Skocz do zawartości

Wędka o c.w. do 21-23 g.


Damian Ł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zauważyłem, że na forum udziela się sporo zapalonych spinningistów, więc miałbym prośbę odnośnie doradzenia w doborze kija.

Interesuje mnie kij o max. c.w do 21-23 g i długości co najmniej 2,70 cm a najlepiej ok. 3 m - cena max. do 460 zł.

Co polecacie ? - oczywiście tańsze kije jak najbardziej mnie interesują (nie jestem gadżeciarzem, tylko użytkownikiem wędzisk) - ale chodzi mi o dobrej jakości, sprawdzone modele.

Mam kilka propozycji:

1.Shimano "Beast Master BX" - dł. 270 cm, c.w. 7-21 g (ale jak na mój gust, troszeczkę za krótka).

2. Dragon "Team Dragon" - dł. 300 cm, c.w. 4-21 g (teoretycznie była by "idealna", ale czytałem różne dziwne opinie o wędkach tej firmy).

3. Mikado "Black Draft Spin" - dł. 275 cm, c.w. 3-23 g.

Czy macie jakieś inne propozycje ? - może ktoś używał któregoś z wymienionych modeli ? - ewentualnie słyszał o nim wiarygodne opinie.

PS.

Jak sami się domyślacie, nie jestem zaawansowanym spinningistą, ale uważam, że znacznie taniej i mniej stresująco, jest o takie rzeczy po prostu zapytać kogoś bardziej obeznanego z tematem - tylko proszę bez pytań o to, do jakich przynęt chcę tego kija używać, bo aż tak bardzo początkujący nie jestem ;)

Pozdrawiam

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ylko proszę bez pytań o to, do jakich przynęt chcę tego kija używać, bo aż tak bardzo początkujący nie jestem

Moim skromnym zdaniem to od odpowiedzi na takie pytania należało by zacząć dobór kija.Inny kij dobiera się na sandacze , inny pod szczupaki a jeszcze inny na klenie i jazie.

Na jakie rybki masz zamiar zapolować?Jakie przynęty,zakres gramowy?;)

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to od odpowiedzi na takie pytania należało by zacząć dobór kija.Inny kij dobiera się na sandacze , inny pod szczupaki a jeszcze inny na klenie i jazie.

Na jakie rybki masz zamiar zapolować?Jakie przynęty,zakres gramowy?;)

Dzięki za odpowiedź.

W zasadzie kij ma być używany na łowiskach typu np. zb.w Kamionce, stawy w Weryni (woda stojąca), oraz rzekach typu Wisłoka, czy Wisłok.

Z ryb zamierzam łowić tym kijkiem szczupaki (a raczej szczupaczki) na mniejsze przynęty tj. obrotówki nr. 2 i 3, woblery do 8 cm, ewentualnie kopyta na główkach max. 10 g (tj. moje ulubione przynęty na takie łowiska) - dodam, że łowiłem tam na wędkę 300 cm, o c.w. do 30 g - ale taki kij wydaje mi się deczko niedostosowany do omawianych przynęt.

Na rzece, kij ma spełniać rolę wędki w miarę "uniwersalnej" (o ile w ogóle istnieje coś takiego jak "uniwersalny" spinning) - chodzi o to, abym w razie konieczności mógł spokojnie obłowić głębsze miejsca cięższymi przynętami (moim "kleniowym" kijem do 17 g łowi się w takich miejscach raczej "średnio").

No i tyle, jeżeli pozytywnie przeszedłem "weryfikację" ;) - to proszę o parę słów odnośnie proponowanych patyków, ewentualnie wskazanie czegoś ciekawszego.

Przepraszam, że się troszeczkę za bardzo rozpisałem - ale bardzo mi zależy na usłyszeniu/przeczytaniu opinii na temat wymienionych wędzisk przed ich ewentualnym zakupem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że też byłem fanatykiem długich kijków i już mi przeszło :D

Proponował bym Ci dołożyć 50zł i kupić to co mam w tej chwili czyli

St.Croix Triumph TRS86MHF2*260cm Akcja Fast cw10-28g waga162g

Kijek jest super uniwersalny, przekonałem się łowiąc nim główkami 15-18g na jesień oraz wczoraj na Tuszymce gdzie zapiąłem do niego 3cm woblerki których praca ku mojemu zdziwieniu była świetnie wyczuwalna. W Coronie kosztuje 507zł ale jakbyś poszukał może znajdziesz coś taniej :-)

Mieszkasz w Niwiskach, jak coś to zapraszam na 'macanko' do Mielca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że też byłem fanatykiem długich kijków i już mi przeszło :D

Te 300 cm, to jeszcze nic - spiningowałem parę razy na Wisłoce odległościówką 420 cm i to bynajmniej nie renomowanej firmy (ciężar kija) - jeżeli poradziłem sobie z tym w nad-Wisłokowych krzaczorach, to te 300 cm, to bajka ;)

Proponował bym Ci dołożyć 50zł i kupić to co mam w tej chwili czyli

St.Croix Triumph TRS86MHF2*260cm Akcja Fast cw10-28g waga162g

Kijek jest super uniwersalny, przekonałem się łowiąc nim główkami 15-18g na jesień oraz wczoraj na Tuszymce gdzie zapiąłem do niego 3cm woblerki których praca ku mojemu zdziwieniu była świetnie wyczuwalna.

W Coronie kosztuje 507zł ale jakbyś poszukał może znajdziesz coś taniej :-)

Na pewno fajny kij - ale nie na moją kieszeń - spinning, to góra 20% moich wędkarskich wypraw - szkoda mi "inwestować" taką forsę w wędkę spinningową.

Mieszkasz w Niwiskach, jak coś to zapraszam na 'macanko' do Mielca :)

Może zobaczymy się w tym sezonie nad Wisłoką - czy nie widzielięmy się przypadkiem na początku kwietnia nad Wisłoką w Pustkowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tanio a dobrze to Konger WC Turbo. Miałem ją kila razy w ręce i jakbym obecnie szukał czegoś do średnio ciężkiego spiningowania to wziąłbym bez wahania. Dynamiczny kij o dość głębokim ugięciu. Cały czas siedzi mi ona w głowie ale nie kolekcjonuje wędek więc się hamuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tanio a dobrze to Konger WC Turbo. Miałem ją kila razy w ręce i jakbym obecnie szukał czegoś do średnio ciężkiego spiningowania to wziąłbym bez wahania. Dynamiczny kij o dość głębokim ugięciu. Cały czas siedzi mi ona w głowie ale nie kolekcjonuje wędek więc się hamuje:)

Sprawdziłem parametry wędki na Internecie - jak dla mnie ciekawy kijek (270 i 300 cm) - cena również do przełknięcia dla "okazjonalnego spinningisty".

Gdybyś tylko mógł mi napisać, czy znasz jakieś sklepy np. w Rzeszowie, gdzie można by "pomacać" taki kijek - byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie Kariny powinny to mieć. W zeszłym roku był na Warszawskiej. Masz nr telefonów do sprzedawców. Zadzwoń zapytaj się czy ma na stanie. Jak nie to powiedz żeby do drugiego sklepu zadzwonił i się zapytał a ty oddzwonisz do niego i bez ruszania się z domu będziesz wiedział czy warto jechać. Nr 501 767 352, 512 224 016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.