Skocz do zawartości

Ubrania wędkarskie na wiosnę


rrthc

Rekomendowane odpowiedzi

Na czym niby polega problem w cieplejszych porach roku? Że za ciepło? To proponuję piwko w zacienionym miejscu, bądź łowić w zimnej wodzie po cztery litery (albo głębiej), tudzież... zainwestować w coś oddychającego (co nie wyklucza piwka :P). Co do ubrania, to powiem tyle, że ubierać krótkie spodnie do woderów jest nierozsądne.

Edytowane przez Piotr Madura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od wody na jakiej łowisz będzie różnie, wiosną wczesną to wszędzie się przyda coś "termoaktywnego"  ,albo po prostu grubszego pod spód. W rzekach o zimnej wodzie cały rok trzeba coś mieć na sobie ciepłego. Ja zazwyczaj jak wchodzę do zimnej wody to lubię ubrać pod spodnie dresowe jakieś kalesony "termoaktywne" (do kupienia w sklepach sportowych). Tak czy siak trzeba się ubierać w sposób nie krępujący specjalnie ruchów, bo można wywinąć orła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie, to woda na której łowisz pokaże ci w co się będziesz ubierał, a także twój organizm bo jeśli się za bardzo ubierzesz to będzie cie krępowało gorąco jeśli za mało to zmarzniesz i po chwili będziesz wiał do domu się zagrzać. A co do bielizny termo Polecam nie krępuje ruchów i jest w nich ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bieliźnie termoaktywnej jest ciepło, ale pod warunkiem, że w czasie łowienia dużo się ruszamy. Jak stoimy w miejscu, to ona nic nie daje. Na zimę i brodzenie polecam takie spodnie: http://www.decathlon.pl/spodnie-turystyczne-mskie-arpenaz-50-id_8241485.html Nominalna cena wynosiła ok 80zł, a teraz zeszli do bezwstydnie niskiej, jak za taki produkt. Spodnie są wyścielone od wewnątrz ciepłym polarem, a wierzchni materiał nie przepuszcza wody. Jak gacie zaczną cieknąć, to zawsze jest się w stanie wędkować do końca dnia, nim woda spłynie do skarpetek. Jedynym mankamentem jest fabryczny pasek, który słabo trzyma, ale to detal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Siksa napisał:

. Na zimę i brodzenie polecam takie spodnie: http://www.decathlon.pl/spodnie-turystyczne-mskie-arpenaz-50-id_8241485.html Nominalna cena wynosiła ok 80zł, a teraz zeszli do bezwstydnie niskiej, jak za taki produkt. Spodnie są wyścielone od wewnątrz ciepłym polarem, a wierzchni materiał nie przepuszcza wody. 

 

Te ocieplane polarem to chyba wersja Winter:

https://www.decathlon.pl/spodnie-turystyczne-ciepe-arpenaz-50-mskie-id_8343380.html

Mam te spodnie są bardzo fajne , kupiłem je za 80 parę zł, teraz jak widzę są po 39, zakupię na zapas drugie za taką kasę rewelacja.

post-3-14545044745164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładam termo, bieliznę polarową i dres i jest komfortowo o tej porze roku na Sanie w zimnej wodzie. W lecie pod śpiochy termo i jest wystarczająco. Termo ok. 40zł, polarowe mniej więcej tyle samo, a dres jakikolwiek. skarpety grubsze bawełniane + narciarskie. W zasadzie cały ubiór z Decathlonu, jakościowo wg mnie bardzo dobrze, a i cenowo do przełknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.