Jump to content

Przywrócenie drożności korytarza ekologicznego rzeki wisłoki i jej doPływów


Recommended Posts

No to czekamy aż zrobią przepławki na zaporach na Wisłoce. Jeżeli chodzi o tarliska ryb, to jak mają to być te "kamyczki" co kolega "FORDO" zamieszczał na fotkach to pieniądze wyrzucone w błoto niestety.

Sam projekt brzmi podniośle a jaka jest rzeczywistość każdy widzi.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Niestety technologia poboru wody do picia dla nas wymusza spiętrzenie wody w rzekach, w tym przypadku przepławki to mniejsze zło. Może się doczekamy kiedyś poboru wody do picia z żródeł głębinowych. Czytałem kiedyś że w Mielcu takowe mają powstać, pytanie kiedy?

Link to comment
Share on other sites

Witam moje zdanie jest takie , wszystko już sprzedali nie maja na czym zarobić więc teraz biorą się za rzeki aby tylko mieć na czym zarobić . To jest moje zdanie ja już w nic nie wierze , troche juz po tym świećie chodze i widze co się dzieje wszędzie ręka ręke myje . Kasa teraz płynie wodą więc trzeba ją poprostu łapać ile tylko się da.

Link to comment
Share on other sites

Powie wam szczerze że pieniądze każda instytucja łapie jak może byle by wyszukać powód do zarobienia.Czy są z tego efekty to już nie ważne .Lepiej później w gazetach napisać ile ton ryb zostało wpuszczone i karmią tą durnotą itp.3 lata temu PZW zastawiło kosz tarliskowe w pewnym miejscu dla sandaczy,do dziś tam leżą oczywiście nie wszystkie i w stanie rozkładu:confused:.Pewnie jak to zwykle bywa sandały zostały wybrane a kosze to potrzebne są starym babom!Jak nie którzy piszą że natura sobie poradzi to nie ma co narzekać na próg w mielcu.Gdyż widziałem mnóstwo płynących leszczy,świnek ,cert w górę gdyż degradacje zrobiła swoje.Rybki przepływają po tym deptaku po brzegu.

Link to comment
Share on other sites

Rybki sobie jakoś dają radę przez próg ale tylko te, które nie zostaną brutalnie wychwytywane wędrując w górę na tarło przez amatorów różnej maści rybiego mięsa. Wydaje mi się że rybostan rzeki Wisłoki zubożał właśnie z powodu braku migracji ryb. O ile wiem w Strzegocicach nie ma przepławki. Mam nadzieję że ten projekt dojdzie do skutku.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy