Skocz do zawartości

Tulejki zaciskowe do przyponów


geo

Rekomendowane odpowiedzi

Wydzieliłem posty do nowego wątku. 

Próbny zakup, wcześniej zakupiłem tulejki Jaxona i Spro 1,2mm, okazały się za cienkie, nie dałem rady w miarę bezproblemowo przeprowadzić przez nie linki Micro Plus 3kg od Jaxona, udało mi się co prawda kilka razy ale to męka, linka jest plecionka z drobnych nitek które się "rozchodzą" dlatego kupiłem jaxonowe tulejki o większej średnicy 1,4mm, zacisnąłem zwykłymi kombinerkami i trzymają chyba dobrze, wcześniej próbowałem kombinerkami zacisnąć tulejki spro i mi pękały, nie mam specjalistycznych szczypiec to może przez to, w każdym razie te jaxonowe nie pękły. 

Jakich szczypiec używacie do zaciskania tulejek ?

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczypce zaciskające tuleje to sprawa ważna. Jednak zauważyłem,  że materiał (metal) z którego wykonane są tuleje jest najważniejsza. 

Szczypce zaprezentowane w linku sprawdzały się bardzo dobrze. Sprawdzały,  gdyż poszły na dno Wisły:(

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/popengallery.php?kind=0&parent=75637&id=39553

Jednocześnie używałem " marketowych '' więc przyzwyczajony do obsługi tych ostatnich poleciłbym je każdemu.

https://www.google.pl/search?q=szczypce+yato&client=opera&hs=OS2&biw=1821&bih=877&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj-gvHCsfjMAhXpNJoKHRcSA8YQ_AUIBigB&dpr=0.75#imgrc=mQhD7zLIa3-CUM%3A

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt:"okazały się za cienkie, nie dałem rady w miarę bezproblemowo przeprowadzić przez nie linki Micro Plus 3kg od Jaxona, udało mi się co prawda kilka razy ale to męka, linka jest plecionka z drobnych nitek które się "rozchodzą" 

Wystarczy zaznaczyć miejsce proponowanego przecięcia markerem (foliopis) i na odcinku 1 cm. posmarować klejem kropelką. Po wyschnięciu przecinasz linkę (pozostawiając po pół centymetra sklejonej na stronę) która się nie "rozchodzi" , przekładasz przez tulejkę bez problemu. Co do zaciskania tulejek to stosuję zwykłe wędkarskie kombinerki. Zaciskam (z czuciem) umieszczając tulejkę tam gdzie w kombinerkach  jest zaostrzone miejsce do przecinania. Tulejkę zaciskam w 2 lub 3 miejscach. Potem próba na wytrzymałość i po sprawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.