Skocz do zawartości

Rejestracja łódki


rafaello

Rekomendowane odpowiedzi

Nie musisz mieć żadnych papierów potwierdzających zakup, nie ma to większego znaczenia.

W Twoim przypadku musisz się udać do Starostwa Powiatowego, będziesz musiał podać informacje dotyczące łodzi i dane osoby na którą ma być zarejestrowana. Dostaniesz numer rejestracyjny który trzeba umieścić na łódce.

Koszty też są niewielkie.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jak rejestrował naszą łódkę to dwa razy pytał czy na pewno to nic nie kosztuje ;) kobieta powiedziała że każdy o to pyta, bo nikt nie wierzy że w urzędzie może coś być za darmo ;)

jedyny koszt to wykonanie numerów, można samemu malować, ale chyba nie ma sensu - za dwa szt. ładnie wycięte na ploterze zapłaciłem coś około 20 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Rejestracja jest za darmo. 17zł pobierają nie za rejestracje a za wydanie dokumentu potwierdzającego rejestrację.

Trzeba wiedzieć że ten dowód nie jest wymagany przy żadnej kontroli i nikt nie ma prawa go żądać. Zgodnie z wymogami prawa te numery muszą być naniesione w sposób trwały na zarejestrowaną łódkę lub ponton itp.

W ustawie podana jest też minimalna wysokość i szerokość liter jakimi oznaczamy nasze pływadełko. W potwierdzeniu rejestracji wiele urzędów podaje właśnie te minimalne wielkości znaków. Do tego pływadełko musi być oznaczone na obu burtach. Obowiązek rejestracji dotyczy także belly-boat i podobnych pływadeł jeżeli chcemy łowić z nich ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kolega jak rejestrował naszą łódkę to dwa razy pytał czy na pewno to nic nie kosztuje ;) kobieta powiedziała że każdy o to pyta, bo nikt nie wierzy że w urzędzie może coś być za darmo ;)

jedyny koszt to wykonanie numerów, można samemu malować, ale chyba nie ma sensu - za dwa szt. ładnie wycięte na ploterze zapłaciłem coś około 20 zł

Ja numery odebrałem i kupiłem na allegro takie wycinane na ploterze za około 45 zł i niestety, po jednej akcji na gałęziach numery się zdarły. Teraz kupiłem za 15 zł z innej - matowej foli, nie widać zarysowań :), dobrej jakości a cena przystępna ,więc jakby co to mogę co miesiąc kleić :):) widzę że tu wiele osób pyta to podaję linkę

Numery rejestracyjne na łódź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja numery odebrałem i kupiłem na allegro takie wycinane na ploterze za około 45 zł i niestety, po jednej akcji na gałęziach numery się zdarły. Teraz kupiłem za 15 zł z innej - matowej foli, nie widać zarysowań , dobrej jakości a cena przystępna ,więc jakby co to mogę co miesiąc kleić widzę że tu wiele osób pyta to podaję linkę

[url="http://nalepaski.pl/numery-rejestracyjne-na-lodke-ponton-samochod/117-numery-rejestracyjne-na-lodz-lodke-jacht.html'>http://nalepaski.pl/numery-rejestracyjne-na-lodke-ponton-samochod/117-numery-rejestracyjne-na-lodz-lodke-jacht.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.