Skocz do zawartości

Problem z kołowrotkiem


NorbertJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka dni temu nabyłem nowy kołowrotek - Mitchell Fluid 2000 z przednim hamulcem, dopiero dzisiaj miałem czas by go rozpakować. Chciałem nawinąć na niego żyłke i pod wpływem minimalnego oporu ze strony szpuli z żyłką szpula zaczęła obracać się luźno (nie ma blokady, tylko można nią obracać zarówno w prawo jak i w lewo) i nie pomaga przełączenie guzikiem pod szpulą. Czy muszę oddawać go na gwarancje czy można to jakoś szybko naprawić bez jej utraty. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam po raz kolejny, kołowrotek oddałem na gwarancje i dziś dzwonił do mnie sprzedawca, że dostał informacje, iż kołowrotek jest w francji i nie zostanie naprawiony, gdyż nie ma do niego części. Sprzedawca zaproponował mi inny kołowrotek (nie ma nic specjalnego w sklepie...), na zwrot pieniędzy się nie godzi. Czy mam prawo żądać tych pieniędzy skoro nie otrzymam kołowrotka? Z góry dzięki za odp,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny, kołowrotek oddałem na gwarancje i dziś dzwonił do mnie sprzedawca, że dostał informacje, iż kołowrotek jest w francji i nie zostanie naprawiony, gdyż nie ma do niego części. Sprzedawca zaproponował mi inny kołowrotek (nie ma nic specjalnego w sklepie...), na zwrot pieniędzy się nie godzi. Czy mam prawo żądać tych pieniędzy skoro nie otrzymam kołowrotka? Z góry dzięki za odp,

Siema myślę że ten sprzedawca robi cię w konia. Po pierwsze kołowrotka to chyba nie wysyłał do Francji tylko do serwisu w Polsce :P po drugie jak nie mogą ci go naprawić to powinni dać nowy, a jeżeli nie mają to robią korektę i dostajesz pieniądze. Zawsze możesz szukać porady u rzecznika praw konsumenta na pewno ci pomoże gdyby nieuczciwy sprzedawca ''stawał okoniem'' oczywiście:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem (za dopłatą 30zł) kołowrotek TeamDragon 1230iST, o zwrocie pieniędzy nawet nie zdążyłem wspomnieć, bo sprzedawca odrazu po moim wejsciu do sklepu zaproponował mi ten model a wiem, że to dosyć dobry kołowrotek i kosztuje okolo 300zł więc mam 60zł zysku i tak... Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dowiedzialem się, że kołowrotek jest na całkiem innym mechanizmie - na wałku i on ma tak pracować ( co 2 obroty korbka w srodku coś trzeszczy tak jakby wszystko luźno latało). Na razie zostawię ten kołowrotek, najwyżej za jakiś czas pójdzie na gwarancję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do sklepu ,oddaj ten kołowrotek i zażądaj zwrotu pieniędzy! Sprzedawca ewidentnie robi Cię w bambuko.W kołowrotku nie ma prawa nic trzeszczeć ,świszczeć czy zgrzytać ,mechanizm ma pracować płynnie.W przypadku jakichkolwiek oporów sprzedawcy zgłoś sprawę do UOKiK tak jak wcześniej wspomniał @manek_rz.

P.S Nie daj się wmanewrować w naprawę gwarancyjną ,najpierw skorzystaj z prawa rękojmi http://www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.