Skocz do zawartości

Łowienie białorybu na spinning (muchę)


Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam wątek jak w tytule. Być może znajdzie się kilku zapaleńców (tłumów się nie spodziewam :D ), którzy poświęcają troszkę czasu na łowienie białorybu metodą spinningową lub muchową i będą chętni podzielić się swoją wiedzą na ten temat. Tego typu wędkarstwo nie jest moją przewodnią metodą, ale rok rocznie staram się wygospodarować czas na właśnie taki rodzaj połowu, który sprawia mi sporo radości. Wielkość łowionych ryb schodzi na drugi plan, ale nie oznacza tego, że łowimy same mikrusy. Wręcz przeciwnie, co jakiś czas trafiają się naprawdę ładne ryby. Na początek wrzucam kilka fotek z przynętami, które zazwyczaj pozawalają mi dość przyzwoicie połowić. 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Pawlikowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochoteczka... Będzie się działo i te piękne karasie będą wyjeżdżały z wody częściej. A ja nic nie napiszę na razie bo wszystkiego uczyłem się od Ciebie :) Zapewniam jednak użytkowników, że jest to fajne łowie późnowiosennym i letnim okresie. 30 cm i większe wzdręgi, okonie, karasie, płotki  nawet linek z karpikiem potrafi się powiesić... jazie i klenie ze stojącej wody o niebo łatwiejsze niż na spina. Ryba nr jeden to wzdręga,idziesz nad wodę gdzie na spławik biorą max. 15to cm sztuki, zakładasz mikro, rzucasz takim spiningowym red tagiem i spławikowcy w koło mają ból dupy... polecam taką formę łowienia, można się miło zaskoczyć.

Edytowane przez MilanND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat, miałem zamiar sprzedać swojego UL Mosquito do 3,5g bo mi się trochę kurzył szafą ale chyba się powstrzymam, widzę teraz ciekawe jego zagospodarowanie  :) Panowie ile ważą przynęty o których piszecie, domyślam się pewnie max parę gram ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako że wczoraj na łowisku gdzie byłem ani okonie ani klenie szczególnej chęci do współpracy nie przejawiały postanowiłem połowić sporo delikatniej.  W przeciągu godziny wyjąłem 15 płoci wielkości 15-20cm. Przy okazji płoci wyjąłem też dwa klenie i pstrąga potokowego. Ultralekkie łowienie uratowało wypad. Sama zabawa jest bardzo przyjemna i lubię sobie tak urozmaicać czas, zwłaszcza gdy drapieżniki nie wykazują specjalnej drapieżności.

P.S.: Od tego roku używam nowego kijka: parabellum do 5g, doskonale się spisuje do takiego łowienia.

 

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@esox34 tak sam jej dziergam, dzięki :)   Ostatnio też coś pokręciłem, ale póki co nie miałem okazji wyskoczyć za białą rybką, przyjdzie i na nie czas ;) A to ostatnie wypociny.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj probowalem na muszke skusic amury i karpie ale bez powodzenia. Trafilem przy tym kilka przeszkadzajek...

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez krs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj otworzyłem sezon z białą rybką ;) Trafiło się 4 fajne karasie, bardzo dużo wzdręg, trochę okoni i płotek. Jak zapniesz któregoś z tych amurków @MilanND  to krzycz głośno, przyjdę popatrzyć jak Cię wożą po okolicy :D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po pracy udało się troszkę podłubać.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wczoraj zaliczyłem pierwszy wypad w tym roku z belly. Opływałem się strasznie bo nie było widać żerowania ryb na powierzchni wody. Warto było się pomęczyć. Trafiło się kilka kleni, w tym największy 44cm. Sporo jazi, ale rozmiarowo bez szału i co najważniejsze Wzdręgi przed duże [W] ! Największa mierzyła 37,5cm, 2x37cm, kilka +/- 33-35 cm i sporo mniejszych. Wszystkie rybki zostały złowione na spinning, na mikrusy. Kiedyś słyszałem opinie, że wzdręgi to krótkodystansowce ... wczoraj te największe lepiej powalczyły niż ten kleks 44cm. Hole były bardzo dynamiczne, momentami oczekiwałem sporo większych ryb niż te które w rzeczywistości się pokazywały. Duże wzdręgi to kozaki :) Udało się nagrać małe co nie co, jak się zmotywuje to może coś posklejam do kupy i stworze jakiś krótki filmik. Kilka fotek z wczoraj.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj 4h popływałem. Przegoniło mnie oberwanie chmury, nie było wesoło. Jak wyszedłem na brzeg to nóg nie czułem :D Złowiłem kilkanaście pięknych wzdręg, ale spiąłem prawdziwego potworka ... myślę, że mogła mieć krasna ok. 45 cm. Cwane są france strasznie. Udało się dobrać do leszczy, może następnym razem będzie więcej czasu, żeby je poćwiczyć.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.