Jump to content

Podbierak karpiowy


Recommended Posts

Jakich podbieraków do połowu karpi używacie? Jakie możecie polecić? Wiadomo, że jakość w większości przypadków idzie w parze z ceną, ale może są na rynku jakieś podbieraki w miarę dobre i nie rujnujące kieszeni?

Na allegro znalazłem taki oto podbierak: PODBIERAK KARPIOWY TELESKOPOWY MISTRALL 285cm XXL (4085333405) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Miał ktoś styczność z takim wynalazkiem? Cena poniżej 100 zł więc zachęca, pytanie tylko czy da się tym wyciągnąć rybę i nie rozwali się przy próbie podebrania pierwszego lepszego karpia? Za podbieraki Anacondy, Daiwy czy innego JRC trzeba zapłacić 2-3 razy więcej więc to już większa inwestycja i nie jestem wcale przekonany czy na lata. Z tego co czytałem na innych forach podbierak jest dosyć często wymienianym przyrządem więc czy opłaca się wydawać 200,300,400 zł za podbierak? Jeżeli trafimy na wyjątkowo ruchliwą rybę to i tak nie ma pewności ze ten za 400 zł przetrwa starcie z taka rybą.

Link to comment
Share on other sites

Witam. Tego podbieraka nie widziałem, ale wydaje się być ok na pierwszy rzut oka. Nie wiem czy nie lepiej kupić dobrą używkę. Ja kupiłem od jednego kolegi z forum podbierak firmy Tandem Baits nie pamiętam dokładnie za ile ale chyba coś koło 80 zł. Podbierak chodził na allegro za 140 zł. Teleskopowe podbieraki odradzam. Miałem kilka i nie polecam, bo po prostu się łamią. Są z cienkich rurek aluminiowych. Ja mam coś takiego Podbierak Challenger 36 2składy Tandem Baits (4199880515) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Teraz chodzi po 190 zł :D. Świetny podbierak, bo ławo wyjmuje się siatkę i chyba nie da się go złamać, a łączenie jest chyba z grafitu czy innego tworzywa. Może napisz na forum w giełdzie że kupisz podbierak karpiowy do 100 zł albo szukaj używki na allegro.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy