Skocz do zawartości

Karpiówka.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam :). W razie gdyby jednak był podobny proszę przenieść :D.

Szukam karpiówki budżetowej (max 200pln).

-długość 3,90 - 4,20 (preferowana 4,20)

-ugięcie 3,5 lbs

-raczej 3 skład

-do połowu na zbiornikach i na Wiśle (jako gruntówka)

I tu mam pytanie czy ktoś miał styczność z karpiówkami kongera? shakespeare? czy warte są zainteresowanie? Nie szukam finezyjnego kija lecz mocnej karpiówki do "dalekich" rzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę Twoje kryterium polecam Tandem Baits Executor T3 13ft 3,5 lb. Gdybyś jednak zdecydował się na 3,60 lub 3lb to kupisz Phantom lub Enforce. Mam starszy model Tandem Baits Challenger, bardzo dobre kije za nieduże pieniądze. Nie znajdziesz nic lepszego do 200 zł. Możesz jeszcze rozważyć Daiwa Black Window, ja osobiście polecam TB. Nie kupuj 3 składy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Biorąc pod uwagę Twoje kryterium polecam Tandem Baits Executor T3 13ft 3,5 lb. Gdybyś jednak zdecydował się na 3,60 lub 3lb to kupisz Phantom lub Enforce. Mam starszy model Tandem Baits Challenger, bardzo dobre kije za nieduże pieniądze. Nie znajdziesz nic lepszego do 200 zł. Możesz jeszcze rozważyć Daiwa Black Window, ja osobiście polecam TB. Nie kupuj 3 składy.

Witam . Dlaczego nie kupować 3 składowego TB ???Fajna w transporcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam, posiadam dwa kijki 10' i powiem że jak dla mnie rewelacja. z holem większych karpi nie ma problemu zwłaszcza jeśli po rybe trzeba wypłynąć pontonem, co prawda przy rzucie na większą odległość sa problemy ale do tego są kije 12 i 13 stopowe. a co do wywożenia łódką zanętową to nie mam doświadczenia gdyż do tych celów służy mi ponton. Jednym słowem polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jedna  z pierwszych Angielskich firm zajmujaca sie sprzetem dla karpiarzy to firma WYCHWOOD. Kupilem sobie z mysla o gruntowym lowieniu i o karpiach

Jestesmy na koncowce sezonu i moge napisac smialo ze dokonalem dobrego wybory jestem mega zadowolony bo nawet sumy ze 180  metrow wyjezdzaly bez zadnych problemow.

Kupilem ' WYCHWOOD EXTRICATOR 10' oczywiscie na promocji cena w granicach 45 euro za kija , smialo moge polecic mimo ze firma nie jest bardzo znana w Polsce to widzialem przedstawicieli na targach w Poznaniu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wydaje mi się, że taką jednostopkową przelotkę łatwiej uszkodzić/przygiąć w trakcie transportu lub jakiegoś upadku kija, ale raczej nie ma ona znacznego wpływu podczas holu. Jeszcze zależy na jakiej pozycji jest dana przelotka bo wiadomo, że nie wszystkie jednakowo przenoszą obciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.