Skocz do zawartości

Konger Turbo 2,70 cw.7-21


stiff43

Rekomendowane odpowiedzi

Kupując wędkę na miniony sezon wybierałem właśnie pomiędzy Turbo a Impulsem. Wędka miała być uniwersałem zawodniczym na rzekach. W założeniach miała obsługiwać głównie klenie ale mieć zapas mocy aby porzucać za boleniem czy szczupakiem. Wziąłem Impulsa czyli 5-18g. Na wiosnę przy łowieniu kleni bez problemowo dała radę boleniom 60 i 65cm, chodź pod brzany brakuje jej trochę mocy. Ponoć te dwie pozycje mają bardzo podobną akcje i ugięcie z tym, że Impuls jest delikatniejszy. Na Twoim miejscu zdecydowanie wziąłbym Impulsa jeżeli bolenie mają być tylko dodatkiem. Turbo to typowa opcja na bolenie czy brzany ale jest za mocny na klenie czy jazie, które mają być głównym celem połowów. Poza tym te wędki mają bardzo dobry stosunek ceny do jakości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ta plecionka. Jeżeli chcesz już łowić klenie i jazie na plecionkę to nie przekraczaj wytrzymałości 5-6lb. Jeżeli miałbym wybrać po 2 seryjne przynęty na wymienione przez ciebie ryby to byłoby tak:

kleń - Salmo Tiny Żółta Osa i Siek Gupik srebrny z dużymi żółtymi oczami (tonący)

kleń na głębokie miejscówki - tonąca Dorado Alaska 3,5cm Silver i 4cm tonący Jugolek DOR,

brzana - tonące 4 i 5cm Invadery,

boleń - tu większość moich przynęt to rękodzieła ale Salmo Thrill 7cm oliwka jest spoko na Wisłoku i z seryjnych to tonący Siek Siga.

Od razu zaznaczam, że to tylko i wyłącznie moje typy a nie jedyna słuszna opcja. Brakuje tu przynęt na jazie ale wielu ich nie złowiłem, więc pomijam. Klenie da się łowić praktycznie na wszystko ale podałem przynęty, które swego czasu odznaczały się naprawdę dużą skutecznością chodź zostały przeze mnie odstawione na bok na rzecz głębokiego łowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.