Jump to content

Tulejki zaciskowe do przyponów


geo

Recommended Posts

Wydzieliłem posty do nowego wątku. 

Próbny zakup, wcześniej zakupiłem tulejki Jaxona i Spro 1,2mm, okazały się za cienkie, nie dałem rady w miarę bezproblemowo przeprowadzić przez nie linki Micro Plus 3kg od Jaxona, udało mi się co prawda kilka razy ale to męka, linka jest plecionka z drobnych nitek które się "rozchodzą" dlatego kupiłem jaxonowe tulejki o większej średnicy 1,4mm, zacisnąłem zwykłymi kombinerkami i trzymają chyba dobrze, wcześniej próbowałem kombinerkami zacisnąć tulejki spro i mi pękały, nie mam specjalistycznych szczypiec to może przez to, w każdym razie te jaxonowe nie pękły. 

Jakich szczypiec używacie do zaciskania tulejek ?

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

Szczypce zaciskające tuleje to sprawa ważna. Jednak zauważyłem,  że materiał (metal) z którego wykonane są tuleje jest najważniejsza. 

Szczypce zaprezentowane w linku sprawdzały się bardzo dobrze. Sprawdzały,  gdyż poszły na dno Wisły:(

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/popengallery.php?kind=0&parent=75637&id=39553

Jednocześnie używałem " marketowych '' więc przyzwyczajony do obsługi tych ostatnich poleciłbym je każdemu.

https://www.google.pl/search?q=szczypce+yato&client=opera&hs=OS2&biw=1821&bih=877&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj-gvHCsfjMAhXpNJoKHRcSA8YQ_AUIBigB&dpr=0.75#imgrc=mQhD7zLIa3-CUM%3A

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cyt:"okazały się za cienkie, nie dałem rady w miarę bezproblemowo przeprowadzić przez nie linki Micro Plus 3kg od Jaxona, udało mi się co prawda kilka razy ale to męka, linka jest plecionka z drobnych nitek które się "rozchodzą" 

Wystarczy zaznaczyć miejsce proponowanego przecięcia markerem (foliopis) i na odcinku 1 cm. posmarować klejem kropelką. Po wyschnięciu przecinasz linkę (pozostawiając po pół centymetra sklejonej na stronę) która się nie "rozchodzi" , przekładasz przez tulejkę bez problemu. Co do zaciskania tulejek to stosuję zwykłe wędkarskie kombinerki. Zaciskam (z czuciem) umieszczając tulejkę tam gdzie w kombinerkach  jest zaostrzone miejsce do przecinania. Tulejkę zaciskam w 2 lub 3 miejscach. Potem próba na wytrzymałość i po sprawie. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy