadki karpiowe lub amurowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.