Skocz do zawartości

Akwarium,akwarystyka.


geo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj byłem w Galerii Rzeszów i zobaczyłem co mają :)

Wybrałem parę gatunków :) Pozwolę sobie je wam przedstawić i prosić o ocenę ,co myślicie o tym zestawieniu ? :P

Kosiarka 3 szt

Bojownik syjamski 1 szt

Danio 3 szt

Głupik 5 szt

molinezja czarna 3 szt

Prętnik karłowaty 2-3 szt

Głowaczyk barwny 1-2 szt

kiryski 2 szt

Prętnik Karłowaty 1-2 szt

Zmienniak plamisty 1-2 szt

Wiem że szybko piszę posty ale lubię szybkie decyzję ,nie lubię z niczym zwlekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie akwarium posiadasz? Rybki które wybrałeś do jednego akwarium się nie nadają z jednego powodu: Będzie Rzeźnia . Z tego co powiedzieli mi właśnie w tym sklepie kosiarki rosną do około 10cm co przy akwarium wielkości <100l będzie za mało. Radzę Ci lepiej przejść się do jakiś mniejszych sklepów w Rzeszowie ponieważ w Galerii Rzeszów wszystko jest drogie. Dla porównania kupiłem tam grzałkę za ponad 80zł a np. na allegro są dostępne za 1/2 tej ceny, a musiałem ją kupić po padła mi całkowicie

Może nie do końca będzie rzeźnia ale jeśli chcesz by rybki żyły we względnym spokoju to zapomnij o Bojowniku. Pomyśl jeszcze nad Neonem Inessa ze względu na to że jest to mała ruchliwa rybka. Jeszcze musisz uważać co do głupików ponieważ lubią się szybko mnożyć a ten gatunek jest kanibalem.

Edytowane przez klonek02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Akwarium takie jak napisałem wyżej czyli 62L 80x30x30 :)

Jeżeli chodzi o kosiarki to chcę max 3 :) Kosiarki z tego ci czytam w tej chwili na rybyakwariowe.eu rosną do 15 cm . Przy czym nie widzę cienia szansy żeby miały aż tyle :) Kolega ma chyba ponad 3 kosiarki a ma akwarium mniejsze chyba 50 parę lub 40 parę L i jakoś nie ma tam żadnej rzeźni :) Ale oczywiście wezmę twoje uwagi pod lupę :)Też mi się wydaję że w galerii może być drogo ,dla tego jutro skoczę i zobaczę co i jak w innych sklepach . Ze szkoły mam po drodze 2-3 sklepy więc do nich zawitam i jutro już kupię pierwsze ryby :)

Bojownik z tego co czytam i się dowiedziałem nie będzie nic złego robił w akwarium innym rybkom :) Jutro mam zamiar go kupić .No ale czekam jeszcze na opinie innych Forumowiczów :)

Gupik będzie miał 4-6cm więc myślę że będzie git :) Ale tak jak wyżej napisałem czekam na opinie innych kolegów :) Jutro ok 14 idę kupić rybki więc mam nadzieje że jeszcze ktoś coś napiszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosiarki i bojownik syjamski na pewno - nie! Dlaczego? Te ryby rosną na prawdę sporo i to akwarium będzie dla nich za małe. Jeśli chcesz coś na glony to polecam otoski. 4-5 sztuk, do tego kiryski 4-5 sztuk. 2 to za mało, ponieważ to są ryby stadne i po prostu będą smutne. Co do gupików, to 5 sztuk, to zdecydowanie za dużo. Dlaczego? Bo za miesiąc będziesz miał 50 sztuk narybku (w moim akwarium, dość zarośnięte, inne rybki ich nie wyżarły i ładnie rosną). Kup sobie 2 samiczki i jednego samca gupika. Molinezje rosną za duże, odpuść sobie. Do takiego akwa polecam jeszcze 10-15 sztuk neona innesa i parkę pielęgnic ramireza. No i masę roślin. Z moich doświadczeń wynika, że ziemia na podłoże jest bardzo dobra, przysypujesz to żwirem, np. drobnym bazaltem i wszystko gra, nawozić do słupa wody nie trzeba, a trawsko rośnie jak szalone. Co do kupna roślin, to szukaj na tablicy i na rzeszowiaku, dużo osób sprzedaje roślinki, i to nie takie sztuczno hodowane ze sklepu, tylko takie, które już w prawdziwym akwarium się sprawdziły i rosną. Co do sklepów zoologicznych to polecam Iguane. W galerii bardzo drogo a i wybór średni.

PS: kup sobie także ze 3 ślimaczki helenki, bardzo fajnie wyglądają i eliminują kłopot z innymi, mnie przydatnymi ślimakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem te kosiarki i no może i macie racje . Jak mi urosną do 15cm to może nie być wesoło :)

Bojownik rośnie tylko do 6 cm więc to nie jest dużo :P Molinezja potrzebuję częstej podmiany wody i rośnie do 10cm więc to też może nie być najlepsze rozwiązanie :P Neonki tak oooo mi się podobają a pielęgnice też mnie nie zachwycają :) O ślimakach pomyślę w przyszłości :P Dzięki za odp i mam nadzieje że ktoś sie jeszcze wypowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisał Kamil Gołąbek. Z Twojego wyboru będzie zupa rybna. Ponadto jeżeli chcesz mieć ładne akwarium to skup się na jednym biotopie - albo Azja albo Ameryka Południowa. Roslinki i ładne ślimaki mogę ci sprezentować - zawsze tobędzie coś na początek, a kasę przeznaczysz na rybki.

Obsada I:

- bojownik 1 samiec + 2 samice

- razbora klinowa x 5

- kiryski x 5

Obsada II:

- neon innesa x 10

- pielęgniczki ramireza lub kakadu 1+1

- otosek x 5

- krewetki RC

Obsada III:

- pielęgniczka ramireza 1+1

- zwinnik blehera x 10

- otosek x 5

- kirysek panda x 5

Powodzenia. I nie przejmuj się początkami, bo woda musi się ustabilizować a to trochę trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo Kolego @texel ty mi pomogłeś najbardziej :)

Wnioskuję że muszę wybrać 1,2 lub 3 :) Najbardziej odpowiada mi 2 ale ta pielęgnica ,kurcze nie wiem czego ale jestem do niej negatywnie nastawiony :) Szkoda że nie da się wpuścić tych rybek co ja chce :( W akwarium mam już bojownika ,molinezję i prętnika karłowatego :) Więc coś z nimi będę musiał zrobić :P

Oooo no to roślinki przyjmę z całą przyjemnością :) Napisz na pw co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za post pod postem ale cały czas o tych rybkach myślę bo chciał bym jak najszybciej je kupić :)

A może mogła by być taka obsada :

molinezja x3

prętnik karłowaty 1+1

Otosek x3-5 lub inne denne rybki

neon czerwony x7-10

pielęgniczka ramireza 1+1

gupik 1+2

Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast prątników zapodaj gurami mozaikowe.Co do molinezji to najbardziej dla mnie nieporządanymi rybami są żyworódki tak samo gupiki.Strasznie zasyfiają wodę.Gupiki odstaw kup parkę molinezji żaglopłetwej.Neona jak kupujesz to duża grupę. Uwierz mi ze jak jest w stadzie to najlepiej wygląda.(ja mam 50 szt i wcale się specjalnie nie rzucają w oczy.)Pielęgnica ramireza bardzo fajne rybka,kupiłbym 2 parki.Podzielą akwarium na pól.Musisz im tylko zrobić 2 kryjówki.OGÓLNIE TWOJE AKWARIUM BĘDZIE TAKIM MIXEM,ALE KIEDYŚ DOJDZIESZ DO WNIOSKU ŻE NAJLEPIEJ PREZENTUJĄ SIĘ JEDNORODNE BIOTOPY. Przemyśl np skalara żaglowca+neon innessa ewentualnie titeya + żałobniczka+ekipa sprzątającą dno kirysek spiżowy.

Edytowane przez geo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skalarów to nie jestem nimi zainteresowany .

To w końcu jak z tą molinezją ? Jedni mówią żeby dać a inni ,żeby nie .

Chciał bym kupić jeszcze 2 molonezję :P

Bojownika właśnie zaraz sprzedam koledze :)

Jeżeli chodzi o prętnika to mam jednego i szkoda go teraz wyrzucać :)

Siedzi sam pod filtrem już cały dzień :(

Chciał bym taką obsadę jak wyżej napisałem :P

Panowie doradźcie mi szybko :) Nie lubię długo zwlekać z kupowaniem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam :)

Mam do was pytanie :)

Jakich pokarmów używacie do karmienia rybek ?

Moim rybkom chce podawać 3 pokarmy

-zwykły

-roślinny

-i powiedzmy ochotka

Co byście mi polecili ?

Może ma ktoś do sprzedania korzeń do Akwarium 80x30x30 lub wie gdzie kupić taki korzeń tanio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to myślę że Skoczę do majstra zobaczyć co i jak :) Chyba że do tego czasu się znajdzie osoba która ma na sprzedaż albo coś :) Słyszałem że można zrobić samemu taki korzeń ,podobno najlepiej z dębu :) Jak bym znalazł jakiś przewrócony dąb to myślę że fajny koszeń z tego mógł by być :)

Aktualnie jeżeli chodzi o urządzanie akwarium to Brakuje mi tylko tego korzenia :) Dzięki Koledze @Texel moje akwarium ożyło !! :) Z tego miejsca chciał bym mu serdecznie podziękować za ofiarowane mi roślinki :)

Jeszcze paręnaście rybek i Akwarium będzie skończone :) Myślę że pod koniec tygodnia pochwalę się jak wygląda Akwarium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.