Jump to content

Zalew Narożniki w Radgoszczy


LukaszZ

Recommended Posts

Ciężko powiedzieć Łukaszu jak wygląda temat drapieżnika w Narożnikach.Polityka zarybieniowa to przede wszystkim zarybienia karpiem niczym innym.Druga najważniejsza sprawa to na ile zbiornik,ekosysytem zdążył się odbudować po powodzi w 2009 gdzie został praktycznie kompletnie zniszczony .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

jeździłem tam w czerwcu kilka razy 25 zł za dobę za 2 kije mnóstwo karpi trafił mi się tez amur :D na pozwoleniu które wydaja z tyłu jest opis co można a co nie i jakie ryby są w zbiorniku i teoretycznie powinien tam byc i szczupak i okoń ale nie spotkałem i nie widziałem żeby ktokolwiek spiningował ani pływał na czymś zęby wędkować

karpie - branie za braniem na wszystko biorą :)

trochę rzucałem na spin ale bez efektów :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

To już nie zbiornik co był za PZW .

Zniszczona linia brzegowa, nie ma zatoczek, tatarakow, trzcinowisk. I nie będzie, pogłębione brzegi, a trawę kosza do samej wody co dwa tygodni dookoła zalewu.

Co do robostanu to dominuje: karpik kroczek tak do kiograma, jest też sporo takich w okolicy 50cm, bardzo dużo amura do 1kg, mnóstwo karasia japonca, mało ploci itp , z drapieżników podobno jest szczupak ( nie zlowilem) , sum ( tez nie widzialem), za to sandaczy i okonie co niemiara. W jesieni sandacze brały nawet na obrotowki. Co prawda to dzieci takie do 45cm ale sandacz co 15minut cieszy. Okonie ładne do 30cm

znajomy zlowil na 35cm.

Co do minusów to ograniczony dostęp do wody. Można wedkowac tylko na jednym brzegu i to nie całym. Jak się tonie zmieni to w tym roku nie płacę.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Byłem dziś z nadzieją na karpie ale okazało się ze dopiero od 1 kwietnia czynne ale karpie dokarmiane całe stada do kawałka chleba i wpuszczali nowe karpie całą masę i gadałem z gościem mówi ze bardzo dużo sandacza wpuszczali opłata dalej 25 zł

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Opłata na Narożnikach 25 zł doba na dwie wędki jedna ryba na dobę do zabrania opłata całoroczna 250 zł te same zasady co do rybostanu bardzo dużo karpia amura lina i karasia jeśli chodzi o drapieżnika to ciężko o wymiarowego sporo krótkiego sandacza co do szczupaka to przez cały sezon złowiłem jednego ale sporego bo na 68 cm ładna mamusia a co do sandacza to dużo jest w przedziale 35-47 cm a karpik wymiarowy to polecam na kulę :) Łowię tam już dwa lata i jestem co tydzień i w tym roku też będę :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Byłem dziś sprawdzić jak w tym roku, i muszę powiedzieć że się unudzilem łowienie. W kilka godzin bez necenia, nawet koszyczka nie zakladalem, zlowilem z 20 karpi. W tym kilka od 55-70cm. Podobno takie wpuscili.To tak jak by łowić w wannie, wracam na moją Wisełka.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...
  • 2 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy