Skocz do zawartości

Karta Wędkarska dla cudzoziemca


NUNEK

Rekomendowane odpowiedzi

A ja myślę inaczej - ważne jest czy kolega francuz jest na stałe w Polsce, ma meldunek - czy np. przyjechał na 3 miesiące na zaproszenie.

W 1 opcji - pobyt stały musi wyrabiać kartę jak każdy polak , ale ...

w 2 opcji - ma zastosowanie przepis :

Zgodnie z art. 7 ust. 2 u.r.ś. amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu, zwany dalej "kartą wędkarską" lub "kartą łowiectwa podwodnego", a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa - posiadająca ponadto jego zezwolenie. Z obowiązku posiadania karty są zwolnieni cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce (jeżeli wykupili licencję na wędkowanie) oraz osoby poniżej 14 roku życia.

albo RAPR &1pkt 3mówi :

Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat oraz

cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce.

I od tego wszystko zależy. Co nie mniej nie zwalnia go z obowiązku przestrzegania i znajomości przepisów RAPR oraz Regulaminu i Przepisów danego Okręgu PZW gdzie łowi , w przypadku kontroli musi posiadać dokument ze zdjęciem stwierdzający inne obywatelstwo niż polskie.

Edytowane przez Macio33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @maciek23 mogłeś tego nie wiedzieć a szybko się wychyliłeś przed szereg.Karta Wędkarska o której tu piszemy będzie potrzebna na San w miejscowości ŁĄCZKI.Jak wszystkim wiadoma tam używamy tylko przynęt sztucznych.Więc żeby nie było i nie odpisuj mi że myślałeś o woblerach w postać ŻABY.Zachęcam do przypomnienia sobie regulaminu o amatorskim połowie ryb.Bo z tego co widać to słłłłłaaaaaaaaaaaaaabbbbbbbbbbbbbbbbbbooooooooooooooooooooooo u kolegi:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak warto by było aby kolega dobył coś nawet małego do czytania to i błędy w pisowni by się może zmieniły....(cytat).....(.Polacy nie gęsi a język swój mają....)

PS.tak dla zrozumienia tekstu mojego w Polsce słowo już piszemy przez u zwykłe a nie zamknięte,czyli o kreskowane.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst ten w całości jest dla @maciek23 i @stig.

Od razu zauważyć się da ,że koledzy po kiju bo nabijają sobie posty.Ale do rzeczy @stig przecież o spamie w temacie.

Jak widzą wszyscy to ja założyłem temat ten a wy wpisujecie swoje głupoty o "żabkach na firanki i o Józku co był w ogródku".

I napiszę dużymi literami,że po to go założyłem ,bo nie miałem takiej wiedzy,ponieważ nie ma mnie na miejscu.

Wpis ten jest ostatnim w tym temacie bo mam już taką wiedzę o Karcie dla cudzoziemca.

Te żabki na firanki i ten Józek to dla mnie głupota całkowicie nie związana z tematem.

PS.

Głupota ludzka nie ma granic i nigdy nie wiadomo kiedy głupi żartuje.

Z wędkarskimi pozdrowieniami NUNEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I napiszę dużymi literami,że po to go założyłem ,bo nie miałem takiej wiedzy,ponieważ nie ma mnie na miejscu.

Czyli tam gdzie jesteś nie ma internetu? Bo w nim wszystko jest, nawet RAPR, który każdy wędkarz powinien znać.

PS.

Głupota ludzka nie ma granic i nigdy nie wiadomo kiedy głupi żartuje.

Z wędkarskimi pozdrowieniami NUNEK

Szanuję ludzi, którzy mają odwagę do samokrytyki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.