Skocz do zawartości

Twórz historię Leżajskiego Wędkarstwa


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

W tym miejscu oczekuję na głosy mówiące o tym co minęło a o czym warto pamiętać. W chwili odpoczynku w pogoni jutra czasem należy na chwilę się zatrzymać i choćby w niewielki sposób udokumentować dzień wczorajszy.

Aby więc trochę rozruszać te szare i krótki dni jesienne proponuję mały "konkurs".

Kto potrafi wymienić potoczne nazwy różnych naszych miejscówek i precyzyjnie wskazać gdzie one się znajdują? Np. "Malcówka"

Oczekuję tu też na pytania, propozycje, sugestie w temacie tworzonej przeze mnie fotokroniki Koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałem się bardzo, bardzo i mnie wywaliło. Szkoda.

teraz skrót:

bardzo fajny pomysł

1. w szafach w kole powinny być kroniki konkursowe - można ej jako pdf-y dać

2. powinien być Głos Wędkarza, a później od jakiegoś '97, '98 strona w Biuletynie Miejskim - nazbierało się tego, pewnie z 80 stron.

3. zdjęcia kataloguję i porządkuję, nagram Ci na płyty, pamiętałem o twojej prośbie, ale jakoś nie było impulsu teraz jest ;-) .

4. Szkoda że sekretarze nie pamiętają o mojej prośbie by pzrekazaywać mi protokoły i uchwały - powinny być na stronie koła na drugi dzień.

5. Dziś w dobie elektroniki kronika to chyba nie problem ? Nawet drukować każdy news, info ze stron www. i wpinać w segregator.

Edytowane przez Stanisław Mączka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałem się bardzo, bardzo i mnie wywaliło. Szkoda.

Czas na edycję posta to 15minut, widocznie ten czas upłynął ale to nie jest problem, wystarczy się ponownie zalogować i po kłopocie, tekst nie powinien zniknąć. Aby więcej takie sytuacje nie miały miejsca wydłużyłem czas edycji posta do jednej godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"bardzo fajny pomysł

1. w szafach w kole powinny być kroniki konkursowe - można ej jako pdf-y dać

2. powinien być Głos Wędkarza, a później od jakiegoś '97, '98 strona w Biuletynie Miejskim - nazbierało się tego, pewnie z 80 stron.

3. zdjęcia kataloguję i porządkuję, nagram Ci na płyty"

Na razie chciałbym przekopać się przez zdjęcia. Jest tego sporo a to tylko 3 autorów. Jak dotąd uporządkowałem około 1500 fotek i trochę mnie zamuliło. Najbardziej "cierpię" na brak opisów. Coś tam znalazłem na stronie www. ale to suche fakty i nie zawsze kompletne.

Mam nadzieję że nasi wędkarze choć milczą to w końcu też coś dorzucą swoich materiałów. W efekcie może być ciekawie. Zdjęcia w albumach można uzupełniać komentarzami. Z czasem zrobię z nich opisy do zdjęć.

Co do "wywalania" podczas zatwierdzania to znalazłem na to sposób :). Przed zatwierdzeniem kopiuję co napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Są już pierwsze zdjęcia w albumie "Ryby naszych wód" - galeria koła. Na razie frekwencja jest mizerna a zdjęcia archiwalne. Mam nadzieję jednak że z czasem album się rozrośnie co najmniej jak te dokumentujące zawody.

W najbliższą niedzielę odbędą się kolejne zawody podlodowe. Fotorelacja w formie albumu będzie możliwa do oglądnięcia za tydzień. Informacja o zawodach jest na stronie Koła a zapisy jak zwykle w sklepach wędkarskich.

ZAPRASZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś skorzysta z pierwszego linka poniżej "picasa..." będzie mógł oglądnąć fotorelację z życia naszego Koła pogrupowane w albumy z lat 2005 do chwili obecnej. Zdjęcia są w małej rozdzielczości więc jeżeli ktoś zechciał by je skopiować zachęcam do skorzystania z adresu "chomikuj..." Tam w zakładce galeria umieszczone są gotowe do pobrania paczki ze zdjęciami w oryginalnych wielkościach. Oszczędzi się tym sposobem czas kopiowania a jakość będzie znacznie lepsza.

Zachęcam więc do korzystania z poniższych adresów tym bardziej, że albumy będą już na bieżąco uzupełniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dla wielu, nawet wędkarzy z naszego Koła sprawa może być mało znana, dlatego chciałbym przypomnieć, że w latach 1993 - 1995 ukazywał się lokalny periodyk wędkarski pod nazwą Głos Wędkarza redagowany przez Pana Stanisława Mączkę. Ukazało się niewiele numerów bo tylko 5 jednak warto się z tym zapoznać i wrócić pamięcią do czasów niby nie tak odległych a jednak z perspektywy dnia dzisiejszego zupełnie innych. Już sama forma gazetki świadczy jaką techniką wtedy się posługiwało. Wgłębiając się w treść można dowiedzieć się np. jak kształtowały się w tych czasach ceny sprzętu i co laureaci zawodów wędkarskich otrzymywali w nagrodę. Są tam również podane koszty opłat za kartę wędkarską.

Komplet numerów umieściłem w Albumach na portalu Google jako obrazy w formacie jpg. oraz na portalu Chomika w formacie pdf. Adresy poniżej w stopkach. Zapraszam do lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.