Skocz do zawartości

Wyjazdy wędkarskie pod patronem PSW


cyniu5

Rekomendowane odpowiedzi

Miałbym propozycje zorganizowania tygodniowego wyjazdu nad Solinę 2011,

z uwagi na to że spora liczba forumowiczów ma środki pływające moglibyśmy

się zaszyć na jakimś cypelku z dala od wczasowiczów.

Na Solinie jest dużo fajnych ale niedostępnych z lądu miejsc wprost idealnych na taki biwak, a w kilka osób zawsze raźniej , bo samemu w takim miejscu choćby najpiękniejszym w nocy za przyjemnie nie jest:)

Jeśli ktoś pisałby się na taki wyjazd proponowałbym ustalić jakiś termin optymalny dla wszystkich chętnych, jeśli tacy się znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko czas pozwoli to ja bardzo chętnie. Miałem od dawna w planach posiedzieć dłużej w takich "okolicznościach przyrody", ale jak to zawsze bywa czasu brakowało. Nocki stacjonarnie a w dzień brodzenie po dopływach w poszukiwaniu szczęścia ze spinem, lub może nawet z muchówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował jakieś miejsce z dala od ośrodków wypoczynkowych w okresie jakiegoś długiego weekendu , takie miejsce jest na przykład na przeciwnym brzegu ośrodka wypoczynkowego w Chrewcie o ile pamiętam w tamtym miejscu koryto rzeki jest jakieś 25m metrów od brzegu ,jedyny mankament to wąska linia brzegowa ale swego czasu brały tam ładne sztuki

Lepszym miejscem wydają się jednak okolice Zawozu.

Gochu ty jedziesz "na dziko" czy do jakiegoś ośrodka wczasowego(pola namiotowego)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cyniu dokładnie tak ja mówisz. Jadę do Chrewtu pod "Moklik", biorę łódkę i rozbijam się na przeciwległym brzegu. Linia brzegowa niby wąska ale spokój i cisza gwarantowana. Do tej pory łowiłem tylko z łódki ale damy radę i z brzegu. Tak jak pisałem od 22 sierpnia mam urlop (2 tygodnie) więc pewnie 20 sierpnia będę już nad wodą. Postawię bazę i będę czekał na Was :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym miejscem wydają się jednak okolice Zawozu.

Też bardziej myślę o Zawoziu ale i inne miejsce też może być,byle było trochę spokoju i wody:D.

@Gochu a jak z zaparkowaniem samochodu jest jakieś miejsce gdzie w miarę spokojnie można go zostawić?Znasz trochę wodę w tamtej okolicy i na jakie rybki można tam liczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę przeszkody zorganizowania pierwszego takiego wyjazdu w czerwcu albo początkiem lipca w Zawozie , a drugiego w sierpniu w Chrewcie jak ktoś nie będzie mógł pojechać na pierwszy to wybierze drugi termin albo oba.

I termin Zawóz ,co do dokladnej daty trzeba się dogadać

II termin Chrewt od 20 sierpnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I termin Zawóz ,co do dokladnej daty trzeba się dogadać

II termin Chrewt od 20 sierpnia

Mnie to raczej pasi:).Odnośnie Zawozu to faktycznie trzeba będzie jeszcze się dogadać ale to bliżej wakacji.Mam znajomego w tej miejscowości (a raczej kuzyna kumpla),który jest też zapalonym wędkarzem,na pewno udzieli kilku cennych rad odnośnie dobrych miejscówek do łowienia.

Odnośnie Chrewtu to o ile @Gochu zechce przyjąć na wspólne wędkowanie "zbłąkanych" wędkarzy to prawdopodobnie zjawił bym się na kilka dni:).

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodem przy ośrodku "Moklik" można zjechać do samej wody. Na miejscu jest wypożyczalnia łodzi i tu zawsze zostawiam auto. Jeździłem tam z nastawieniem na sandacze i wyniki miałem. Leszcza jest od groma ale większe trzeba wyczekać, piękna płoć (30+) i karp. Kilka sztuk znajomi pokonali, kilka poszło z zestawami. Ogólnie dno równe z ładną rynną biegnącą równolegle do brzegu. Jest ciekawa ścianka ze zwaliskami, nieliczne uskoki, dołki i bardzo sympatyczne karcze ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na majowy - długi weeken dobre miejsce to Zawóz - Sarzyna. Trzeba tylko wczesniej zarezerwować domki nad samym zalewem, ewentualnie u Bolka - tego co prowadzi bar ( nowe, całoroczne - 300m od zalewu) - a obozowisko nad brzegiem.

Drugie, wg. mnie dobre miejsce to Rajskie.:) Nie wiem jak w tym roku, ale poprzednio dojazd nad sam brzeg, totalna pustka dużo miejscaale surviwal :D - fotka 2 i 3 (niski stan wody)

http://www.fishing.org.pl/forum/showthread.php?t=92&page=4

Rybki jak wszędzie na Solinie.:cool:

@rapala - chyba wiem o kim piszesz - miałem okazję być tam 2 lata temu - przyczepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rapala - chyba wiem o kim piszesz - miałem okazję być tam 2 lata temu - przyczepy?

Jeżeli myślisz o tym http://www.zawoz.pl.tl/,to trafiłeś:D

Od kilku lat tam się wybieram na takie "poważne" wędkowanie (min.2 tygodnie,piwko,karpie,sandacze,bez rodzinki, tylko rybki i ja:D) ale jak na razie to kończę co roku jak sójka;).Mam nadzieję ze tego roku się uda wysłać najbliższych na jakieś wakacje a ja pakuję graty i kierunek Solina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.