Skocz do zawartości

Mucha na wody stojące


BartekRod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie chodzi mi głównie o muchy na wody stojące na jesien. Będę próbował swoich sił za pstrągiem tęczowym którego jak co roku wpuszczają do Balatonu w turaszowce. Jak ktoś był kiedyś tam za pstragiem i ma pewne doświadczenie prosił bym niezmiernie o rade jakie muchy tam używać lub ogólnie na wody stojące. Z góry bardzo dziękuje :) [emoji481] [emoji481]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem tam za pstrągiem (byłem raz ale to nie moja bajka) ale... świeżo wpuszczone tęczaki biorą na wszystko co wpadnie do wody, sprawdzi się imitacja granulatu :P wszelkie nimfy i streamerki (żołte, fioletowe, białe, czarne z jakimiś fluo wstawkami przy łbie). Jak już ludzie wybiorą połowę albo więcej popróbuj małych streamerków, jęteczek i mokrych w stonowanych kolorach. Wody stojące i dzikie ryby to inna bajka na szczęście ta lepsza :) tutaj lepsze będą imitacje naturalnego pokarmu ryb i dłuugi przypon :) Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na Balatonie łowię te rybki stosunkowo często. Mam blisko i jest fajna zabawa.

Krzyśku nawet świeżo wpuszczone ryby czasami nie biorą na nic więc tutaj bym nie był aż taki odważny pisząc, że żerują na tym co wpadnie do wody ;) Pamiętam GPP kiedy to sektor na Balatonie wygrywało 2-3 ryby. Nie brały na nic. Co do samych much zostaje jeszcze kwestia głębokości na której bd łowić. Najprościej bd dobrać sznur do pogody co często się sprawdza na tym zbiorniku. W dni słonecznie łowimy bliżej powierzchni. Sznury sink tipy, pływające czy intermedium. W dni pochmurne, deszczowe 3 klasa co zdecydowanie wystarczy na gliniance. Muchy? Ja głównie łowię pijawkami we wszystkich kolorach ;)

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 5 lat później...

Może doradzicie mniej oblegane łowiska okręgu rzeszowskiego z wodą stojącą gdzie w miarę komfortowo będzie można spędzić kilka godzin z muchówką i na jakie gatunki można się tam nastawić. Druga kwestia to Karp na muchę, może ktoś opisze swoje doświadczenia, podpowie łowisko, zestaw końcowy tzn. czy przypon koniczny, plus odcinek końcowy z żyłką lub fluo o większej wytrzymałości?, czy może sama grubsza żyłka wiązana do linki,  jakie muchy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.