Skocz do zawartości

Lin na spławik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie czy ktoś ma jakiś sposób i pomysł na opisaną sytuację.

Około tydzień temu przy okazji łowienia wzdręg na pewnym bajorku i zanęceniu go kukurydzą zaczęły brać liny.

Bardzo gwałtowne brania w dodatku grunt ustawiony na 40 cm przy głębokości łowiska 1,5 m.

Po linach brały jeden za drugim nasze rodzime karasie złociste takie po 0,5 kg.

Liny w ilości 7 sztuk od 25 do 35 cm i urwany jeden taki około 2kg prosiak.

W następny dzień tylko dwa liny i każdy kolejny zero brań.

Zmieniłem grunt, intensywne nęcenie i nic, zero brań lina.

Wzdręgi oczywiście biorą cały czas i widać oznaki żerowania linów.

Ma ktoś jakiś pomysł bo nigdy się z czymś takim nie spotkałem i jak zmuścić liny do brania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 6.08.2015 o 21:28, muniek126 napisał:

Witam.

Mam pytanie czy ktoś ma jakiś sposób i pomysł na opisaną sytuację.

Około tydzień temu przy okazji łowienia wzdręg na pewnym bajorku i zanęceniu go kukurydzą zaczęły brać liny.

Bardzo gwałtowne brania w dodatku grunt ustawiony na 40 cm przy głębokości łowiska 1,5 m.

Po linach brały jeden za drugim nasze rodzime karasie złociste takie po 0,5 kg.

Liny w ilości 7 sztuk od 25 do 35 cm i urwany jeden taki około 2kg prosiak.

W następny dzień tylko dwa liny i każdy kolejny zero brań.

Zmieniłem grunt, intensywne nęcenie i nic, zero brań lina.

Wzdręgi oczywiście biorą cały czas i widać oznaki żerowania linów.

Ma ktoś jakiś pomysł bo nigdy się z czymś takim nie spotkałem i jak zmuścić liny do brania.

Lin na splawik? Hmm.. ja czesto lowilem liny na dendrobene , grunt. Mozesz tez sprobowac na feedera, na kukurydze ;) Rzucaj w okolicach trzcin, grążeli itp. Wazna tez jest cierpliwość...Lin moze czasem "Próbować" przynety przez jakis czas, branie jednak powinno byc widoczne :) Dla mnie ta metoda jest skuteczna. A jesli chodzi o zanęte to: Mozesz rzucić kukurydze, badz zrobic swoja wlasna z bulki tartej/Czerwonych robakow itp. Albo kupic gotowa w sklepie Wedkarskim :) U mnie spisywała sie zaneta Tarper Lin-Karas. Polamania! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spławik napisał:

Witam, wie ktoś gdzie można połowić złotych karasi na spławik. Woda PZW  lub jakiś dziki staw gdzie można łowić. W obrębie Sędziszowa Małopolskiego w granicach 30 km? Nie wiedziałem gdzie wpisać zapytanie, więc tutaj taki wpis.

Moze Czarna Sedziszowska i na feedera? ( Koszyczek i na hak czerwonego z kuku )? Z tego co wiem, to sa tam jakies karaski.:P  Musisz popróbować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.