Skocz do zawartości

Zakup echosondy


redfer

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 1.10.2016 o 09:40, rapala napisał:

W dzisiejszych czasach mogą być uważane za starocie ale moim zdaniem te "starocie" jeszcze przez wiele lat będą bardzo dobrze spełniać swoje zadanie .Nie jestem przeciwnikiem nowości ale jak wiadomo wszystko co nowe  kosztuje i to w niektórych przypadkach wcale nie mało .Za każdy "bajer" trzeba płacić ...

Ale warto!

Mam Lowrance Elite-5x HDI który pokazuje kolumny roślin itp. /jak poniżej/ a zwykłe echo pokaże tylko dno  :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rapala napisał:

Szkoda tylko , że w ostatnich czasach tak rzadko pokazuje ryby :D .Do obserwacji dna pozostanę jednak przy swoim starciu. 

Przynajmniej obrazki wciągają jak telenowela. ;)

 

Ale przeszła okazja koło nosa - towar sprzedany

 

Cyt.

Mam do sprzedania Echosonde tak jak w temacie. Echosona z calym wyposarzeniem kupilem ja rok temu poprzedni wlasciciel kupil ja zeby zaraz odsprzedac poniewaz trafila mu sie okazja kupna innego modelu a ja po zakupie nawet raz nie uzywalem ze wzgledow zdrowotnych nie siadalem na lodke..

830 zl z przesylka.

 

.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem kilka ostatnich postów dot. zakupu echosondy.

Dnia 1.10.2016 at 09:40, rapala napisał:

Młodszy Mark-5x / Mark-5x Pro  ,używane ponad 500zł ,choć co do nich mam mieszane odczucia ,ponieważ miałem okazję je używać.Moim zdaniem Lowrance trochę "przekombinowało" z tym modelem i wyszło jak wyszło ale zaznaczam ,że to jest moje zdanie.

Posiadam model Mark-5x, dla mnie w zupełności wystarczająca echosonda ma wszystko co potrzeba, ale jakbym miał ponownie wybierać pomiędzy Fishmark 480 a Mark-5x, wybrałbym tą pierwszą, obraz bardziej mi odpowiada jest inny, jakby czytelniejszy, zależy to też od ustawień, w Mark-5x trzeba się trochę namęczyć żeby uzyskać zadowalający efekt.  Ciężko opisać różnice w wyświetlanym obrazie, może przy okazji zrobimy fotki porównujące pracę obydwu echosond.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 13.12.2015 at 21:51, donkaletone napisał:

Witam, planuję zakupić echosondę do celów spinningowych (głównie Solina). Zastanawiam się nad wymienianym wyżej modelem Mark 5x PRO. Może ktoś bardziej doświadczony i zorientowany w rynku doradzi coś. Jeżeli w podobnych pieniądzach można dostać coś lepszego to jestem jak najbardziej otwarty na sugestie. Kolejne pytanie to czy warto kupować gotowe zestawy (cover, aku, ładowarka) czy raczej skompletować zestaw samemu.

 Witam , ja używam od 3 sezonów Mark 5x PRO i jestem zadowolony. Bardzo dobrze wskazuje przy większych głębokościach (3m + ). Płycej obraz jest mało wyraźny. Jednak głębokość i ukształtowanie dna wskazuje bardzo dokładnie niezależnie czy jest płytko czy głęboko. Polecam na pierwsza zabawkę tego typu . Oczywiście Mark 5 x PRO oryginalnie jest w zestawie z podstawką i pokrowcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mam co prawda jeszcze bardzo małe doświadczenie z deeperem,ale mogę powiedzieć że głębokosć ,rodzaj dna, temperaturę wody,oraz pogodę pokazuję bardzo dobrze,co do ryb to też jakieś  pokazuję, ale na ten temat to się wypowiem po dokładniejszm poznaniu bo to nowy nabytek....w fazie testów ........dokładniejsze recenzje są na yutubie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucałem z brzegu na mocnej plecionce  i było o.k, mam wersję deepera pro plus z Wi-Fi i zasięg trzyma idealnie  ,te z bluetoh to starsza wersja i porażka.na Solinie używałem...do łodki elastyczne ramię z paskiem asekuracyjnym żeby deeper w razie czego obciążony metalowym ramieniem nie utonoł i jest ok,ja byłem zadowolony.........z natury jestem wygodny a tu nie trzeba żadnych dodatkowych aku do deepera ,przetworników i całej tej  reszty..........

Edytowane przez delux64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, zwracam się do Was jako laik - przymierzam się do zakupu echosondy. Mam ograniczone środki, ale wolę już odżałować i kupić coś solidnego, dajmy na to, że budżet waha się między 500 a 800zł. Z tego też względu biorę pod uwagę głównie sprzęt używany.

 

Sprzęt będzie używany w głównej mierze na wodach płytkich i pod ich kątem chciałbym go dobrać. Przeciętnie 3 do 4m, czasem płycej, rzadziej do 6/8, sporadycznie głębiej. Wody o różnej przejrzystości - od klarownych zbiorników pożwirowych po zakwitłe i zarośnięte stawy. Ma mi służyć głównie do rozpoznania miejscówek - struktury dna, przeszkód na nim. Lokalizowanie drobnicy jest również istotne. Pojedynczych, konkretnych ryb mniej. Jako, że jestem w tym temacie zielony echosonda powinna być możliwie łatwa do ustawienia, a przy tym możliwie precyzyjna.

 

Echo potrzebne jest mi najpóźniej na sierpień. Proszę o pomoc. Z góry serdecznie dziękuję Wam za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie chłopaki, tak jak pisałem jestem w temacie zielony, muszę o tym deeperze poczytać na spokojnie. Z tego co oględnie wiem (w razie Wu wyprowadzcie mnie z błędu), to deeper jest zaprojektowany głównie jako mobilneurządzenie np. do sondowania z brzegu. Powiedzcie proszę jak sprawdza się zastosowany tradycyjnie, ze środka pływającego w warunkach o ktorych pisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem trochę tematów na forach wędkarskich, skłaniam się ku Mark 5X Pro (nie wiem na ile słusznie). Jakby nie było ma dwa zakresy stożka, w tym szerszy 120 stopni, co chyba w wypadku płytkich wód jest dobrą opcją (?). 

 

Teraz pytanie do rozeznanych w rynku wędkarskim - jaka cena za używaną echosondę Mark 5X Pro w dobrym stanie jest adekwatna? (Jakieś wiedełki "od - do" byłyby mi pomocne). Chodzi rzecz jasna o to, by nie przepłacić... a mowa o echu z przetwornikiem, bez akumulatora i dodatkowego osprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.