Skocz do zawartości

Rzeka Wisłoka


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

kolego RICARDO czy ciebie nie pytał nikt o efekty pod mostem...:D

Witaj geo, złowiłem tylko jednego klenika tak na ok.29cm Byłem z Córcią.;)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w tamtym roku,jak na Strugu prowadzili odłowy kontrolne.Robili to przy pomocy prądu o małym natężeniu pod ochroną PSR.Ryby ogłuszone prądem wypływały do powierzchni ,podbierakami je wyłapali a na brzegu zważyli i zmierzyli.Następnie rybki odpływały o własnych siłach.Myślę że podobną akcję widział Ricardo nad Wisłoką,nie chce mi się wierzyć że jakaś szajka pod ochroną policji drze prądem ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze nie będę rozwijał tego tematu... Odłowy... a pobieranie Tarlaków to nie to! Tam po prostu była rzeź.......... No ale jeśli Policja to jest wszystko ok.G.... prawda.

Podam przykład...

Byłem sobie w okolicach Pustkowa na Wisłoce na rekonesansie (szkoda że bez aparatu i lornetki )aby zobaczyć jak rzeka sobie płynie.BYŁO TO NA WIOSNĘ marzec(POCHMURNY SZARY DZIEŃ)IDĄC w kierunku rzeki patrzę a tu nad wodą kilka aut przyczepki 2 !!!!I autko policyjne,, zaciekawiony podszedłem bliżej i już dochodziłem do brzegu rzeki a tu hasełko mundurowych teren zamknięty i co tu szukam a ja im na to jestem na spacerku nie mogę?A oni możesz ale nie tu i nie teraz!?Nawet na kładce stali jacyś goście w moro.I nie można było sobie popatrzyć na wodę.!!!z góry bo czasem można by było coś zobaczyć nie stosownego!!!dziwiło mnie to że stały przyczepki wiem że tam jest miejsce z kąd miejscowi pobierają żwir ale ci ludzie byli poubierani w moro i jakieś sznury czy kable nosili??? A policja tak mi się wydaje to tak jakby ochrona czy coś w tym rodzaju...czyżby odłowy kontrolowane czy coś w tym rodzaju!!!!(NA PRĄD)!!!Napisałem ten artykuł bo podobny proceder jest na tamie w Dębicy!!!!!!!! Mam informacje od portalowego kolegi i policja też chyba macza w tym paluchy!!!!!!!!!!!! Więc mafia jest legalnie chroniona przez władzę...............................na to wygląda.......................!!!!!!!!!!!

Ku..a ! Tylko patrzeć jak nas wędkarzy w hu.a robią O co tu chodzi do kogo o pomoc???samosąd czy co? do czego to doprowadzi...Widząc takie sytuacje to aż łzy same cisną się na twarz! Kraj bezprawia i układów....Idę zaraz na rekonesans i biorę aparat i lornetkę może coś ciekawego zobaczę. Do usłyszenia.

Ryszard

Kolego, może jestem naiwny, ale mogły to być (tak jak wspomnieli koledzy wyżej) tzw. odłowy kontrolne - a że policjanci nie chcieli Cię tam dopuścić.., - cóż, nie obraź się proszę, ale mogli uznać kol. Ryszarda za potencjalnego mięsiarza, który chce skorzystać z okazji i "uszczknąć" sobie trochę oszołomionych prądem rybek ;) - postaw się na ich miejscu, jak Ty byś odpowiedział ?

PS.

Gdyby ktoś złowił, bądź zobaczył w Wisłoce na wysokości Przecławia coś większego od kiełbia, to bardzo proszę o informację.

PS cz. 2

Słowo (wulgarne) oznaczające organ płciowy męski - pisze się przez "ch" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odłowy kontrolne to jest dopiero mięsiarstwo:mad: czy ktokolwiek widział ryby które zostały zabrane do niby wytarcia i wypuszczane z powrotem do naszych rzek i czy wszystkie ośrodki reprodukcyjne należą do PZW ciekawe ile jest w prywatnych rekach :rolleyes:a potem wędkarze się złożą ze składek na ochronę i zagospodarowanie wód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odłowy kontrolne to jest dopiero mięsiarstwo:mad: czy ktokolwiek widział ryby które zostały zabrane do niby wytarcia i wypuszczane z powrotem do naszych rzek i czy wszystkie ośrodki reprodukcyjne należą do PZW ciekawe ile jest w prywatnych rekach :rolleyes:a potem wędkarze się złożą ze składek na ochronę i zagospodarowanie wód.

Między innymi zagospodarowanie i ochrona wód (gatunku) to właśnie są odłowy kontrolne. Ryba pobrana w procesie takich odłowów na 100% odbędzie tarło, gdyż w ośrodku zarybieniowym zostaną stworzone jej odpowiednie warunki. Ostatnio z Gochem, będąc na rybach na żwirowni w Zwięczycy byliśmy świadkami sytuacji: wieczorem koło godz 19-20 w pobliskich zaroślach, w wodzie odbywała tarło płotka lub wzdręga. Setki małych rybek składało ikrę całą noc... Tylko, że rano podpłynęły 2 łabędzie i w 15 minut wyżarły wszystko. Matka Natura jest okrutna-ktoś musi zginąć aby żyć mógł ktoś. Wracając do tarła szczupaków to na tej samej żwirowni widziałem dziesiątki małych, 40 centymetrowych szczupaczków wchodzących na tarło do zalanych krzaków w południowo-wschodniej części zbiornika. Podczas odłowów kontrolnych na zaporze podszedłem do p. Adama Kowalika (jakby ktoś nie wiedział to jest pan ichtiolog odpowiedzialny za zarybienia naszych wód) i opowiedziałem mu o tych rybkach. Dwa dni później odłowili wszystkie szczupaki i po wylęgnięciu się młodych, narybek miał trafić z powrotem w żwirowni. Myślałem, że to typowa gadka na pozbycie się ciekawskiego wędkarza, ale jak się okazało to 4 tygodnie później do wody trafił narybek szczupaka. A mówił nam o tym wędkarz, który przyszedł do nas zapytać jak wyniki łowienia. Do niedawna miałem takie same zdanie jak zapewne większość wędkarzy zarejestrowanych na ty portalu, ale po tym co widziałem i po rozmowie z p. Adamem to zmieniło się moje spojrzenie na tę sprawę. A to, że niektóre rybki porażone prądem giną-cóż, w przyrodzie też nie wszystkie osobniki przeżywają okres rozrodczy...np. szczupaki samce zostają zaatakowane przez samice, nierzadko kilkakrotnie cięższe od nich samych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dziś pięknie biły klenie. Złowiłem ok 10 ładnych ryb w dobrej kondycji. Boleń też szalał ale nie dostąpiłem zaszczytu spotkania z tą rybką (mimo usilnych próB):)

siema kolego,właśnie miałem pytać cię czy nie pucowałaś Wisłoki:D.Teraz widzę ze tak,jaki odcinek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów łowiących w okolicach Kołaczyc. Chciałbym się dowiedzieć, jaka tam jest woda, chodzi o głębokość( z tego, co słyszałem, to jest tam "spora" woda), charakterystykę, brzegi, możliwość brodzenia itp. W przyszły weekend mam tam zawody spinningowe, a nigdy w tej okolicy nie łowiłem, zawsze wyżej, tj. Wróblowa, Jasło. Jak w tym roku z boleniem?

Edytowane przez marekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów łowiących w okolicach Kołaczyc. Chciałbym się dowiedzieć, jaka tam jest woda, chodzi o głębokość( z tego, co słyszałem, to jest tam "spora" woda), charakterystykę, brzegi, możliwość brodzenia itp. W przyszły weekend mam tam zawody spinningowe, a nigdy w tej okolicy nie łowiłem, zawsze wyżej, tj. Wróblowa, Jasło. Jak w tym roku z boleniem?

Witam.Od mostu pontonowego zaraz przed Kołaczycami do zakrętu rzeki najpierw prądy do 1m gł. później głęboka spokojna woda do 3m , całośc jakieś 1km.Później znowu prądy, ale mocniejsze dużo dołków, możliwośc brodzenia od strony stawów w Ujeździe.Następnie od nowego mostu w Kołaczycach,do Bukowej spokojna woda z niewielkimi wypłyceniami ale raczej nie silny prąd do 2m .Jeszcze w tym roku nie byłem tam, heh tak mi się zapamiętało mniej więcej:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć że po raz kolejny grzałem dupę na "miejskim" odcinku w Mielcu :D

To ja się przenoszę do Mielca wczoraj 3 godz śmigania i zero brań nawet spławu nie widziałem chyba wszystkie rybki zatrzymały się na tej waszej tamie Jak chcecie odpocząć od rybek zapraszam do Pustkowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a za rok do rejestru bedziemy wpisywac model kolowrotka albo ciezar wyrzutowy wedki

taka odmiana:D

Jusz nie wspomnę o tym jaki robak jaki smak ciasta albo kulek Ciekawi mnie ilu kolegów zrezygnowało w tym roku z opłat A co by było jakbyśmy wszyscy zrezygnowaliśmy z opłat w następnym roku tylko łowiska komercyjne,a kogo stać zagraniczne łowiska zwiedzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj jednego zapiąłem na samym końcu już przy kanale. Duży nie był bo 40cm ale atak - coś wspaniałego :) Dodatkowo 7 kleni, największy 39cm.

Jeszcze jakiś dziadek na drugim brzegu złowił piękną brzanę tak na oczko 70cm. O dziwo ryba wróciła do wody :D

Edytowane przez LukaszZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki upodobały sobie naszą tamę :D Jak byłem jakieś 2 tyg temu, za tamą w tych terenach po powodzi w tych krzakach to 0 brań. A na tamie to zawsze ktoś coś wyciągnie :D, ja w sobotę pośmigam ze spinem, wreszcie wypróbuje nowego BT i napiszę jak tam rybki. Puki co nie ma wolnej chwili :( Nauka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakiś dziadek na drugim brzegu złowił piękną brzanę tak na oczko 70cm. O dziwo ryba wróciła do wody :D

bo jeden z kolegów forumowiczów mu powiedział, że brzana ma jeszcze okres ochronny:D poza tym za dużo było wczoraj osób na tym odcinku:)w każdej dziurze człowiek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mokrzo kojarzysz tego młodego chłopaczka co stał koło ciebie?? Tak godzinę po twoim pójściu zmienił grunt na spinna. Złapał przy mnie w ciągu 1 godziny około 5 boleni. Na oko pod 60 -70 cm. Bardzo przyzwoite. Co prawda rzucał gdzie popadnie ( prawie za spiętrzenie ) ale wypuszczał ryby. Ja miałem 5 Kleni 43cm do 35 cm. I jeden Jaź 35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kojarze go, zawsze jak tam jestem to on też jest, dobrze, że chociaż zmienił grunt na spina bo ostatnio miał i grunt i spinningował w między czasie, zawsze staje w tamtym miejscu i rzuca pod spiętrzenie, czasami staje przy samym spiętrzeniu i często coś tam wydłubie, przeważnie wszystko wypuszcza. Wczoraj byłem zdecydowanie za wcześnie, dziś spróbuje wyskoczyć pod sam wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.