Jump to content

Stary Lubliniec


rapala

Recommended Posts

Nawiazując do powstającej mapy łowisk Podkarpacia,przypomniał mi się fajny zbiornik a raczej dwa w Lublińcu Starym pod opieką PZW Lubaczów.Miałem okazję kilkakrotnie wędkować na tym zbiorniku.Powierzchnia ok.50h,średnia głębokość 1-2m wody a więc łowisko płytkie i dość mocno zarastające w okresie letnim.Brzegi porastające trzciną ale ogólnie dostępne.Z racji sporej odległości od Rzeszowa (100km)zawsze wybieraliśmy się tam na kilka dni a celem naszych zasiadek były karpie i amury z których słynął ten zbiornik a także potężne sumy.Dla spiningistów zbiornik miał do zaoferowania ładne sandacze i szczupaki a największy o jakim tam mówiono miał 29kg!!!:eek:Wybierając się tam na wiosnę można było liczyć na przepiękne liny i karasie.Zbiorniki położone są wśród pól dawnego PGR-u (zresztą,kiedy był tworzony,miał być zbiornikiem wody bieżącej dla tamtejszych PGR-ów i może z racji tego jest taki płytki) w "przyzwoitej" odległości od zabudowań dla tego spokój i cisza gwarantowana (przynajmniej kilka lat temu).

Od kilku lat tam nie byłe i mój opis może się trochę różnić od stanu faktycznego na dzień dzisiejszy ale myślę że dużo się nie zmieniło.Niestety żadnych zdjęć z tamtego okresu nie posiadam ale tak sobie myślę że na drugi rok planując wybór łowiska na kilkudniową zasiadkę karpiową ,wezmę go po uwagę.

Jeżeli ktoś posiada aktualne informacje o tym zbiorniku to piszcie w tym wątku;).

@krs,wrzuć to łowisko na mapkę;).

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

Tak się składa że w Starym Lublińcu mam rodzinę. Nad tym zalewem nie raz, jednak nie było możliwości powędkowania gdyż rządzi tam PZW Przemyśl z którym nie posiadamy porozumienia. Pozostały mi tylko rozmowy z wędkującymi tam wędkarzami. Mówili oni, tak jak już wcześniej wspomniał rapala o rekordowych amurach i karpiach oraz sumach. Jedynym mankamentem tego łowiska jest to że w lecie łowienie z wyrzutu jest prawie że nie możliwe gdyż zarasta on prawie na całej powierzchni. Więc wędkując tam przyda nam się gruba żyłka a może nawet i plecionka, oraz mocna wędka gdyż oprócz ryby ciągniemy jeszcze sporą ilość zielska. Byłem raz świadkiem jak gość zaciął rybe, myślałem że coś większego bo walczył niesamowicie, gdy przyciągnął ją do brzegu okazało się że to około 30cm leszcz plus z 3 kilo zielska.

Dno strasznie zamulone (miejscami do pół metra mułu).

Z dojazdem jest średnio, ale nie najgorzej, kamienista droga tylko że dziura na dziurze jednak z niepewnych źródeł wiem że owa droga ma być remontowana i kładziony ma być asfalt.

@edit

Znalazłem kilka fotek tego zbiornika na stronie PZW Przemyśl. Na zdjęciach nie widać żeby był zarośnięty ale w lecie naprawdę jest źle.

http://www.pzw.org.pl/43/wiadomosci/37155/60/pierwsze_otwarte_zawody_spiningowe__8222puchar_ziemi_lubaczowski

Edited by lama1994
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Byłem w niedziele na tym zbiorniku. Wędkarzy masa, aż się zdziwiłem jak ich wszystkich zobaczyłem bo w sezonie letnim na cały zbiorniku to może z 4 osoby siedzą a teraz wszystkich było około 15. Większość łowiła na żywca, ale bez większych efektów, jakieś niewymiarowe szczupaki, jeden tylko wędkarz mówił że wyciągnął szczupłego na 70cm. Obszedłem cały zbiornik porobiłem kilka zdjęć (dodałem już do galerii) i do domciu.

Link to comment
Share on other sites

Tam stawiałem swoje pierwsze poważne kroki w wędkarstwie ,wędka z bambusa,żyłka 45 tęczówka innej średnicy brakowało w sklepach,kołowrotek Relax i ziemniak wielkosci pudełka zapałek (początek lat 80).Karpie i amury łowione na tym zbiorniku miały długość ramy rowerowej (znany model Ukraina) wagi i aparatu nie posiadałem.Mysle że obecnie można też złowić coś konkretnego.

Link to comment
Share on other sites

  • 13 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy