Skocz do zawartości

Zakup echosondy


redfer

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, Piotr Madura napisał:

 

 

Teraz pytanie do rozeznanych w rynku wędkarskim - jaka cena za używaną echosondę Mark 5X Pro w dobrym stanie jest adekwatna? (Jakieś wiedełki "od - do" byłyby mi pomocne). Chodzi rzecz jasna o to, by nie przepłacić... a mowa o echu z przetwornikiem, bez akumulatora i dodatkowego osprzętu.

Myślę,że połowa ceny sklepowej to poziom od którego warto zacząć  negocjować cenę .

Tak sobie dzisiaj zerknąłem na olx i to co mi wpadło w oczy to : Lowrance x125 z osprzętem - 670zł oraz x 135 bez osprzetu - 600zł .Myślę że jest tu jeszcze po dobrej stówce  do urwania . Jak to bywa z zakupem używanego sprzętu elektronicznego ,pasowało by go przed zakupem sprawdzić albo postarać się o pisemną gwarancję rozruchową .Jeżeli sprzedajacy jest pewien ,że oferowany sprzęt jest w pełni sprawny ,taką gwarancję bez większego problemu powinien wystawić ...Podane wyżej dwie echosondy mają już kilka lat ale są to sprawdzone i chwalone przez wedkarzy modele .Co do Mark5x  (bez PRO)  to miałem kiedys okazję kilkakrotnie pływać z tą sondą i powiem szczerze ze na mojej Eagle 480 wszystko było bardziej czytelne a zmiana ustawień zamykała sie jedynie na dostosowaniu mocy sygnału oraz kontrastu ekranu ewentualnie zmianie zakresu głębokości . Ale to tylko moje zdanie i nie trzeba sie z tym zgadzać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rapala napisał:

.Co do Mark5x  (bez PRO)  to miałem kiedys okazję kilkakrotnie pływać z tą sondą i powiem szczerze ze na mojej Eagle 480 wszystko było bardziej czytelne a zmiana ustawień zamykała sie jedynie na dostosowaniu mocy sygnału oraz kontrastu ekranu ewentualnie zmianie zakresu głębokości . Ale to tylko moje zdanie i nie trzeba sie z tym zgadzać .

 

Mam Mark5x i też miałem okazje porównać ją do Eagle 480,  obraz na tej ostatniej był inny, wydaje się że wyraźniejszy, bardziej analogowy, sam nie wiem jak to opisać, na Mark5x jakby więcej było szumu cyfrowego i pixelozy, jakbym miał teraz wybierać to wybrałbym Eagle 480, choć Lowrance Mark5x nic nie brakuje to też bardzo dobre echo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam serdecznie

Koledzy ,szukam echosondy do spinningu a dokladniej do plywadełka  ,z racji tego ze nie wiem praktycznie nic o wodach na których pływam  to fajnie by bylo znać głębokość jak i co tam w niej plywa  ,roślinność ect

 

Nie mam specjalnych wymagań, zwykla która pokaże głębokość ,roślinność temperatura i takie podstawowe rzeczy 

Budżet z racji braku jakiś specjalnych wymagan ~500zl 

Myślałem o deeper tym podstawowym ale nie wiem czy jest sens :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Pytanie gdzie zamierzasz jej j używać, bo jak na podkarpackich płytkich z reguły wodach to moim zdaniem sensu zakupu większego nie ma, jak dla mnie proste echo z ewentualną funkcją gps do oznaczania miejscówek powinno wystarczyć, sam się zastanawiałem czy nie wymienić leciwego Lowrance Mark 5x na coś lepszego i zrezygnowałem, tam gdzie łowię max to 5m głębokości a przeważnie 2-3, szerszy stożek niewiele mi da, zobaczę pewnie więcej ale z większym syfem ma ekranie. To jest tylko moja opinia z którą mało kto się zgodzi a już na pewno nie użytkownicy droższych modeli echosond ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.