Skocz do zawartości

Zakup echosondy


redfer

Rekomendowane odpowiedzi

Najtaniej można było kupic w sklepach w anglii. Przez Ebay lub bezpośrednio.

Tylko do niedawna u nas mapy kosztowału 1390, tam 900, teraz różnica może być mniejsza.

Sprawdziłem, jest mniejsza, ale nadal się bardziej opłaca.

http://www.ebay.pl/itm/NAVIONICS-GOLD-XL9-44XG-MSD-CHART-CARD-BALTIC-FINLAND-SWEDEN-/281033514088?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item416ee71c68

A jeszcze taniej można kupić bezpośrednio w Usa.

Edytowane przez robbox4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś rok temu też rozglądałem się za sondą z gps, ale zrezygnowałem (z gps) nie mogąc znaleźć sensownych map, coś tam było ale dotyczyło wielkich jezior mazurskich, no i ostatecznie kupiłem elite 4 bez gps,

wiadomo ze najtaniej ze sprzętem jest w usa, ale jak komuś nie chciałoby się zbytnio kombinować polecam włoski ebay, było najtaniej w europie - tam też kupowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

nabyłem właśnie to echo latem, na włoskim ebayu, po usa gdzie można czasami o cło zahaczyć:( makarony mają najbardziej sensowne ceny w europie na echa -wg mnie oczywiście, moja mnie wyniosła 180euro, podczas gdy na ten czas w polsce trzeba było wyłuskać 1100-1200zł,

co do jej walorów to jestem zadowolony, mnie chodziło głownie żeby widzieć ukształtowanie dna i głębokość, dostrzeganie ryb jakoś mi słabo idzie, ale może z czasem przyjdzie;) poki co pływałem kilka razy po rożnowie, fajnie pokazuje krzaki drzewa zielsko, a na dniach będę testował na lodzie, właśnie przymierzam się to skonstruowania mobilnej skrzynki coś na ten styl:

http://www.fishing.org.pl/attachment.php?attachmentid=2648&d=1297846362&stc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Posiadam Elite 7 HDI/GPS i w tym modelu przy tym ekranie 7" 16-bit color solar max i rozdzielczości pixeli 800 x 480 to już widać dokładnie. Polecam taką zabawkę, nawet kosztem jedzenia ziemniaków przez pół roku , lub pożyczki w banku:).

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Kajtelek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie na symulatorze testy,pięknie to wygląda mam nadzieję ,że pomoże lepiej poznać podwodny świat.Na majowy weekend pojadę nad jeziorko na parę dni to zabiorę na rybki.Porobie jakieś fotki jak wrócę z rybek. Muszę zmienić jeszcze akumulator na min. 14AH lub najlepiej 20AH : ) ,bo to zupełnie inne echo niż Eagle Fish Mark 480 i potrzebuje więcej prądu.

Edytowane przez Kajtelek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę odmianę frytek:), zakup sonaru tej klasy wyciska portfel na maxa .Raz się żyje i trzeba korzystać, takie zakupy warto zrobić przed ślubem:) ,bo później tylko wędkarza stać na sonar kiepskiej jakość,bo trzeba zbierać na pampersy. W planach jeszcze jest Shimano Stella 4000, zanim powiem w kościele magiczne słowo TAK.

Edytowane przez Kajtelek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...

Pytanie do użytkowników echo Lowrance lub Eagle. Od jakiegoś czasu używam modelu Mark 5x Pro. Podstawową obsługę opanowałem. Wiem o co chodzi z czyłością, skalą szarości, łukami itd. Natomiast czy może ktoś mi podpowiedzieć jakie zmienne stosować w poniższych ustawieniach:

1. Ustawienia / Sonar / Redukacja zakłóceń - możemy wybrać wył./niski/średni/ wysoki.

Jakie zmienne przyjąć i jakie to ma wpływ na działanie?

Teoretycznie z samych nazw można wnioskować ale testowałem nad wodą i nie zauważam żadnych zmian.

2. Ustawienia / Sonar / Przejrzystość powierzchni - możemy wybrać wył./niski/średni/ wysoki.

Jakie zmienne przyjąć i jakie to ma wpływ na działanie.

Może najlepiej to wyłączyć ponieważ można to chyba regulować czułością?

3. Ustawienia / Sonar / Tryb wędkarski - sporo opcji do wyboru.

W kontekście lokalnych łowisk - czy stosować opcję "użytek ogólny" czy np. "słodka woda"?

Dzięki za ewentualne podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Lowrance Mark-5x, w przypadku płytkich zbiorników (2-7m) szczególnie mało przejrzystych trzeba się niestety nieźle nagimnastykować żeby poprawnie ustawić parametry, ja nie korzystam z żadnych automatów, wszelkie redukcje szumów daję na off albo na niski, kombinuję czułością + gray line. Jeżeli chodzi o ostatni tryb to z tego co pamiętam na wody płytkie najlepiej jest ustawić "Słodka woda".

Próbowaliśmy porównać mojego Mark-5x z Eagle 480 kolegi @rapala na zbiorniku Wilcza Wola i to co uzyskaliśmy na Eagle w minutę, w przypadku Lowrance trochę trwało i pomimo że Mark-5x to następca Eagle, wyświetlany obraz zdecydowanie się różnił, moim zdaniem obraz czytelniejszy jest na Fishmarku 480. Ale ja jestem z mojego Lowrance zadowolony, fakt że swoje możliwości pokazuje dopiero na wodach głębszych > 10m ale i na kałuże tez się nadaje, szczególnie na przejrzyste zbiorniki, poniżej filmik z bajora Czyste, głębokość w porywach 1,5m :D

http://www.youtube.com/watch?v=luyGzC5hxto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat mam Eagle 480 ale również sporo miałem do czynienia z Lowrance Mark 5x.Moje spostrzeżenia pokrywają się z tym co napisał @krs .Według mnie Lowrance troszkę przekombinowało ,chcieli "ulepszyć" model x125 ale niestety nie za bardzo im wyszło.Nie twierdzę ,że Mark5 to złe sondy ale o niebo lepiej użytkuje mi się Eagle 480 ,począwszy od wprowadzania samych ustawień a skończywszy na "przejrzystości" wyświetlacza co ma przełożenie na interpretację tego co znajduje się pod wodą.Nie wiem czym to jest spowodowane ,może innym typem wyświetlacza (podświetlenie led) a może zastosowaniem przez Lowrance innych parametrów ale jedno jest pewne ,że czy to Eagle 480, czy Lowrance x125 były w tym segmencie cenowym ,najbardziej udanymi wypustami tych firm.

@pablo23004 są praktycznie trzy ustawienia ,które mają zasadniczy wpływ na dobre wyświetlanie : czułość , funkcja Grey Line oraz kontrast. Odpowiednie ustawienie tych parametrów względem siebie pozwala na uzyskanie czytelnego obrazu ...Tak przynajmniej jest w moim echu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja polecam echosondy firmy Garmin. Jest to drogi sprzęt, ale zdecydowanie wart swojej ceny. Najniższy model Echo 101 kosztuje ok 450 zł i zależy w sumie do czego chcesz ją użyć, ale do amatorskiego wędkowania, na łódce przy niezbyt głębokim jeziorze to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam, planuję zakupić echosondę do celów spinningowych (głównie Solina). Zastanawiam się nad wymienianym wyżej modelem Mark 5x PRO. Może ktoś bardziej doświadczony i zorientowany w rynku doradzi coś. Jeżeli w podobnych pieniądzach można dostać coś lepszego to jestem jak najbardziej otwarty na sugestie. Kolejne pytanie to czy warto kupować gotowe zestawy (cover, aku, ładowarka) czy raczej skompletować zestaw samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Za dużo nie pomogę ponieważ nie jestem obecnie w temacie a moje poszukiwania  echosondy zakończyły się na modelu Eagle Fish Mark 480 / Lowrance 125x i tak zapewne przez następnych kilka lat jeszcze pozostanie.Dodam tylko że w/w modele miały (mają) bardzo dobrą opinię wśród wędkarzy ,były cenione za niezawodność i  chętnie przez nich  kupowane.W dzisiejszych czasach mogą być uważane za starocie ale moim zdaniem te "starocie" jeszcze przez wiele lat będą bardzo dobrze spełniać swoje zadanie .Nie jestem przeciwnikiem nowości ale jak wiadomo wszystko co nowe  kosztuje i to w niektórych przypadkach wcale nie mało .Za każdy "bajer" trzeba płacić a suma sumarum okazuje się ,że bardzo wielu funkcji jakie oferują nam dzisiejsze sonary i tak na naszym ,lokalnym podwórku nie będziemy w stanie wykorzystać.Budżet jaki sobie założyłeś nie daje wiele możliwości więc żeby się nie rozpisywać to powiem tak : Ze starszych modeli jak najbardziej Lowrance 125x / Eagle Fish Mark 480 używki ok. 500zł ,z nowymi będzie trudność w ich zakupie . Młodszy Mark-5x / Mark-5x Pro  ,używane ponad 500zł ,choć co do nich mam mieszane odczucia ,ponieważ miałem okazję je używać.Moim zdaniem Lowrance trochę "przekombinowało" z tym modelem i wyszło jak wyszło ale zaznaczam ,że to jest moje zdanie. Z nowszych sonarów w zakładanym budżecie na olx widziałem  ELITE 4X DSI (używana) ,choć patrząc po rozdzielczości osobiście wybrał bym czarno-białą Eagle Fish Mark 480 / Lowrance 125x.
Odnośnie takich producentów jak Garmin czy Humminbird nie będę się wypowiadał ponieważ nie miałem z nimi styczności...

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.