Skocz do zawartości

Ciepły kanał,Połaniec.


geo

Rekomendowane odpowiedzi

Jako pierwszy wypad w tym roku postanowiłem poświecić na ten właśnie legendarny,mityczny odcinek kochanej Wisełki:D.Uderzam w niedziele na lekki spin.Ktoś miał jakieś efekty w zeszłym roku,a plany na nowy ?:)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem kilka razy na rok i muszę przyznać że jest to kwestia pewnie wielu sprzyjających sytuacji ale czasami może nas obdarzyć ładnymi rybkami:)W niedziele postaram się poszukać kleni i boleni które podobno licznie wpłynęły do cieplutkiej wody:p

Edytowane przez geo
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem kilka razy na rok i muszę przyznać że jest to kwestia pewnie wielu sprzyjających sytuacji ale czasami może nas obdarzyć ładnymi rybkami:)W niedziele postaram się poszukać kleni i boleni które podobno licznie wpłynęły do cieplutkiej wody:p

Masz może miejsce w autku? Może bym się wybrał bo nie mam planów na niedzielę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może miejsce w autku? Może bym się wybrał bo nie mam planów na niedzielę :-)

Miejsce to ja mam,i nie mam nic przeciwko bo mój wędkarski kompan odpada w niedzielę.Mamy jednak inny problem.Wisła ma stan wysoki,więc dotyczy to również kanału i promu:(.Więc aby uderzyć na drugą stronę musimy przepłynąć,okrężna jazda się nie kalkuluje:).Jakby co ostatecznie umówimy się jutro,dam ci znać powiedzmy do godz.18:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce to ja mam,i nie mam nic przeciwko bo mój wędkarski kompan odpada w niedzielę.Mamy jednak inny problem.Wisła ma stan wysoki,więc dotyczy to również kanału i promu:(.Więc aby uderzyć na drugą stronę musimy przepłynąć,okrężna jazda się nie kalkuluje:).Jakby co ostatecznie umówimy się jutro,dam ci znać powiedzmy do godz.18:D

Siemanko. Z tego co widzę na pogodynce to Wisła w okolicach Połańca ma stan średni. Poza tym w razie 'wu' mogę dopłacić ten przejazd gdybyśmy jechali przez most :-) Dawaj znać co i jak jak najszybciej! Jestem też na gg: 835229

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Z tego co widzę na pogodynce to Wisła w okolicach Połańca ma stan średni. Poza tym w razie 'wu' mogę dopłacić ten przejazd gdybyśmy jechali przez most :-) Dawaj znać co i jak jak najszybciej! Jestem też na gg: 835229

pozdro

Pogoda ma być masakryczna. Mocny wiatr i porządne opady śniegu. Ja się wycofuję :D Może za tydzień się uda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem kilka razy na rok i muszę przyznać że jest to kwestia pewnie wielu sprzyjających sytuacji ale czasami może nas obdarzyć ładnymi rybkami:)W niedziele postaram się poszukać kleni i boleni które podobno licznie wpłynęły do cieplutkiej wody:p

Czegoś tu nie rozumie...czyżby przepisy się zmieniły i można łowić bolenie w Styczniu:eek: i ten szczupak na focie:confused: Może to jakiś specjalny odcinek Wisły nie należący do PZW...:D :D:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumie...czyżby przepisy się zmieniły i można łowić bolenie w Styczniu:eek: i ten szczupak na focie:confused: Może to jakiś specjalny odcinek Wisły nie należący do PZW...:D :D:p

Kolego Marcinie szczupak jest z przed nowego roku to raz:),jeśli chodzi o bolenie to fakt mają okres ochronny,i ja to doskonale wiem i może się nie wyraziłem jasno i wystarczająco,więc sprecyzuje swój post:D.Zamiarem moim było powędkować dla relaksu porzucać za kleniami itp.fakt iż użyłem słowa boleń to nie znaczy że pojadę i będę za nim pucował:mad:.Każdy kto tam spinningował odrazu zauważy że częstym przyłowem są właśnie bolki,a na to już wpływu nie mamy drogi kolego Marcinie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak tam z karpiami na tym odcinku ?

Niegdyś ciepły kanał słynął z poławianych tam wielkich karpi amurów i wszystkich ryb które są w naszych wodach:).W dzisiejszej dobie kryzysu mięsnego jest jak jest:D.Ja oddałem się wyłącznie spinningowi wiec dawno przestało mnie interesować gdzie bierze dana biała ryba.Wiem na pewno jedno,ciepła woda ściąga ryby z bardzo dalekich odcinków Wisły.Poza tym często da się zauważyć kogoś kto holuje większego karpia więc jakieś jeszcze zostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Panowie mam prośbe:) jak najkrócej dojechać nad kanał od strony połańca?

Z góry dzięki:D

Przypuśćmy że jesteś w centrum Połańca,jedziesz w kierunku Tarnobrzeg,Staszów.Po drodze mijasz rzeczkę i 200,300m za mostem masz rondo(obok Orlenu)zjeżdżasz w kierunku elektrowni(na prawo) jedziesz ta droga(wzdłuż linij kolejowej)jakieś 2 km.Następnie skręcasz w lewo przez przejazd kolejowy kierując się do miejscowości Tusko Małe.W tej miejscowości to już zależy od ciebie na który odcinek kanału chcesz jechać jest kilka dróg dojazdowych.Doradzam najprostszy jak na pierwsza wizytę bo najłatwiej trafić.Skręcasz(w prawo)w drogę wyłożonymi płytami biegnie ona do wału,jest to wylot kanału,tam jest duży ''parking''i łatwy dostęp do wody,oczywiście możesz iść w górę i obadać inne drogi dojazdowe.Kiedy uderzasz i za czym:confused::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki GEO:) Teraz to nawet moja żona trafi:D nie byłem właśnie pewien czy tą drogą dojade, ale widze że dojade:D

Głównie nastawiam się na białoryb, do spiningu coś mnie nie ciągnie:)

Jeszcze raz wielkie dzieki!

A kiedy to jeszcze nie wiem może weekend najbliższy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W pierwszej kolejności zadzwoń na prom czy jest czynny;)Chyba że jedziesz na okrętkę..Pewnie będzie ciężko z dojechaniem na początek i środek kanału bo zazwyczaj w takiej aurze trochę błotka jest.Poza tym z jaką metoda jedziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechałem bez problemów na wylot kanału do wisły, oraz nie w połowę kanału( mniej więcej) ale trafiłem na mała polankę gdzie są schodki do wody , i jakaś metalowa łajba była "przydokowana" .

Metoda gruntowa ,ale za bardzo wiało - próby spinningu tez nie na wiele się zdały chyba trzeba tam się zameldować wiosną :)

Byłem tam 1-wszy raz , ale nie ostatni i traktuję to jako wyjazd rekonesansowy.

A jechałem na okrętkę przez Nagnajów, promu nie sprawdzałem ze względu na wiatr.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ryba nie do końca jeszcze tam wpłynęła dużo jest jej jeszcze na wiśle przy główkach i na opasce poniżej częste zrzuty ciepłej wody spowalniają migrację ryb w głąb kanału. W chwili obecnej można jeszcze łowić z dobrym skutkiem na wiśle poniżej kanału jak się trafi w ciepłą wodę to mile można się zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.