Skocz do zawartości

Tani casting?


wróg publiczny

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś w miarę taniego wędziska i multiplikatora( interesuje mnie zestaw mieszczący się swą wartością w przedziale 300 - 400 zł). Wiem że to trochę mało jak na z zestaw którym da się komfortowo łowić, ale na tyle mogę sobie pozwolić. Proszę o podpowiedzi oparte na własnych doświadczeniach z tego rodzaju sprzętem, bo nie chcę trafić na jakiś bubel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze będzie bardzo trudno kupić sensowny zestaw. Najważniejszy w castingu jest multiplikator, za rozsądnej jakości nowy sprzęt trzeba wydać min. 400-500zł. Wiem że na tym forum Zbigniew łowi na multik Jaxona i nie narzeka, może on coś podpowie. Za zestaw multik + kijek tej firmy wydasz mniej niż 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po kosztach to można zakupić multik Jaxona np Manta 200+Perseus Jaxona. Zostaje sto zeta na pletke, czy tam dobrą żyłke. Kijek w sumie to fajny (1,98m i do 35g) do lekkiego castingu gitara, ale multik nie za fajny. Na początek może wystarczy. Poszukaj po forach za używanymi sprzętami a na bank znajdziesz coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zestaw xtl 200 + perseus, jak dla mnie może być.W sumie kosztował mnie dokładnie 350zł sprzęt kupiłem nowy i za takie pieniądze nic lepszego się chyba nie dostanie.Multiplikator ma w miarę dobre opinie, narazie na niego nie narzekam, ale szczerze mówiąc to łowiłem nim może kilkanaście razy.Multiplikator ten (xtl200) będzie dobry do przynęt 10-30g i raczej ciężkiego jerkowania nie wytrzyma.Bo bardzo ważne jest w castingu jaki zakres przynęt ma obsługiwać Twój zestaw.Dużo informacji znajdziesz na forum http://www.multiplikator.pl/forum/index.php?board=4.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim pierwszym castingowym zestawem był perseus do 35 gr. zestawiony z casting expresem i dawałem nim sobie radę ale wyżej niż sliderem siódemką to już męczarnia. Jeśli chcesz ciężej za dobre pięniądze to polecam Daiwa Procaster Rojo plus coś z dragona do jerków, zapewniam, że będzie to fajnie śmigało. Tak jak mówił Zbigniew najlepiej zaglądnąć na multiplikator.pl gdzie znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cie problemy, pozdrawiam

kleniarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.