Jump to content

Recommended Posts

Posted
Witam mam zamiar zakupić takie przynęty http://allegro.pl/kopyto-storm-projointed-minnow-10cm-9szt-blpw-i1334129885.html .Nie chciał bym robić tego na ślepo i tu kieruje do was pytanie czy warto ?? Może ktoś z forumowiczów ich używa proszę o odpowiedzi . Pozdrawiam ;)

Mam te gumki. Szału nie ma. Myślałem że będą pracowały troszkę lepiej. Może w rzece są więcej warte. Ja ich już nie wezmę drugi raz. Lepiej kupić coś sprawdzonego z Dragona albo dużego fishuntera.

Posted (edited)
Mam te gumki. Szału nie ma. Myślałem że będą pracowały troszkę lepiej. Może w rzece są więcej warte. Ja ich już nie wezmę drugi raz. Lepiej kupić coś sprawdzonego z Dragona albo dużego fishuntera.

Aha dzięki za odpowiedz.:) Pomyśle nad dragonem.

Edited by Guest
Posted (edited)

Ja polecam największe modele 11 i 14cm Mitchell Pulse Shad;).

http://allegro.pl/mitchell-pulse-shad-14-cm-ok-ripper-kopyto-killer-i1320109008.html

Łowiąc z opadu "podrasowuję" troszkę ogonek.

Ja bym sobie darował wynalazek z firmy Storm, zdecydowanie warto zainteresować się kopytami Relax`a,

Dokładnie,nie popadajmy w jakąś paranoję,tylko dla tego że ktoś zapiął jakiegoś drapieżnika na gumkę danej firmy.Po prostu był w określonym miejscu o określonym czasie i wykonał rzut tam gdzie powinien.

Obecnie jestem na zaawansowanym etapie:D konstruowania swim baita,jak on pracuje w linku poniżej.Może jeszcze w tym roku będzie możliwość sprawdzenia czy szczupakom zasmakuje:D,zobaczymy?A jak nie to do następnego roku:(.Ale kopyta Relax i tak Nomber One;)

Edited by rapala
Posted

Obecnie jestem na zaawansowanym etapie:D konstruowania swim baita,jak on pracuje w linku poniżej.

@rapala musisz koniecznie zaprezentować na forum efekt końcowy produkcji własnego swim baita :)

Posted

Zrobiłem kiedyś kilkanaście swim bait-ów, ale prawie wszystkie sprzedalem. Zostały mi 2 szt, ale trzeba coś w zimie dorobić. Roboty masa, ale co tam. Pod tym linkiem jest wszystko pokazane jak zrobić taką przynęte a nej stronie jest wiele przepisów na różne wobki i nie tylko.

http://xoomer.virgilio.it/cjbur/a_sushidancer.htm

A na foto moje wypociny.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Posted

Też oglądałem tą stronkę i prawdę mówiąc na niej się wzoruję;).Moje swim baity będę robił duże 15-25cm z myślą przede wszystkim o sumach.Powoli trzeba będzie pomyśleć o castningu i kolejna wizyta w pracowni I.Matuszewskiego jest pewna co za tym idzie kolejny wydatek:D.

Posted (edited)

Praca kopyta Mitchell Pulse Shad prawda że nie źle ?0xeU_2BUw20

Edited by Guest
Posted
Napiszę więcej, wyglądają rewelacyjnie !

Koniecznie:).Szykuje się fajny nowy temat "Swim Bai-ty".Pochłonę wszelkie podpowiedzi:D.A tak na marginesie to już od dłuższego czasu myślałem o tej przynęcie, w sezonie to jakoś się ciężko do tego zabrać ale w zimie będzie czym ręce zająć:D.Z obróbką drewna miałem dużo do czynienia z racji wykonywanej kiedyś pracy a i kilka maszynek z tamtego okresu pozostało:).Idzie dość sprawnie i szybko,prototyp już zrobiony,teraz eksperymentuje z obciążeniem, potem "wykończeniówka" i do wody:D.

Posted

Zrobienie takiej przynęty to nie jest trudna sztuka, ale żeby ona pracowała tak jak chcemy to już inny temat. Jeszcze jak się ma maszyny do obrabiania to można się bawić i tworzyć różne modele. Takie woby tj. swim baity, jerki najlepiej wykonywać z twardego drewna np dąb, buk a obrabiać takie klocki ręcznie to nie fajna sprawa.

Posted
Takie woby tj. swim baity, jerki najlepiej wykonywać z twardego drewna np dąb, buk a obrabiać takie klocki ręcznie to nie fajna sprawa.

Masz rację @Dziencioł tylko twarde drewno ale sama obróbka na szlifierce idzie dobrze;),za to nie ma problemu z wycinaniem,nawiercaniem itp. po prostu nie trzeba aż tak uważać że coś pęknie.Co do wyważania też się zgadzam dlatego przed końcowym wykończeniem przeprowadzam dokładne próby w wannie,do momentu aż uzyskam określoną wyporność i pracę;).

Posted

Zapytam w tym temacie, bo nie będe zakładał nowego. Znalazłem w sieci taki patent. Ciekawy jestem jak spisuje się taka przeróbka. Łowił ktoś na coś takiego?

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Posted
Na tym kończy się wspomnienie . Czas jednak nie stoi w miejscu a postęp w wędkarstwie dokonuje się nieprzerwanie, odwrotnie proporcjonalnie do ilości ryb w wodzie. Dwa lata później wpadłem na pomysł dorobienia steru do główki jigowej. Ten prosty pomysł dał przynęcie "inteligencję". Zasada jest prosta, i głębszy dołek tym szybszy nurt, im szybszy nurt tym przynęta schodzi głębiej. To rozwiązanie bardzo pomaga przy obławianiu głębokich wlewów. Twister idzie jak przyklejony do dna.

http://www.rybieoko.pl/artykuly/o-konkretnej-rybie/sandacz-z-przykosy/(language)/pol-PL

http://www.szczupak.pl/produkt,1420

  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy