Skocz do zawartości

Wędka karpiowa


Rekomendowane odpowiedzi

Co do długości i ciężarze wyrzutu już wy musicie mi powiedzieć. :)

Ja rozumiem że chcesz żebyśmy ci poradzili w sprawię wędki ,ale zbyt dużo oczekujesz :)

Nie jestem ekspertem ale może powiesz nam coś więcej o kiju który chcesz kupić ?

Na jakie ryby się nastawiasz ,jakie łowisko ,chcesz nęcić kijem czy nie ,wolisz dłuższe patyki czy krótsze ,na ile metrów będziesz rzucał ,mniej więcej ile g chcesz używać ciężarki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dołożysz sobie 50zł masz kilka kijów na cienkim blanku które spełnią twoje oczekiwania na początku karpiowania. Kije będą fajnie wykonane i nie zrazisz się, a hol nawet karpia 3kg będzie dawał Ci przyjemność. W okolicach 200zł masz Daiwy Black Widow 2 i 3 składowe, Prologic C1 w 2 i 3 składach, Trabucco Cyclone X, Shimano Alivio. Ogólnie wybór bardzo duży, do tego dochodzą jeszcze Kongery,Jaxony i Yorki.

Idź do wędkarskiego pomacaj sobie kilka różnych kijów, jak któryś będzie Ci leżał w ręce to go kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak i moi znajomi zaczynałem swoją karpiową przygodę od shimano alivio 3lb (koledzy łowią na nie cały czas, ja zmieniłem na mocniejsze) mogę polecić ten kijek w 100%. Jest to typowy parabolik i jeśli chcesz łowić karpiki do 7kg, to przynajmniej frajda z holu będzie :). Na 60m to dorzucisz i methodą i z siateczką, choć komfortu nie będzie, samym ciężarkiem jak dojdziesz do wprawy to 100m też będzie w zasięgu, do rakiety się nie nadaje. Kijek też wybaczy sporo błędów i pozwoli docholować rybki bezpiecznie do brzegu. Musisz się określić jak chcesz łowić i na jakiej wodzie. Jeśli dobrze typuję o jakiej wodzie myślisz, to musisz wziąść pod uwagę, że czasem będziesz musiał gasić zapędy miśków, aby nie zaparkowały dajmy na to w zielsku, także może zastanów się nad czymś mocniejszym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu celował bym np w 3,25lb Shimano Alivio lub daiwa Black Window. Byłby to kompromis, który pozwoliłby Ci spokojnie rzucić methodą, czy zestawem z siateczką jak również przytrzymać karpiki z zakresu wagowego, który podałeś, a zarazem byłaby jeszcze frajda z holu poprzez to, że kijki mają fajną paraboliczną akcję.

PS: a co do karpików max 7kg, to weź pod uwagę, że apetyt rośnie w miarę jedzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.