Skocz do zawartości

Z czym na pstrągi.


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra Panowie temat kijka chyba coś nie coś mamy przedyskutowany:D.Reszta a raczej kasa to mój problem:D.Pisałem już wcześniej że ze pstrągami miałem mało do czynienia więc potrzebna pomoc przy wyborze woblerków, powiedzmy że pod San.Kilka-kilkanaście propozycji na początek z tej stronki

Byłbym wdzięczny za podpowiedź;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Panowie temat kijka chyba coś nie coś mamy przedyskutowany:D.Reszta a raczej kasa to mój problem:D.Pisałem już wcześniej że ze pstrągami miałem mało do czynienia więc potrzebna pomoc przy wyborze woblerków, powiedzmy że pod San.Kilka-kilkanaście propozycji na początek z tej stronki

Byłbym wdzięczny za podpowiedź;).

Rapala wszystkie te które są na zdjęciu w mojej odpowiedzi kupiłem dzisiaj...:D.Jak na razie skuteczne,Świetna praca,kolorystyka itp.polecam.W fishingmart dokonałem zakupu.( Kupiłem dzisiaj - pochwal się wędkarskimi zakupami-#273 i kilka z #308

Edytowane przez geo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @geo za podpowiedź;).Na pewno coś wybiorę.A korzystając z chwili wolnego czasu,postanowiłem zrobić na szybkiego dwa "prototypy" kogucików pstrągowych,bo będzie mi się jakoś ciężko rozstać z tą przynętą do czerwca:D.Ciekawe czy pstrągi to docenią:D.

Co myślicie o tych woderach?

http://allegro.pl/cormoran-wodery-neoprenowe-42-43-kurier-gratis-i1394977941.html

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andre, no nie wiem.Gromadzenie praktycznie od początku sprzętu na pstrągi jest dość kosztowne:D i tak nie długo będę pod kreską:D.Myślałeś o tych?

http://allegro.pl/spodniobuty-neoprenowe-5mm-team-cormoran-44-45-i1427522518.html

Jak na razie w bardziej "wypasione" nie chcę inwestować parę innych rzeczy muszę jeszcze dokupić;):D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzilo mi ten czy inny konkretny model bo ich nieuzywalem i nic Ci na ten temaat nie podpowiem. Jednak jesli bedziesz lowil glownie na Sanie to w woderach bedzie czesto "brakowac" tych kilkunastu centymetrow. Nawet porownujac ceny z obydwu Twoich linkow roznica nie jest kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andre, no nie wiem.Gromadzenie praktycznie od początku sprzętu na pstrągi jest dość kosztowne:D i tak nie długo będę pod kreską:D.Myślałeś o tych?

http://allegro.pl/spodniobuty-neoprenowe-5mm-team-cormoran-44-45-i1427522518.html

Jak na razie w bardziej "wypasione" nie chcę inwestować parę innych rzeczy muszę jeszcze dokupić;):D.

Znajomy kupił coś takiego za bardzo rozsądną cenę - Jaxon wodery Prestige z tworzywa Plavitex.Powiem wam że ta firma się naprawdę rozwija jakość przewyższa cenę.Zobaczymy tylko tylko jak w skali czasowej się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w woderach ze zwykłymi podeszwami nie będzie zbyt ślizko na kamykach w górskiej szybkiej wodzie ? Ktoś mi mówił ,że konieczne jest podklejenie butów filcem bo inaczej to kompanie w Sanie pewne. Jeśli macie Koledzy jakieś doświadczenie w tej sprawie to proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeczytałem właśnie temat i jeśli można kilka moich sugestii. Wędka: zdecydowanie nie sztywna ale mocna o średnio-szybkiej akcji i jak najgłębszym ugięciu. Taka wędka pozwoli przy braniu pstrąga na zamortyzowanie „uderzenia” inaczej ryby będą się „odbijać” od przynęty. Ponadto pozwoli na „pełną” kontrolę szalejącego pstrąga. Nie polecam tak szybkich i sztywnych blanków jak Batson RX8 raczej wybrał bym coś z RX6 w ostateczności RX7. Żyłka czy plecionka: wysoka pośniegowa woda może być plecionka pstrągi są dużo mniej ostrożne, czysta, mała, prześwietlona woda zdecydowanie żyłka dużo więcej brań. Grubość żyłki pomiędzy 0.20 - 0.22 mm szkoda męczyć kropka. Sprzęt do brodzenia: zdecydowanie spodniobuty neoprenowe chyba, że będziesz łowił cały sezon brodząc to „oddychacze”. Wybrał bym coś z lepszych marek np. te Cormorany koniecznie z filcem lub ze specjalną antypoślizgowa podeszwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze " stojaka" czy będziesz musiał trochę poczekać?

Spokojnie :D ze stojaka,gdybym zamówił,robił bym z rękojeścią dzieloną i uchwyt DPS (Soft Touch);).Na szaleństwo nie ma czasu i funduszy (jak na razie:D).

Gratulujemy trafnego wyboru i życzymy samych sukcesów nad wodą

A ,to zweryfikują rybki;).@krs wisisz mi jeden ślizg twojej karty przez czytnik:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.