Skocz do zawartości

Zakup echosondy


redfer

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie spinning.Jesli chodzi o kasę to około 400-500 zł.

Pozdrawiam

W tej kwocie będzie trochę ciężko znaleźć odpowiednią echosondę,chyba że używkę.Może pokrótce napiszę czym powinieneś się kierować przy zakupie echa.

-rozdzielczość minimum 320x320 pikseli,optymalnym rozwiązaniem było by jednak 480x480 pikseli,większość spiningistów wybiera właśnie tą drugą rozdzielczość ale to już zakres cenowy od 700 do 1000 zł (mowa o nowych)

-Proste i funkcjonalne menu,najlepiej w języku polskim (choć przy mojej Eagle 480 jest po angielsku ale w niczym mi to nie przeszkadza).

-funkcję GRAYLINE - odczyt twardości dna

-funkcję FishReveal - 16 odcieni szarości ułatwiająca interpretowanie obrazu (ale tylko w sondach czarno-białych)

Nie będę już pisał o takich funkcjach jak temperatura,głębokość czy poziom naładowania akumulatora ponieważ to już standard.

Powyższe funkcje,pozwalają na bardzo precyzyjne interpretowanie tego co mamy pod wodą co zarazem wiąże się ze skutecznym spiningowniem bo przecież o to w tym wszystkim chodzi.Jeżeli chodzi o firmy to polecam zdecydowanie takich producentów jak Lowrance i Eagle.

Tak jak wyżej napisałem w tych pieniądzach ciężko coś fajnego znaleźć.Miałem okazję używać kilka modeli (sam miałem trzy) i powiem Ci tak że różnica między echami o podanej wyżej rozdzielczości jest widoczna a różnica pomiędzy 480x480 a 240x160 pikseli (Twój przedział cenowy)jest kolosalna.Najlepiej by było abyś sam mógł ocenić tę różnice,wtedy na pewno w znacznym stopniu ułatwiło by Ci podjęcie decyzji jaki model kupić.Musisz pamiętać że echosondę kupujesz na lata, warto dozbierać trochę grosza i kupić produkt,który będzie spełniał twoje oczekiwania i który będzie w stu procentach przydatny w spiningowaniu,dlatego pytałem "czy ma to być do spiningu czy karpiowania".

Ze swojej strony proponuję dołożyć trochę i kupić echo o rozdzielczości min. 320x320 albo szukać używanych z rozdzielczością 480x480.Jeszcze jedna rzecz do echa trzeba jeszcze dokupić uchwyt (przyssawek nie polecam),cower (przydatny ale nie konieczny) i ewentualnie akumulator jeżeli pływasz na "pagajach".

Z alledrogo masz DOBRĄ cenę Eagle z osprzętem tylko używana tak dzisiaj wpadła mi w oko i drugą przez licytacje Lowrence x 135,ale cena dojdzie pewno do 7-8miu stówek.Tak na marginesie dodam że właśnie ta ostatnia to jest TO- nic dodać nic ująć!

http://allegro.pl/item1160931516_fishmark_eagle_320_w_zestawie_echosonda_700zl.html

http://allegro.pl/item1168169108_echosonda_lowrance_x_135.html

Masz tutaj także symulatory,wystarczy pobrać,zainstalować i można na sucho pobawić się echosondą:)

http://www.echosonda.pl/symulatory_echosond.php

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie będzie trochę ciężko znaleźć odpowiednią echosondę,chyba że używkę.Może pokrótce napiszę czym powinieneś się kierować przy zakupie echa.

-rozdzielczość minimum 320x320 pikseli,optymalnym rozwiązaniem było by jednak 480x480 pikseli,większość spiningistów wybiera właśnie tą drugą rozdzielczość ale to już zakres cenowy od 700 do 1000 zł (mowa o nowych)

Witam

Wielkie dzięki za cenną odpowiedz i poświęcony czas na opis.

Posłucham rady i dozbieram trochę PLN.

Jeszcze raz serdeczne dzięki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Praktycznie wszystko odnośnie Twojego pytania zawarłem w poście wyżej.Jeżeli chcesz wykorzystywać model przez siebie podany do spiningowania to rozdzielczość tej echosondy może okazać się (a raczej na pewno) niewystarczająca.Wiem że każdy przy zakupie kieruje się zasobami finansowymi ale czasami warto poczekać, odłożyć coś grosza i kupić towar w pełni właściwy.Po możliwości testowania kilku modeli nadal na dzień dzisiejszy polecam firmy Lowrance i Eagle a modele to odpowiednio x125 i 480 tylko ciężko je teraz kupić może dla tego że Lowrance wprowadziła w tamtym roku nowy model o zbliżonych parametrach Mark-5x.Jakimś wyjściem z sytuacji może być zakup w Stanach, ceny nieporównywalne z naszymi:eek:.Jeżeli masz tam kogoś i mógłby przytargać do nas to warto skorzystać z tej opcji.A tak to śledzenie aukcji,może coś ciekawego wyskoczy;).

http://cgi.ebay.pl/LOWRANCE-MARK-5X-FISHFINDER-MONO-200KHZ-/150511661875?pt=GPS_Devices&hash=item230b31b333

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak że jest to echosonda bliźniaczo podobna do wspomnianych.Jako "nowy" produkt firmy Lowrance została zmieniona obudowa,klawisze,kilka funkcji odjęto a kilka dodano ale to szczegóły.Miałem okazję ją testować;) u kolegi i jakiś zasadniczych zmian nie zauważyłem.Może tylko Mark5 ma fajniejszy ekran bo na białych diodach.Cena w linku bez rewelacji podobna do z alledrogo ale przed zakupem warto do kilku sprzedawców napisać celem negocjacji ceny;),już po sezonie tak że niech się pocą chcąc sprzedać:D.Znalazłem jeszcze to

http://allegro.pl/echosonda-lowrance-x-125-licytacja-bcm-i1357368506.html

jednak jakoś x125 najlepiej mi "leży":rolleyes:.

Jeżeli nie zraża Cię używka to możesz licytować ale moja rada,tak do 8-9 stówek potem odpuść;)

W poście wyżej podałem link do symulatora tylko x125 ale możesz pobrać,zainstalować i pobawić się na sucho:D.W symulatorze obraz będzie super w rzeczywistości tak fajnie nie będzie:D

Tu masz jeszcze trochę o tym echu

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=184117&

poczytaj opinie.Według mnie Mark5 to najlepszy wybór na dzień dzisiejszy;).Ale z zakupem się nie śpiesz i śledź aukcje;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem "używkę" (jeszcze na gwarancji) na allegro. Komplet (pokrowiec, uchwyt, akumulator) Lowrace Eagle 300 z GPS - po negocjacjach za 800 zł, czyli ok 50% wartości nowej:) Symulatory do różnych modeli są do pobrania na stronie producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. Panowie szukam echosondy do 300zł. Znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/hit-hit-najdokladniejsza-bezprzewodowa-echosonda-i1678398769.html

http://allegro.pl/najdokladniejsza-echosonda-bezprzewodowa-i1681162508.html

http://allegro.pl/echosonda-bezprzewodowa-jaxon-easy-201b-kurier-0zl-i1688441962.html

Czy któryś z was czegoś takiego używał?? Prosił bym o opinie. Ewentualnie inne propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście sobie chwale tylko bateryjki w tych czujkach żółtych dość szybko padają mi wytrzymały około 15h. Nie można ich wymienić. Ale posłużyły kilka lat. Bardzo wygodne w obsłudze rzucasz jak spławikiem i sondujesz dno jak również pokazuje rybki. Moim zdaniem warto kupić tym bardziej że potaniały,jeszcze parę lat temu były dość drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego seatvario ale jaką kupiłeś i jak nie można w nich wymieniać baterii?? Ja szukam sondy na karpiowe wywózki więc takiej drogiej mi nie trzeba. Dodam że ogranicza mnie trochę kasa. No chyba że ktoś z was chce pozbyć się czegoś w tym rodzaju co podałem. Nie chce sondy montowanej bo nie mam za dobrego pontonu. Sonda ma służyć mi do sprawdzenia głębokości i pokazania ( mniej więcej ) czy są ławice ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam sondy na karpiowe wywózki więc takiej drogiej mi nie trzeba

Skoro szukasz echosondy do karpiowych wywózek to nie lepiej zainwestować w coś lepszego ze średniej półki?I tak będziesz wypływał i wywoził zestawy;).Echosondę bezprzewodową,potraktuj raczej jako gadżet pomocny tym którzy są fanatykami połowów spławikowych.Odległości na jakich łowią nie są duże a samo rzucenie czujnikiem na znaczne odległości raczej nie jest możliwe.Parametry odczytu ekranu (130 pikseli x 64 piksele) jakie uzyskasz dzięki tej echosondzie,dalekie są od dokładnej interpretacji (struktura dna czy podwodna roślinność ,karcze itp.) a o to głównie chodzi.Podczas pływania pontonem ,nawet po to aby oznaczyć łowisko markerem i tak najdokładniejszą echosondą jakiej ja używam jest 300g ciężarek na lince:D. i dokładne ostukanie dna.Myślę że sporo ciekawych miejscówek z twardym dnem zostanie pominięte,ponieważ jej parametry nie pozwolą na właściwą interpretację obrazu.Ale to jest tylko moje zdanie;)

Nie chce sondy montowanej bo nie mam za dobrego pontonu. Sonda ma służyć mi do sprawdzenia głębokości i pokazania ( mniej więcej ) czy są ławice ryb.

To czy masz nie za dobry ponton to nie ma znaczenia ja czasami używam rosyjskiego "gumiaka" a sam sposób mocowania przetwornika rozwiązałem w bardzo prosty i tani sposób.Jedną zaletą z jakiej mógłbyś skorzystać w tej echosondzie jest pomiar głębokości a to czy będzie pokazywała ławice ryb (raczej nie będzie) to jest mało istotne.A więc jeżeli chodzi o pomiar głębokości to TAK ale co do innych funkcji to skłaniał bym się na NIE (lub w bardzo ograniczonym stopniu).Odłuż trochę grosza i kup coś co będzie spełniało Twoje oczekiwania.Do karpiowania nie jest potrzebny zakup echa za kilkanaście stów.Myślę że kupno echosondy z rozdzielczością min. 240x160 pikseli i funkcją GRAYLINE,będzie odpowiednim wyborem;).Np. ta z zasilaniem i ładowarką http://allegro.pl/echosonda-lowrance-x-4-60-zasilanie-nowosc-2011-i1684657889.html ,dokupisz do tego jakąś skrzyneczkę za parę groszy w markecie budowlanym aby całość zapakować i masz echo ,które powinno spełniać określone założenia.Uchwyt do przetwornika można za kilka złotych samemu wykonać;).Wybór pozostawiam zainteresowanemu:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś na ebayu z usa ? Przymierzam się do zakupu echa i tak sobie przeglądając na razie znalazłem Mark 5x pro w super cenie.....

http://cgi.ebay.pl/NEW-LOWRANCE-MARK-5X-PRO-FISHFINDER-MONO-83-200-kHz-/350448107367?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item519855bf67

gość ma super sprzedawcę więc raczej solidny sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to do tego dochodzi jeszcze cło i podatek VAT ale mogę się mylić,trzeba by się dokładnie dowiedzieć;).Prawdopodobnie są firmy,które zajmują się sprowadzaniem za oceanu towarów z pominięciem tych opłat ale i one na pewno nie robią tego za darmo:D.Inna sprawa jak ktoś ze znajomych mógłby Ci ją przywieźć ze Stanów jako bagaż podręczny,wtedy to już nic tylko brać:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego rapala napewno masz rację. Ale jednak kupię tą:

http://allegro.pl/najdokladniejsza-echosonda-bezprzewodowa-i1681162508.html

Pewnie się przejadę. Dziękuję za pomoc. Czytałem po innych forach i koledzy ją chwalą. Cena też dobra. Jak dostanę ją to po przetestowaniu wszystko opiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem po innych forach i koledzy ją chwalą. Cena też dobra. Jak dostanę ją to po przetestowaniu wszystko opiszę.

Ja czytałem opinie , że na fali to wariuje strasznie - zero stabilości - stoisz raz na 4 raz na 10 metrach :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem opinie , że na fali to wariuje strasznie - zero stabilości - stoisz raz na 4 raz na 10 metrach :rolleyes:

Masz rację kolego ale jeśli się ją zatopi ręką na 5 cm pokazuje dobrze. Zresztą kupię sprawdzę i wszystko opiszę bo te opisy z forum jakieś takie niepełne. Trochę nie w temacie ale panowie jeśli chodzi o temat „kupiłem dziś - pochwal się” to trochę chyba odeszliśmy od sensu tego postu. Jak dla mnie nie chodzi o to co kto kupił tylko ktoś coś kupił i poleca to lub nie przez opis. Np. ja kupię echosondę podaną wcześniej i opiszę czy jest warta zakupu czy nie. O to chyba chodzi? Każdy z nas szuka opinii na taki czy inny sprzęt a powiedzmy sobie szczerze opinię wędkarzy którzy sprzęt mają dłuższy czas jest bezcenna i BARDZO pomaga. Ciężko znaleźć opis tej sondy a jak już jest to jest niepełny.Kolego rurek22 kto nie ryzykuje :) i tak dalej.

Edytowane przez Dominik18king
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dokładnie humminbird rf 30. Jak łowiłem niedaleko od brzegu tzn do 30m, spisywała się bez zarzutu. Nie jest identyko jak te co przedstawiłeś ale sonar miała taki sam. Kupiłem ją w USA. W przesyłce wpisujesz odzież,buty, żeby się celnicy nie doczepili i nie dowalili cła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie w temacie ale panowie jeśli chodzi o temat „kupiłem dziś - pochwal się” to trochę chyba odeszliśmy od sensu tego postu. Jak dla mnie nie chodzi o to co kto kupił tylko ktoś coś kupił i poleca to lub nie przez opis. Np. ja kupię echosondę podaną wcześniej i opiszę czy jest warta zakupu czy nie. O to chyba chodzi? Każdy z nas szuka opinii na taki czy inny sprzęt a powiedzmy sobie szczerze opinię wędkarzy którzy sprzęt mają dłuższy czas jest bezcenna i BARDZO pomaga.

Kolego @Dominik18king,nie bardzo rozumiem Twojego toku rozumowania:confused:.Skoro z góry założyłeś sobie zakup tej echosondy ,bez względu na wypowiedzi innych o tym sprzęcie,to po co Ci opinia ludzi,którzy z różnymi echosondami mieli już do czynienia?Kupujesz-testujesz-a potem walisz do wątku " Kupiłem dzisiaj - pochwal się wędkarskimi zakupami" z opisem.Jak sam zauważyłeś ,tak było by prościej.

... kto nie ryzykuje i tak dalej.

Broń Boże,nie odradzam w żaden sposób jej zakupu ale są też pewne granice ryzyka:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.