Skocz do zawartości

Wędka i kołowrotek do spiningu.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam wklejkę Jaxon Perseus czy coś takiego, 270/27g, łowiony kilkanaście razy, ale jakieś tam okonki i szczupaczki, a nawet sandacze pociągnął. Jak Kolega nie chce za free to za 1pln oddam. Pozostałą kaskę lepiej na plecionę i lepszy kołowrotek zostawić. Widziałem na jednym z forów TD 930iz z plecionami na szpulach za 200pln. Brałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kasa na sprzęt jest.

tylko teraz wybór :

daiwa sweepfire spinning 2.70 m do 30 g czy shimano catana spinning 2.70 do 30 g ?

i kołowrotki:

daiwa laguna VS shimano sienna VS spro preforma VS spro passion VS okuma inspira VS robinson quartz pro spin ?

Co wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Do lekkiego spinningu zamawiałem bardzo mocną (na tym najbardziej mi zależało) wędkę z pracowni fishingcenter.com.pl. Kontaktuj się z panem Ireneuszem. Według mnie najlepszy w branży fachowiec. Wszystko masz zoptymalizowane, dosłownie każdy element pod twój ulubiony styl łowienia. Dostałem ogólnie wędkę bardzo lekką i mocną, co jest rzadko spotykane w takiej jakości. Prowadzenie jest super. Już do klasycznych wędek na pewno nie wrócę, bo po prostu osiągasz lepsze wyniki, to się dzieje bardzo naturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle, że zaraz przyjdzie bogdan32, który też w pierwszym poście będzie pisał o wędce z pracowni, która waży 75 gram, pracuje od 0 do 120 gram, a odkąd na nią łapie to znalazł medalowe ryby tam gdzie ich nie było wcześniej i łowi ich 40 razy więcej niż na zwykły kij ze sklepu. Pozdro i no offence ;:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla rozluźnienia atmosfery to ja się pochwale swoją z pracowni, zbrojona w fuji alconite  i oczywiście obowiązkowo stella millennium. A teraz poważnie kiedyś, za małolata nawet na taki sprzęt się karasie fajnie łowiło.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Zastanawiam się nad kupnem wędki spinningowej tak do około 250zł cw do max 30 gr a długość nie krótsza niż 240cm. Służyć ma głównie pod szczupaka, sandacza. Może ktoś coś polecić sprawdzonego tyle tego jest że nie wiadomo na co się zdecydować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie

Pomyślałem że podepne się pod temat żeby nie robić następnego, koledzy szukam jakiegoś dobrego młynka do boleniowo-szczupakowo-sandaczowej orki, używana będzie w 90% plecionka pod kijek Robinson cortez 10-30g

Szukam czegoś w okolicach 300zl, czy coś godnego polecicie?

Po głowie caly czas chodzi mi ryobi zuber 3000???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli z czystym sumieniem mogę iść do sklepu po ten kołowrotek, powiedzcie mi czy te zuber co są teraz w sklepach są tak samo produkowane jak 3-4lata temu czy ich jakość się nie zmieniła?

I ostatnie pytanie, jakis sprawdzony sklep w którym kupię normalną sztukę nie używaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

VeJeK zanim nabędziesz tego Zaubera to rozważ jeszcze Shimano Sahara i tańszy Sedona tylko ten z przekładnią HAGANE i  Daiwa Exceler LT (trochę ponad budżet). Te młynki wytrzymają taką orkę i są dobrą alternatywą dla Zaubera. A co do pytania o jakość, to już nie ta sama co kiedyś, ale spokojnie jeszcze daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.