Jump to content

Czeburaszki


krs

Recommended Posts

Coraz popularniejsze stają się tzw czeburaszki, czyli główki ołowiane z dwoma uszkami do których modujemy hak oraz linkę. Zakupiłem kilka sztuk na próbę, jestem ciekawy jak się sprawdzą w porównaniu z normalną główką jigową. Uzbroiłem na razie dwie przynęty Keitech`a EasyShiner 5" na haku offsetowym Gamakatsu 3/0, oraz Soft 4Play 13cm, mogę na razie napisać tylko tyle że ładnie pracują z główką 5g, sukcesów w postaci ryb na razie brak ;) Mam nadzieję ze ten wątek przybliży wszystkim ten wynalazek, sposoby zbrojenia przynęt, haki, prowadzenie itp.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

Jedyny plus jaki zauważyłem przy czeburaszkach to lepszy zasięg rzutu, naturalniej się to jakoś układa i ładnie z tym leci, praca też troszkę inna bo guma jest mniej sztywna niż z główką, ale większej ilości brań raczej nie zauważyłem.

Link to comment
Share on other sites

CZEBURASZKA z odpowiednio dobranymi gumami teraz to NR .1 na jesienne okonie ....trzeba czasu ale warto :o:o:o:o TROK to już pomału LAMUS ...

gama gum okoniowych teraz pozwala na bardzo WIELE wiec kto się wstrzeli to zapomina o klasycznym łowieniu OKONI :beer::

Link to comment
Share on other sites

Nikt nie napisał, że czeburaszka jest zła, sam używam i to dość często chociażby do 2" keitech-ów i innych gumek, do jaskółek wolę zwykłe jigi, a najlepiej typu fin, boczny trok.. nie łowie na to i ani trochę mi się to nie podoba.

Link to comment
Share on other sites

Stosuje to około 7 lat i mogę powiedzić że nie można porównać czeburaszki do stałych glówek bo to są ciężarki do różnych przynęt. Napszykład stala glówka jest lepsza kiedy lowimy na kopytka, a czeburaszki są lepsze to gum której nie mają wlasnej pracy: jaskółki, raczki, robaki t.d. Animacja przynęty jest lepsza niż w bocznym troku.

P.S tak z czeburaszkami prznęty lecą dalej.

Link to comment
Share on other sites

jeżeli lowic pstrągi to tak, ale jeżeli mówimy o okoniach to moim zdaniem kopytka pracują o wiele lepiej. Bo na stełej glówce pracuje cała przynęta, na czeburaszce ten luz, pomiędzy chakiem a główką, "amortyzuje" prace.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy