Skocz do zawartości

Przerobienie wędki z 2-składu na 4-skład.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie mam pytanie. Czy można w pracowni zrobić z wędki 2 składowej 4 składową? Pewnie nie, bo nie znalazłem podobnego tematu, ale myślę że warto spytać. Posiadam wędkę Orvis Streamline 8,6ft #4. Niestety w dwuskładzie nie wchodzi mi do bagażnika. Wolał bym nie musieć kupować nowego kija bo obecny bardzo mi odpowiada.

Poradzcie coś i rozwiejcie moje wątpliwości:)

Ps. Jeśli było by to możliwe i praktykowane, to powiedzcie czy bardzo zmieni sie akcja wędki po takim zabiegu.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić. Robi się takie rzeczy zazwyczaj na spigocie.

W necie (min. jerkbait.pl) jest trochę informacji o takich przeróbkach - aczkolwiek najczęściej jednoskładu na dwu-skład.

W przypadku Twojego kija - myśle ze nie ma to sensu-raz koszty, a dwa ze spigot nawet najlepiej zrobiony przesztywni za bardzo muchówkę.

Ja bym poszukał takiego samego modelu w 4-składzie, z tym samym flexem. Orvis dośc dobrze robił te opisy i kije trzymały klasę i flex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedź.

Widocznie trzeba będzie kiedyś kupić inną wędkę po prostu. Teraz już nie wyobrażam sobie kupna wędki w 2 składzie (chyba, że miała by długość 2m) ale na tamten czas była to dla mnie najbardziej opłacalna opcja.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędki w 2-skąłdzie maja tez swoje zalety. Płynniejsze ugięcie, mniej złączy do klekotania, łatwiej złożyć przelotki w linii itd.

Pozostaje kwestia transportu.

Widzę ze używki to kwestia ok 100$. Ale ja na Twoim miejscu poszukał bym czegoś innego w 4-skłądzie. Wybór jest dość spory i można znaleźć coś rozsądnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, na pewno mniej złączy = lepiej dla żywotności wędki, ale transport i składowanie niestety nie najlepsze.

Teraz celowałbym w Visiona, Greysa albo Snowbee. Pewnie 8ft i też #4, ewentualnie #3/4, ale już w 3 lub 4 składzie. To będzie ciężki temat dobrać coś bez machania, a pomachać nie mam gdzie. Nie ma to jak jakiś zjazd ala Vision Flyfishing Festival, przynajmniej wszystkiego można spróbować, tylko nie wiem czy dotrwam do września ;)

Świetne są też Orvisy, mam Westerna 3 10ft #4, ale nie widzę niczego w rozsądnej cenie do suchej muchy w ich ofercie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.