Skocz do zawartości

Akwarium,akwarystyka.


geo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma sprawy :-).

Gdybyś zdecydował się na Amerykę Południową to zamiast korzenia polecam Ci skorupy kokosa. Jak się zdecydujesz to powiem Ci jak je przygotować.

p044_1_01.jpg

96628321_1_644x461_zamienie-skorupe-calego-kokosa-na-rosliny-warszawa.jpg

Zdjęcia z internetu.

Edytowane przez texel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świderki:

images?q=tbn:ANd9GcTEWPrOiN_fcP76g8n52RhgcYHu1Xz2TS-ENBYXdLoogvG81H3pug

Gatunek bardzo łatwy w hodowli nie obciążają jakoś specjalnie filtracji i nie przenoszą chorób.

Zjadają resztki pokarmu nie zjedzonego przez ryby,spulchniają podłoże w akwarium niwelując strefy beztlenowe są też takimi sygnalizatorami kiedy w akwarium brakuje tlenu lub jest nadmiar co2, wtedy kierują się ku górze.

Świderki w dzień przebywają w podłożu, przeglądając je w poszukiwaniu pokarmu. Dopiero w nocy wychodzą z kryjówek. Wtedy można łatwo określić ile ich jest w rzeczywistości a także usunąć nadmiar. Po około godzinie od zgaszenia światła większość świderków jest na szybach. Nie zjadają roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku nawozu na razie nie używaj - biologia w akwarium musi się ustabilizować, a za 1/2 miesiące jak będziesz potrzebował to napisz. Wszystko będzie widać po roślinach.

Korzeń wygotuj w osolonej wodzie (powiedzmy garść na 1 litr) i dobrze wypłucz.

Podmiana wody raz w tygodniu (najlepiej w czwartek, bo na weedend wodociągi dodają więcej chemii do wody) około 20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to tak :

Jeżeli chodzi o korzeń to w tym tyg pewnie go kupię i pewnie go wygotuję w wodzie :)

Jutro podmienię wodę 20-30% tylko czy dodawać do niej uzdatniacz czy wlać bez ?

Z nawożenia roślin rezygnuję :)

Już powoli zaczynam się denerwować ,2 razy przesadzałem rośliny i Dalej mi sie nie podoba .Kurcze nie mam pomysłu jak ładnie posadzić te roślinki żeby to wyglądało jakoś fajnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leję wodę prosto z kranu już od wielu lat i wszystko jest ok.

Co do roślinek to wrzuć fotkę. Generalnie z tych roślinek, które Ci dałem to te bardziej zielone daj na tył bo będą większe, a te ciemniejsze a drobniejsze daj w połowie akwarium. Te długie pojedyncze daj po bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-2877-14545033182509_thumb.jpg

Rośliny zaznaczone przenieś na tył. Zamek wywal. Filtr podnieś tak, żeby woda przykrywała go na ok. 1 cm. Wody dolej tyle żeby sięgała 0,5 cm ponad dolna krawędź pokrywy to zniknie ta poświata i będzie lepiej wyglądać. Do filtra dokup deszczownicę (taka długa rurka z otworami), a zdejmij ten plastik z końcówki.

Od tyłu akwarium ku przodowi możesz zrobić dwa tarasy z pionowo postawionych płaskich podłużnych kamieni lub pasków grubej folii takiej jak do rabatów.

akwa.jpg

1_2.jpg

Nazwami roślin na rysunkach się nie sugeruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ,jakoś się uporałem z roślinami :)

Powiem szczerze że jakoś to wyszło , na 100% lepiej niż na W.W zdjęciu :)

Zamek dałem w róg ,kupię korzeń i możliwe że go wywalę ,szczerzę mówiąc już dzisiaj miał iść do śmieci ale jednak jakoś fajnie go ulokowałem :) Z wysokością filtra i wody to jutro ogarnę . Będę wymieniał trochę wody to doleję tak żeby było git :) Właśnie czytałem o tej deszczownicy . Myślę że to nie jest głupi pomysł :) Jak Przytulę coś pieniędzy to zainwestuję :) Kamienie z Akwarium wyjąłem i raczej nie mam zamiaru ich wkładać z powrotem :)

Bez tych kamieni Akwarium wygląda o wiele wiele lepiej :) Jak kupię korzeń to myślę że Akwarium będzie kompletne :) Muszę jeszcze dokupić termometr ponieważ wczoraj go stłukłem i się przy tym skaleczyłem bo się lekko zdenerwowałem jak musiałem go co 12 godzin przytwierdzać do szyby bo się cały czas się odklejał od tej szyby :) Dzisiaj jeszcze sprzedałem glonojada i myślę że dobrze zrobiłem ,miał z 12cm a sprzedałem go za 10zł . Jutro skoczę do zoologicznego i kupię sobie jakiegoś małego ,tamten tylko w nocy wyłaził a teraz chce takiego co cały dzień będzie na szybie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Kupiłem dzisiaj Pokarmy dla rybek i Proszę was (bo trochę was tu jest) o podanie opinii o tych produktach ,czy stosowaliście ,czy chwalicie sobie itp :)

Tetra pro Colour -wysokiej klasy pokarm dla wszystkich ryb tropikalnych

TetraMin PRO mini Crisps - wysokiej klasy pokarm zbilansowany odżywczo

I do tego OCZLIK -intensywna czerwień mrożony pokarm

Chciałem kupić mrożonego komara ale nie było w sklepie ,z resztą Piździ tak że się po sklepach nie da chodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wam zaprezentować moje Akwarium które jest skończone w 90% :)

Od razu na wstępie chciałem podziękować kolegom @Texel oraz @Ryba7 za ofiarowane mi roślinki :)

Dzięki wam zaoszczędziłem dużo pieniędzy i mogłem przeznaczyć to na inne rzeczy :)

Akwarium jest w 90% skończone ponieważ zostało jeszcze usunąć kamień podtrzymujący kurzeń żeby nie wypływał , kupić ok 4-5 rybek , dokupić grzałkę ,mech i może krewecie RC :)

Myślę że akwarium wygląda nawet ładnie ,ale zapewne jeszcze jakieś zmiany w nim będą :)

Postaram się wrzucić za parę tygodni fotkę w 100% ukończonego Akwarium :)

Ledwo co zacząłem przygodę z akwarystyką a już się rozglądam za większym akwarium :) Myślę że będzie to Akwarium ok 200L które w 100% będzie mieściło się na moim biurku, zamierzam do końca roku takie zakupić :)

Dziękuję wszystkim udzielającym się oraz tym którzy mi pomogli stworzyć to Akwarium ! :):beer:

Oto fotki :)

Tak było na początku

post-1397-14545033306148_thumb.jpg

A tak jest teraz

post-1397-14545033305687_thumb.jpg

Samiec Prętnika

post-1397-14545033306635_thumb.jpg

Kiryski

post-1397-14545033307185_thumb.jpg

Algi od @ryba7

post-1397-14545033307766_thumb.jpg

Korzeń

post-1397-14545033308754_thumb.jpg

I widok z boku

post-1397-14545033309561_thumb.jpg

Ps.Chętnie wymienię molinezję 1+1 za np samice prętnika karłowatego lub gupiki :)

Ps2.Jeszcze raz wielkie podziękowania dla wszystkich którzy przyczynili się do powstania tego akwarium :)

ps3.Proszę o ocenę :) Czy ładne czy brzydkie co byście zmienili itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wymianie tła myślę cały czas,żeby dać jakieś fajniejsze :)

Jeżeli chodzi o roślinki to myślę że trzeba poczekać . Może nie widać na Foto ale roślinek jest od groma :)

Jak się rozrosną to będzie mało miejsca dla rybek :)

Dzięki za opinie :) Mam nadzieję że jeszcze ktoś wypowie się na temat tego Akwarium :)

Ps. Dalej mam mam na zamianę parę molinezji i do tego jeszcze w 90% dochodzi parka ramirezek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh współczuję :( Chyba nikt z nas nie chciał by zastać takiego widoku :( Ja rano zastałem Ramireza padniętego ,no ale cóż tak czasami bywa :)

@texel w przyszłym tyg się do ciebie odezwę w sprawie zmiany tła w akwarium .To które mam już mnie dobija :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Postanowiłem że się pochwalę :)

Moje drugie szkiełko tym razem z samymi krewetkami :)

[ATTACH=CONFIG]21381[/ATTACH]

No i po tym akwa już widać, że nabrałeś potrzebnej wiedzy :) Powodzenia!

Oddam żabienice amazońską (40-50 cm wysokości) lub zamienię w zamian za coś mniejszego, oraz oddam sagittaria subulata sadzoneczki i gupiki duuużo :P Do odebrania w Boguchwale, zainteresowani proszę o priv, tylko odbiór osobisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.