Skocz do zawartości

Sezon Karpiowy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Tak to Besko :) Wlascicielka mowila, ze w sobote bylo duzo osob, a w niedziele praktycznie do godziny 13 nikogo nie bylo, pozniej sie pojawilo pare osob. Rybki zaczynaja jesc. Doczekalem sie wielu bran, jednak tylko 3 karpie wyladowaly na brzegu :beer: Polecam Chod riga, naprawde zabawa przednia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sezon karpiowy rozpoczął się zaraz po zejściu lodu. Spędziłem sporo szybkich nocek nad wodą, i za każdym razem udało się coś wydłubać. Sporo maluchów w granicach 3 kilogramów, aż do momentu jak woda osiągnęła temperaturę 8-9 stopni. Zaczęły gryźć już misiaki w granicach 7-8 kilogramów i te większe. W sumie bardzo udane rozpoczęcie, bo tylko jedną nockę spędziłem o blanku, a z kolei następnym razem się to odbijało bo rybki ładnie zbierały i dawało się łowić po sześć sztuk jednej nocy. Do tej pory największy karp ważył 20,200kg. Teraz trzeba czekać do tygodniowej majówki, mam nadzieję że pogoda się coś poprawi:beer:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy metodzie stosuje się dość krótkie przypony, ja osobiście stosuję przypony nie dłuższe niż długość koszyka. Ale nie wiem czy akurat w twoim przypadku jest sens łowić na metodę skoro masz 20cm mułu. Muł może wciągnąć koszyk i tyle z łowienia. Ewentualnie możesz spróbować takiego koszyka http://skleptrabucco.pl/koszyk-esp-mega-method-feeder-e-s-p/ . Ja używałem takich koszyków na dnie mulistym, ale nie było tam 20cm lecz jakieś 5-8cm. Brania były, myślę że płaska powierzchnia uniemożliwiła mu całkowite zapadnięcie się w mule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również korzystając z pogody wybrałem się dzisiaj na rybki.

W sumie rybki to miał być tylko dodatek bo bardziej chodziło o piękną pogodę i miłe spędzenie czasu na łonie przyrody.

Niestety nie którzy ( użytkownicy tego forum ) wolą chyba spędzać czas w odmiennym klimacie.

Nie będę tutaj osądzał czy to on pił czy nie ale regulamin mówi jasno że stanowisko mimo tego w jakim stanie się go zastało ma zostać czyste po wędkowaniu. I nie obchodzi mnie czy to tester czy osoba w inny sposób związana z firmą karpiową. Powinien dawać przykład i dbać o porządek nad wodą a nie na odwrót.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość że zostawili syf to na dodatek całą noc wyli jak popaprańcy...

Gdzie to takie balety organizują bo nie doczytałem?? Czyżby znowu Lipie?

...

Niestety nie którzy ( użytkownicy tego forum ) wolą chyba spędzać czas w odmiennym klimacie...

A po czym Kolega poznał?

Pytam o Lipie i o użytkowników, bo już raz tu relacja była z "planu filmowego" obozu LOwcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiecień z liver extreme:beer:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majówka spędzona w fajnym gronie :beer: Było Liver extreme też :D Do wody wpadło trochę pelletow i zalew MC Karp z którymi po raz pierwszy miałem stycznośc, a efektem było parę fajnych rybek. Zdrówko :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie którzy ( użytkownicy tego forum ) wolą chyba spędzać czas w odmiennym klimacie.

Nie będę tutaj osądzał czy to on pił czy nie ale regulamin mówi jasno że stanowisko mimo tego w jakim stanie się go zastało ma zostać czyste po wędkowaniu. I nie obchodzi mnie czy to tester czy osoba w inny sposób związana z firmą karpiową. Powinien dawać przykład i dbać o porządek nad wodą a nie na odwrót.

O jejku, jejku. Niestety nie użytkownicy tego forum. Gwoli wyjaśnienia Panie Szpilka te butelki chłopaki zostawili dla pewnej Pani której historia życiowa nie jest kolorowa, która praktycznie codziennie na rowerku jeździ dookoła zbiornika i je zbiera, po czym jedzie do sklepu i kupuje za nie JEDZENIE... tak jedzenie, nie alkohol. Też zostawiłem u siebie butelki, zostawili je też koledzy z Twojego klubu więc nie siej piany na forach, tylko zapytaj a później wrzucaj fotki. Tych butelek gwarantuje Ci że już nie ma, jak nie wierzysz to jedź i zrób kolejne fotki.

Wracając do tematu :) W maju 2013 roku udało mi się złowić tego pięknego lampasa - ważył wtedy 14,200kg. W sobotę w nocy wylądował po raz kolejny na macie. Waga pokazała 20,450kg, dając mi tym samym Big Fisha zawodów :beer: Swoją drogą bardzo długa i waleczna ryba, oby miała dalej takie przyrosty i pływała jak najdłużej...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

skoro już zostałem wywołany do tablicy to dla Twojej informacji nie sieję piany tylko pokazuje wszystkim jaki syf zostawiacie na stanowiskach.

A wracając do tych butelek to po pierwsze oczywiście że już ich nie ma bo je spakowałem do worka i wyrzuciłem do śmieci a po drugie folie z parówek, kapsle, niedopałki papierosów, urwane żyłki też jej zostawiliście ?

Co ona sobie z tego korale robi ?

I skoro już zacząłeś kolejną wojenkę na słowa to mylisz się mówiąc że nie była to osoba z tego forum bo na tym miejscu siedział Piotr P. który akurat zalogował się na tym forum przy okazji kłótni o TT Carp.

Więc dobrze Ci radzę na przyszłość hamuj troszkę tą swoja bajere i myśl co piszesz... :)

Pozdrawiam wszystkich

Edytowane przez Szpilka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.