Skocz do zawartości

Sezon Karpiowy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Skoro wywołujesz mnie po loginie to odpowiem , choć szkoda mi klawiatury na twe marne prowokacje. Zabrałeś kobiecie chleb, gratuluję. Obalono argumencik to nagle wymyślasz sobie folie z parówek i żyłki? Ciekawe , dwa tyg widziałeś tylko butelki a teraz oświeciło Szpilkę i przypomniał sobie o czym innym.

PS: Pamiętaj ,że istnieją ciekawsze zdjęcia niż zdjęcia butelek dla biednej Pani. Na pewno wiesz o czym mówię :)

A i nazywam się Parys a nie P. :)

Pozdrawiam, zluzuj gumę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, no nie powiem jestem w szoku :D

Czy Wy naprawdę zawsze jak się Wam zwróci uwagę to musicie reagować kontrą ? :D

Po pierwsze do tablicy to wywołał Cię twój kolega wciskając kit że nie jesteś z tego forum dlatego byłem zmuszony napisać o kogo chodzi mimo że mogłem to zrobić już w poście ze zdjęciem ale nie zrobiłem tego.

Po drugie wystarczyło napisać że są one dla kogoś specjalnie zostawiane chociaż i tak można to było zrobić bardziej schludnie np. schować do worka i położyć koło wjazdu.

Po trzecie jakie "argumenciki obalono" ? Syf był ? Był ! więc co obalono ? Zresztą ja się nie będę wdawał z Tobą/Wami w żadną polemikę.

Siedziałeś na tym stanowisku i sam wiesz co mogłeś tam zostawić. Tyle w temacie. Na przyszłość posprzątaj po sobie a oszczędzisz mi " przyjemności " pisania z Wami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szoku bo?

Tak tak , najlepiej znak wbić "te butelki są dla biednego" , jakbyś nigdy na Lipiu nie siedział i nie wiedział , że zbiera kobita i facet. Też nie zamierzam się wdawać w polemiki. Normalny człowiek jak coś do kogoś ma to najpierw pisze do niego lub dzwoni i pyta o co chodzi a nie zapierdziela na forum się pożalić.Nie mów mi , że skacze z kontrą tylko jak mnie oczerniasz na forum jak mała dziewczynka i prowokator to CI odpisuję. Syfu nie było , niestety źle trafiłeś bo po za butelkami zostawianymi dla żula , worek ze śmieciami zabieram ze sobą. Proponuję następnym razem zadzwonić lub napisać i zapytać a nie robić z siebie błazna na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha :D

Piotrek naucz się czytać ze zrozumieniem a nie się rzucasz jak żyd po pustym sklepie :)

Pisząc że można było napisać że zostawione specjalnie miałem na myśli forum i było by po wszystkim ale po co ? :)

Tak na koniec napisze tak jak Twojemu koledze, uważaj co piszesz i kogo nazywasz błaznem bo ja nie mam 15 lat i nie będę z Tobą dyskutował. :)

ps. aha i jeszcze jedno pytanie mianowicie ta kobieta w końcu potrzebuje na jedzenie czy jak ? bo raz piszesz że żul a raz że potrzebująca... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani jeden ani drugi nic nie wnosi do tematu,więc adiós a sus colegas.Siejecie zamęt nic poza tym.To temat karpiowy,nie śmieci czy butelki zwrotne dla pani X :D.Przyjedźcie na zlot i pokażcie się z dobrej strony,z chęcią poznamy nowe twarze:beer:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NARESZCIE udało mi się wziąć wolne w pracy i wyskoczyć na 3-dniowa zasiadkę ;)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam do Was, bardziej doświadczonych ode mnie karpiarzy prośbę. Na ostatnich zasiadkach zanotowałem dość sporo dziwnych brań: delikatne podskoczenia swingera, trzy krótkie odjazdy (bo dojściu do wędki przestawało "jechać" i po podniesieniu kjia brak kontaktu z rybą, kilka spinek. Przedstawię zdjęcia moich zestawów i oceńcie co jest nie tak. Dodam, że zestaw był samozacinający na bezpiecznym klipsie z bolcem (łowiłem zarówno z wywózki jak i z rzutu, przy czym do rzutu stasowałem PVA aby zestaw się nie platał i dlatego klips z bolcem aby PVA na przyponie nie wyrywało krętlika z klipsa), ciężarki 70-90 gram, ok 60-70 cm odcinek leadcora. Kulki stosowałem 18 i 20mm. Wszystkie haki to nr. 4 są to: Korda Kurv Shank (przy bałwanku nr. 2) , Carp'R'Us Longshank Nailer, Carp'R'Us Continental Snag i Carp'R'Us Gladiator. Dodatkowo przy przejściu części miękkiej w tą z otuliną zazwyczaj dawałem małą śrucinkę. Oto zdjęcia moich przyponów, oceńcie co jest nie tak, co poprawić. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej doświadczony to raczej nie jestem ale mam bardzo mało spinek, a pustych brań to prawie w ogóle.

Na początek podstawa - może trywialne pytanie ale czy haki masz wystarczająco ostre?

Co do moich zestawów. Stosuję przypony nie mniejsze niż 20 cm, przeważnie z miękkiej plecionki ewentualnie typu combi z fluorocarbonem.

Na pierwszy "rzut oka" włos wydaje mi się zbyt długi. Staram się, żeby kulka niewiele zwisała poniżej haka. Ma to znaczenie gdy ryby biorą bardzo ostrożnie i w przypadku długiego włosa w trakcie brania hak czasem może pozostawać poza pyskiem karpia.

To są tylko moje przemyślenia i wcale nie są regułą, bo jak wiadomo ilu wędkarzy tyle też teorii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Tak zapewniam haki mam ostre. Zawsze przed zarzuceniem sprawdzam ostrość haka i po kilku braniach albo jak się stępi wymieniam na nowy. A jeśli chodzi o włos to uważałem (z opinii innych, wyczytane na forach itd.) że lepiej robić dłuższe włosy niż za krótkie, bo przy dłuższych hak ma swobodę i czas opść na wargę karpia i go zapiąć. Oczywiście dotyczy to tych większych karpi, bo dłuższy włos sprawia, że małe ryby mają trudno się zapiąć. Ja tak uważam, ale jeśli jestem w błędzie poprawcie mnie. Czekam dalej na wypowiedzi innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do długości włosa to dość rozpowszechniony temat. Są łowiska co bardziej się sprawdzają krótkie a są takie że nawet 3cm luzu musi być od kulki i małym karpiom to nie przeszkadza. Trzeba kombinać i sprawdzać możliwości. W sumie to mogły być amury jeśli są w łowisku oczywiście. Sam ostatnio byłem świadkiem jak u kolegi podbijało pod kija, zaczęło jechać i stawało. Teraz ryba ma tarło to mają swoje odpały. Jak dojdą do siebie to nie będzie znaczenia już tylko będą łykać i sygnalizatory dawać "dyskotekę" :)

Edytowane przez kriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilka czasu to i na rybki się skoczyło. Przez 7 godzin 3 karpie i jedna piłka :eek::D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki koszyk sprawdzi się jeśli warstwa mułu jest od 8-10 cm , a waga koszyka była np do 40 gr bez zanęty? http://carptravel.pl/koszyk-do-metody-40g-2szt-traper-select-p-457.html

Mam te koszyki i nie polecam, porozpadały mi się w drobny mak, jeśli bym miał jedną sztukę uznał bym że wadliwa sztuka ale mam 3 szt i wszystkie się posypały. Jak już coś to kup podobne z kordy albo z TB, a najlepiej mi się spisują koszyki z ESP lub Drennana:

http://sklepdrapieznik.pl/sklep/1988-drennan-esp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kilka godzin nad wodą, brały maluchy oraz jeden bardzo piękny 8kg lampasik którego niestety nie udało się uwiecznić na fotce ponieważ mój kompan na chwile mnie opuścił, ale za to udało się uwiecznić kolejnego 10kg smoka :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Ja w poprzednim weekendzie również chciałem zapolować na jesiotra na Grębowie lecz przez 24h złowiłem w sumie coś ponad 40 karpików do 5 kg i jeden amurek, po jednej dobie ręce już opadały :)8900a9613d9a7801f49096eaad8c2955.jpg Po pracy wyskoczyłem też trzy razy na pewną żwirownie PZW, która obdarzyła mnie trzema rybami, dwoma amurami 8,5kg i 6kg oraz węgorzem o długości 90cm z z których jestem bardzo zadowolony :)626ca4758991a61151c5f96283ee5507.jpg96dc64180c5a83f65f2d184279bde1ca.jpg6d864b12f5bdb19e0855a49c8635c1fd.jpgJednak najlepszy był ten weekend, a dokładniej to piątek, o 21 na brzegu zameldował sie amur 15,50kg a kolejne branie mialem o 1:20 i po przeszło 15 minutowym holu na macie pojawił się amur o wadze 20,20kg!! Który jest moim nowym rekordem :)904d83b95e4c22026d6fac92f5fe707f.jpg27b7723f73c439e3be7223590810415e.jpg33d2205a2c2d0fc25c1514650b20b451.jpg

Edit :Wegorz nie spełnia zasad zamieszczania zdjęć w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.