Skocz do zawartości

Plecionki Sunline


krs

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, krs napisał:

Plecionka Small Game poszła do ludzi, mam nadzieje że będzie dobrze służyć nowemu właścicielowi. Wiem z postów na forum  że kol. @Pucek zakupił taką samą linkę, może podzieli się z nami wrażeniami z użytkowania :) 

Skoro wywolales do tablicy to jak najbardziej. 

Na chwilę obecną plecionka spisuje się ok. Zero brody, nie mechaci się, nawet koloru nie straciła. Ogółem planuję w okresie letnim zdać relację jak zdecydowanie więcej wypadów zaliczę z te plecionka. 

Wcześniej lowilem plecionka od major Craft. Porównując je do siebie to major stracił od razu kolor, ale z wytrzymałością było ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżę wątek, zaopatrzyłem się w budżetową 4 splotową linkę od Sunline PEx4 #1 16lb w kolorze jasno zielonym, z opisu wynika że jest to 0,17mm. Linka będzie przeznaczona raczej do lekko-średniego łowienia, główki 5-10g i 3-4 calowe kopyto. Jak na 4 splotową linkę jest chropowata i jak widać po zdjęciu bardzo sztywna, farba trzyma chyba dobrze, przy nawijaniu mało jej zostaje na palcach. Miałem już wcześniej wersje ciemno zieloną PE #0.5, specjalnie nie byłem z niej zadowolony, oby ta sprawdziła się lepiej.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, w przyszłym roku jest plan wrócić trochę do spina :) Mam ochotę spróbować ultra lajta w bardzo ultra wydaniu - łowienie białorybu i okonków kijem do 2,5g. Zastanawiam się jaką plecionkę wybrać po takie łowienie, moje trzy typy:

 

Sunline Siglon PE x8   0.3

Sunline Siglon PE x4   0.2

Favorit ARENA PE 4X  0.2 lub 0.3

 

Jakieś opinie, rady, polecenia?

Edytowane przez ryba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2023 o 13:38, ryba7 napisał:

Witam, w przyszłym roku jest plan wrócić trochę do spina :) Mam ochotę spróbować ultra lajta w bardzo ultra wydaniu - łowienie białorybu i okonków kijem do 2,5g. Zastanawiam się jaką plecionkę wybrać po takie łowienie, moje trzy typy:

 

Przerobiłem trochę cienkich plecionek od sunline po varivasy, obecnie najcieńszą jaką mam nawiniętą to chyba 8 splotowa Unitika x8 PE 0.6, mi to wystarczy, dowiązuję cienki przypon z FC np 0,14, przynęty 2-3g lecą zadowalająco. Cienkie plecionki są drogie i liche, lepiej już chyba nawinąć żyłkę. Choć ostatnio zakupiłem na aliexpresie jakiś wynalazek pe #0.2 za 25zł, spróbuję tego poużywać początkiem sezonu, długiej kariery tej lince nie wróżę ale kto wie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaką plecionkę polecacie pod pstrągi na Sanie / Wisłoku ? 8 splotową czy lepiej 4 splotową ? Biorę pod uwagę PE04 lub PE06. Co sądzicie o YGK X Braid Upgrade 4 sploty ? Mam też możliwość zakupu 8 splotowej Sunline Small Game PE06 ( oczywiscie w wyższej cenie od YGK )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2023 o 15:15, P@wel napisał:

 Mam też możliwość zakupu 8 splotowej Sunline Small Game PE06 ( oczywiscie w wyższej cenie od YGK )

 

Co prawda temat dotyczy linek Sunline ale jeżeli ma być plecionka 8 splotowa to warto zainteresować się YGK X-Braid Upgrade X8 #0.6,  miałem chwilę Sunline Small Game #0.4, nie była zbyt dobra, szczególnie brakowało jej mocy. Z plusów miała fajny różowy oczo*ebny kolor ale jak za te pieniądze to wydaje mi się mocno średnia oferta. Może na pstrążki z łowisk komercyjnych  była by dobra, na rzekę moim daniem zbyt delikatna, możliwe że Sunline poprawił tę linkę o ile ją jeszcze produkuje.

 

Z sunline warto zainteresować się 8 splotowymi ADV lub Plasmą, tę ostatnią posiadam ale nie zdążyłem jej jeszcze użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2023 o 20:11, krs napisał:

 

Co prawda temat dotyczy linek Sunline ale jeżeli ma być plecionka 8 splotowa to warto zainteresować się YGK X-Braid Upgrade X8 #0.6,  miałem chwilę Sunline Small Game #0.4, nie była zbyt dobra, szczególnie brakowało jej mocy. Z plusów miała fajny różowy oczo*ebny kolor ale jak za te pieniądze to wydaje mi się mocno średnia oferta. Może na pstrążki z łowisk komercyjnych  była by dobra, na rzekę moim daniem zbyt delikatna, możliwe że Sunline poprawił tę linkę o ile ją jeszcze produkuje.

 

Z sunline warto zainteresować się 8 splotowymi ADV lub Plasmą, tę ostatnią posiadam ale nie zdążyłem jej jeszcze użyć.

Mnie najbardziej interesuję 4 splotowe z uwagi na to, że głownie na Sanie łowię ( kamienie i tańsza ). YGK X-Braid Upgrade 8 splotowa jest ok - sam mam taką na okoniówce. Co sądzisz o 4 splotowej YGK X-Braid Upgrade X4 ? Różne opinie są o niej od dobrych po bardzo złe. Masz porównanie tej plecionki do Sunline X4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, P@wel napisał:

Mnie najbardziej interesuję 4 splotowe z uwagi na to, że głownie na Sanie łowię ( kamienie i tańsza ). YGK X-Braid Upgrade 8 splotowa jest ok - sam mam taką na okoniówce. Co sądzisz o 4 splotowej YGK X-Braid Upgrade X4 ? Różne opinie są o niej od dobrych po bardzo złe. Masz porównanie tej plecionki do Sunline X4 ?

 

Mam gdzieś szpulkę Ypgrade w wersji 4 splotowej, ale nie miałem okazji jej użyć, jeżeli chodzi o Sunline Siglon X4 nie mam zbyt dobrych doświadczeń, ostatnio używałem #1.0, wcześniej chyba #0.4,  i miałemy problemy z odstrzeleniem przynęt przy wyrzucie, nie wiem może to splot niekorzystnych warunków itp. ;) na razie im podziękowałem z Sunline zakupiłem Plasmę #1.0, zobaczę w przyszłym sezonie co jest warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.