Skocz do zawartości

Akwarium,akwarystyka.


geo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uważam , że najlepiej poświęcić godzinę lub dwie i w prosty sposób stworzyć własne tło. No satysfakcja gwarantowana :-) . Na Podforak-u opisałem jak w prosty sposób z gipsu farby do ścian, kory i patyków można stwożyć tło skrzynkowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na tym za bardzo nie znam ale znalazłem coś co mi się podoba

Tła, tapety

a z racji wykonywanego zawodu, może dało by się użyć któryś z marmurów grupy forest?

https://www.google.pl/search?q=marmur+forest+akwarium&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=zWYAU8TxBsG_ygOd3YLQBw&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1391&bih=636#q=marmur+forest+&tbm=isch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie gdzie znajdują się dobre sklepy z artykułami akwarystycznymi. Chodzi mi o dobrą rade sprzedawcy typu: jaka pompka, jaki filtr, jakie rybki na start, jakie zioło:D.

W każdym mieście jest zoologiczny ,przejdż się i popytaj.A po pierwsze trochę poczytaj o akwarystyce bo po twoim poście wnioskuję że jesteś zielony w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie gdzie znajdują się dobre sklepy z artykułami akwarystycznymi. Chodzi mi o dobrą rade sprzedawcy typu: jaka pompka, jaki filtr, jakie rybki na start, jakie zioło:D.

Nawet dobry sprzedawca Ci nie pomoże jak zadasz mu takie pytanie.Musisz najpierw zastanowić się jakie akwarium chcesz mieć,tzn. o jakiej charakterystyce-malawi-tanganika,holenderka.Chcesz mieć same żyworódki czy mieszane gatunki co jest dosyć trudne przy doborze. Nie mówię tu o 5 rybkach danego gatunku bo to żadne stadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kupię akwarium takie z 375L, najlepiej w całym komplecie.

Kolego zobacz sobie na tablicy pl.Są tam często fajne zestawy zazwyczaj po ludziach u których nie wypaliła akwarystyka.Po małych modyfikacjach zestawu zgarniesz całkiem niezły "ogródek".Jaką obsadę planujesz założyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie ci kupić taki zestaw w proponowanych pieniążkach.Poza tym wolałbym dołożyć grosz i kupić 100l. Będziesz miał większy wybór jeśli chodzi o inwentarz oraz łatwiej utrzymać.utrzymać. Poza tym mało kto sprzeda za tę kwotę sprawnie działające filtry itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mam telefon do gościa co chce właśnie za 100zł sprzedać 60L z filtrem itp . Tylko kontakt z nim tak utrudniony że szok . Wydaję mi się że 100L może być za dużo :) Chcę to akwarium trzymać na biurku ,a 100L to już trochę powierzchni zajmuję . Z resztą 100L też będzie kosztować o wiele więcej :)

Jak na razie będę próbował z tym gościem się skontaktować i jak się uda to kupię . Jak nie to już nie wiem co mam robić . Wdg mnie 60L by było optymalnie bo 25L to trochę mało a 100L to dużo :) No ale to tylko moje stwierdzenie :) Znalazłem jeszcze na Allegro 30L z pokrywą etc razem 15 rzeczy za 113zł + przesyłka ale jest to z Rz :) Ale to tylko 25-30L więc też trochę mało :) Sam już nie wiem co mam robić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem co mam robić :(

Pierwsze co powinieneś VEJEK, to co chcesz mieć w tym akwarium jaki gatunek z jakiego biotopu?Napisz to coś poradzimy,nie załamuj się i na razie zostaw pętle na bogu:D.Istnieje jeszcze akwarium nietypowe np zamawiasz wąskie a długie.Kupowanie używanego akwarium nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem.Nie masz gwarancji że nie ma rys na przedniej szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego opisz swój baniaczek spróbuje coś podpowiedzieć. Co do zakupu sprzętu odradzam sklepy stacjonarne ! Oraz co bardzo ważne trzeba zwracać uwagę na pobór energii bo to co tanie wyjdzie na rachunku za prąd drogo. Odp dla kolegi Gumki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.