Skocz do zawartości

Buty do brodzenia z decathlonu


nsevo

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałem kolegę który ma te buty. Są to jego pierwsze buty do brodzenia i używa ich na wodach nizinnych do brodzenia. Napisał ze są wygodne, dobrze trzymają kostkę, wkręcił kilka wkrętów żeby lepiej trzymały na glinie i trawiastych brzegach. Gdy są suche są lekkie, gdy sa mokre robią się dość ciężkie, filc długo schnie i z czasem mocno śmierdzi – ale to specyfika bagien na Mazowszu. Ciekawym rozwiązaniem ejst gumowy kawałek podeszwy na czubku buta i pod palcami. Dzięki temu nie wyciera się w tym miejscu filc i lepiej trzymają wkręty. No i tu jest jeszcze dobra gwarancja gdyby się cos działo. Ale buty ponad 200 dni na wodzie i żadnych odklejeń, pęknięć itd. i nie kurcząs/zsychają się z czasem. Tylko ze to w znacznej części 200 dni w błocie, żwirze i otoczakach, a nie kamieniach i skałach.

Z doświadczenia na San bardziej polecam coś na gumowej podeszwie – całej gumowej.

Bardzo dobre opinie maja buty Vision – najtańsze na całej gumowej podeszwie kosztują 328 pln – tylko musiałbyś poszukać więcej opinii.

Vision FlyFishing Polska Keeper Rubber Sole - Buty do brodzenia

Gdybyś miał możliwość to kupna bez dodoatkowych kosztów / np. rodzina lub znajomi w USA/ to poelcam Ci:

Studded Wading Boot / River Guard Clearwater? II Boot -- Orvis

Można je trafić w sklepach internetowych, na ebay itd. Buty rewelacyjne na podeszwie Eco TraX – nie do zajechania, lekkie i w całym okresie użytkowania trzymaj swoje parametry. Do tego od razu podkute. Ja mam identyczną podeszwę w modelu River Guard i jestem mega zadowolony. Znam kilka osób które użytkouja river Guardy na Sanie i złego słowa nigdy o nich od nikogo nie słyszałem.

Są jeszcze podkute Taimen’y – ale o sprzęcie tej marki słyszałem różne opinie. Sa udane modele, są i ciągle reklamowane modele. Te najtańsze wygladaja jak stare Orvisy Clearwatery tylko że z gumowa podeszwą.

Taimen SL Plus Wading Boots Studded Rubber, Buty do brodzenia - Taimen

A że robi je ta sama firma która robi różny sprzęt dla orvisa to raczej nie powinno być problemów z nimi.

Top Quality Fly Fishing Wading Boots Wading Shoes - Buy Wading Shoes,Wading Boots,Fishing Wading Shoes Product on Alibaba.com

No chyba ze coś z używanych butów – musisz poszukać na forach albo napisać ogłoszenie. Czasem trafiają się niezłe okazje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź,zastanawiam się tylko czy na san nie były by lepsze buty z kolcami,do tej pory brodziłem w zwykłych spodniobutach na gumowej podeszwie i guma ślizga się na kamieniach niemiłosiernie,kilka kąpieli już zaliczyłem,do tych visionów pewnie można dokupić kolce i przykręcić,i w te buciki trzeba będzie się zaopatrzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no podkucie to podstawa. Zarówno filcu jak i gumy. Jest mega różnica pomiędzy zwykłą gumą / czasem zdążało mi się biegać w woderach po górnym Sanie/ a dobrze podkutą podeszwą. Wkręty moje pierwsze –były to skracane blachowkręty z jakiegoś sklepu metalowego. Oryginały do wkręcania w buty do brodzenia czasem można kupić w dobrej cenie w różnych sklepach – musisz poszukać – może coś trafisz na jakiejś wyprzedaży, albo coś tanszego alternatywnego

np takie; http://allegro.pl/kolce-do-opon-mistrz-polski-fmx-artur-puzio-poleca-i4338995681.html

Widziałem takie w sklepie wędkarskim chyba po 50 pn za komplet 20 sztuk:)

Edytowane przez Gabriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te buty Visiona od maja zeszłego roku. Zaliczyły ok 50 wyjść nad wodę. Trzymają się do tej pory przyzwoicie. W jednym miejscu poszedł szew. Sznurówki są irytujące bo się ciągle rozwiązują, trzeba je upychać do butów. Podstawa to wkręty. Przez rok ganiałem na samej gumie i się ślizgałem, po założeniu kolców na Sanie chodzę jak po Marszałkowskiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no podkucie to podstawa. ..... Wkręty moje pierwsze –były to skracane blachowkręty z jakiegoś sklepu metalowego....:)

Ja to rozwiazanie z powodzeniem stosuję przy filcu, raz na rok trzeba wymienić wkręty i to wszystko. Kupiłem je w sklepie żelaznym za parę złotych. i jak kolega napisał wyżej kolce to podstawa., dodatkowo zabezpieczają filc przed nadmiernym ścieraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Marszałkowskiej to jest taki polerowany granit ułożony, że na kolcach chodzić się nie za bardzo da .. chyba że „na orła”...albo w zimie po lodzie:D

Ale guma +kolce na San to idealne rozwianie. I mogą być te z Allegro stosowane w oponach motocykli – sprawdzone organoleptycznie – identyczne jak te sprzedawane w sklepach wędkarskich po 50 pln chyba za 20 sztuk. A na Allegro za 50 pln to ze 150 sztuk chyba jest:mad:

Ze sznurówkami maiłem podobny problem najpierw w butach trekkingowych później w jakiś Simmsach które przez chwile używałem. Poszedłem to Afmy na Langiewicza / albo każdy inny turystyczny gdzie maja pojęcie/ i kupiłem odpowiednie sznurówki. W obydwu przypadkach trzeba było zamienić okrągłe na płaskie. I od tamtej pory rozwiązały albo poluzowały mi się buty może z 2 razy na jakieś 1000 – 1200 dni użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy mój problem polega na tym że kupiłem śpiochy ale nie mieli butów w sklepie więc pozostaje kupno wirtualne nie wiem jaki rozmiar buta do śpiocha (neopren) nr 42 a znalazłem buty na promocji Patagonia Rock Grip Aluminium Bar Boots może ktoś takie posiada czy są coś warte za wszystkie podpowiedzi z góry wielkie dzięki :beer::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.