Skocz do zawartości

Rzeka Wisłoka


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie czepiacie się takich pierdół że nie ma wymiaru że fotka zrobiona zle że okres ochronny to powiedz to szczupakowi czy innej rybie aby nie atakowała przynęty jak jest objęta okresem ochronnym.Może nie wszystkich cieszy szczupak 40cm kogoś może tak i chciałby się nim pochwalić.Pozdrawiam miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak najbardziej popieram kolegę jon987 i KONIO. Ludzie mówią że ze stalką to ciekawe że na klenie. Po co ci stalka. A moje zdanie jest takie że jeśli już weźmie szczupak który jest pod ochroną to lepiej go wyciągnąć i wypuścić niż żeby pływał z woblerem w pysku czy w brzuchu bo zdechnie prędzej czy później. Po co koledzy się sztucznie napinać?? Każda ryba cieszy. Ważne że wypuszczona i żyje. Nie przesadzajmy bo dojdzie do tego że jak zobaczę że mam na haku szczupaka to rwę zestaw i cichutko uciekam z łowiska. :)

Edytowane przez Dominik18king
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda podobno idealna na spina. Dzisiaj nad wodą spotkałem jakiegoś dziadka i powiedział mi, że wczoraj jakiś Mateusz z okolic Rzeszowa złowił rano na Wisłoce w Przecławiu klenia 63cm:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Właśnie wróciłem z wisłoki woda rewelacja, mimo ostatnich ulew woda czysta. Poziom ok. Złowiłem dwa kleniki i jazia wszystkie rybki złapane na spławik:D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez adamus78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem dzisiaj na Wisłoce poustawiać sobie wobki i protestować :cool:

rybki fajne brały(oczywiście s powrotem wróciły do wody)/ ostatni "oczywiście" największy się śpią(jak dla mnie ponad 4dyszki miał :rolleyes:), i poszedł z wobkiem :mad: ale było uderzenie uff :eek:

ps

a śpią się bo wcześniej zrobił mi się guziołek na żyłce, a mi oczywiście sie nie chciało przewiązać przynęty jeszcze raz i .... no właśnie/ moja rada dla kolegów aby nie łowić na leniucha tylko jak sie coś poplotą czy naderwie to trzeba!!! przewiązać bo może super rybka mam kolo nosa przejść :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wczoraj byłem chwile nad wodą, wypad bez spektakularnych sukcesów:D,ale zauważyłem bardzo dużo padniętych Świnek,i pływających z pleśniawką całe poplamione ,piękne sztuki nawet po 50 cm, czy u Was tez taki problem występuje?Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Wisłoku w tamtym tyg znalazłem martwą świnkę dziwna sprawa ponieważ nie było żadnych widocznych śladów choroby.

Jeśli chodzi o klenie widziałem kilka sztuk pod samą powierzchnią były tak obłożone jakimiś białymi plamami, że ciężko było rozpoznać co to za ryba. W tamtym roku też na Wisłoku zauważyłem podobne zjawisko. Co to jest pojęcia nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często zdarza się, że niektóre świnki padają po odbytym tarle, a teraz właśnie się ono kończy. Na Osławie, która, jak gdzieś słyszałem, jest największym tarliskiem świnki w naszym regionie, bserwuję takie zjawisko co roku.

Edytowane przez marekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często zdarza się, że niektóre świnki padają po odbytym tarle, a teraz właśnie się ono kończy. Na Osławie, która, jak gdzieś słyszałem, jest największym tarliskiem świnki w naszym regionie, bserwuję takie zjawisko co roku.

Więc kwestia świnki jasna :) a ładna była 40 cm grubiutka.

Ciekawe co z tymi kleniami.... muszę poszperać coś o tym :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Byłem dziś na Wisłoce jak zawsze od ujęcia do kładki w Mielcu. Złapałem 5 kleni 30cm. Jeden miał 40cm. 5 kleni się spieło. Ogólnie słabo. Tak niskiej wody to już nie pamiętam. Nie pamiętam też aby na Wisłoce było aż tak dużo ukleji. Miliardy :) Co niekorzystnie zawsze wpływa na brania. Poza tym płynie dużo śmieci. Wina są nie tylko gnoje które siedzą na wagarach pod ujęciem i wrzucają butelki i puszki do wody ale także jakieś pączki z drzew i inne takie co jest zrozumiale ale przeszkadza. Ogólnie nie jest tak źle ale dobrze napewno nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem przed godz. z Wisłoki.Miejscowość Mielec.Woda kapitalna,tzn czysta,przejrzysta i niska.Ładnie gryzły kleniki i kleniory:D.Te największe (40) lały mleczem.Trochę przyłowów się trafiło,ale już nie długo;):rolleyes:.Ogólnie wypad

niezły.myślę że Wisłoka na tym weekendzie będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mamy inne informacje ;p No ja byłem w dzień więc nie powiem by woda była tak do końca czysta :P Nie o to chodzi że kara tylko że pełno paprochów z drzew pyłów i innego takiego czegoś pływa co wchodziło mi na kotwicę. Poza tym pełno dzieci. Nie wiem matury i puszki płynęły i butelki co chwile.w

Edytowane przez Dominik18king
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam też aby na Wisłoce było aż tak dużo ukleji. Miliardy :) Co niekorzystnie zawsze wpływa na brania. :P

Myślę że akurat to nie przeszkadza a pomaga w zlokalizowaniu drapieżnika,i chyba ukleja ciągnie na tarło.

Poza tym płynie dużo śmieci. Wina są nie tylko gnoje które siedzą na wagarach pod ujęciem i wrzucają butelki i puszki do wody ale także jakieś pączki z drzew i inne takie co jest zrozumiale ale przeszkadza. Ogólnie nie jest tak źle ale dobrze napewno nie :P

Jakby kolego śmieci pochodziły wyłącznie z tego powodu co napisałeś to byś ich praktycznie nie zobaczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.