Skocz do zawartości

Przywrócenie drożności korytarza ekologicznego rzeki wisłoki i jej doPływów


apleszka

Rekomendowane odpowiedzi

No to czekamy aż zrobią przepławki na zaporach na Wisłoce. Jeżeli chodzi o tarliska ryb, to jak mają to być te "kamyczki" co kolega "FORDO" zamieszczał na fotkach to pieniądze wyrzucone w błoto niestety.

Sam projekt brzmi podniośle a jaka jest rzeczywistość każdy widzi.:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety technologia poboru wody do picia dla nas wymusza spiętrzenie wody w rzekach, w tym przypadku przepławki to mniejsze zło. Może się doczekamy kiedyś poboru wody do picia z żródeł głębinowych. Czytałem kiedyś że w Mielcu takowe mają powstać, pytanie kiedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moje zdanie jest takie , wszystko już sprzedali nie maja na czym zarobić więc teraz biorą się za rzeki aby tylko mieć na czym zarobić . To jest moje zdanie ja już w nic nie wierze , troche juz po tym świećie chodze i widze co się dzieje wszędzie ręka ręke myje . Kasa teraz płynie wodą więc trzeba ją poprostu łapać ile tylko się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powie wam szczerze że pieniądze każda instytucja łapie jak może byle by wyszukać powód do zarobienia.Czy są z tego efekty to już nie ważne .Lepiej później w gazetach napisać ile ton ryb zostało wpuszczone i karmią tą durnotą itp.3 lata temu PZW zastawiło kosz tarliskowe w pewnym miejscu dla sandaczy,do dziś tam leżą oczywiście nie wszystkie i w stanie rozkładu:confused:.Pewnie jak to zwykle bywa sandały zostały wybrane a kosze to potrzebne są starym babom!Jak nie którzy piszą że natura sobie poradzi to nie ma co narzekać na próg w mielcu.Gdyż widziałem mnóstwo płynących leszczy,świnek ,cert w górę gdyż degradacje zrobiła swoje.Rybki przepływają po tym deptaku po brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki sobie jakoś dają radę przez próg ale tylko te, które nie zostaną brutalnie wychwytywane wędrując w górę na tarło przez amatorów różnej maści rybiego mięsa. Wydaje mi się że rybostan rzeki Wisłoki zubożał właśnie z powodu braku migracji ryb. O ile wiem w Strzegocicach nie ma przepławki. Mam nadzieję że ten projekt dojdzie do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.