Jump to content

Natalia szuka echosondy :=))


apioo

Recommended Posts

Panowie, dostałem prywatną wiadomość od Natalii, nie mam echosondy, ale może ktoś inny pomoże :D:D:D Wklejam treść by było wiadomo o co chodzi :D

"

Witam!
Może zacznę od tego, że przygotowuję się do pracy badawczej na Olimpiadę Biologiczną. Jednakże z powodu braku potrzebnego ekwipunku, nie jestem w stanie na chwilę obecną tej pracy dokończyć. Pozbawiona wszelkiej nadziei, próbowałam popytać się wśród moich znajomych, czy mają do pożyczenia na tydzień echosondę, której z racji dość sporej ceny, jak na jedno przedsięwzięcie, nie jestem w stanie kupić. Mój temat pracy brzmi: "Badanie stopnia zanieczyszczenia Zalewu Rzeszowskiego metodą Makrofitowego Indeksu Ekologicznego (ESMI). Czy byłby Pan skłonny do wypożyczenia echosondy, którą jak wyczytałam na forum, posiada Pan? Oczywiście, możemy podpisać umowę, na wypadek uszkodzenia jej ( jednakże nigdy wcześniej nie miałam wypadków z jakimkolwiek posiadanym sprzętem elektronicznym). Mieszkam na terenie Rzeszowa. W razie pozytywnego rozpatrzenia mojej sprawy, bardzo proszę o kontakt pod numer: 722196494 lub o odpowiedź pod tą wiadomością z ewentualnym potwierdzeniem lub odrzuceniem. Jest to dla mnie niezwykle ważna sprawa. Mam nadzieję, do usłyszenia. "

Podaję również namiar do sympatycznej nowej koleżanki :D:D:D

http://www.fishing.org.pl/profile/5964-natalia_1999/

Link to comment
Share on other sites

Dostałem tę samą wiadomość.  Kochana Natalko że tak się wyrażę:P, ja i podejrzewam mało który wędkarz pomoże. Powód to podstawowe funkcje echosondy. Echa stricte wędkarskie to urządzenie (zwłaszcza te do 2 tyś) o obkrojonych możliwościach. Nieliczni potrafią odczytać termokliny a co dopiero zanieczyszczenia wody!? Możesz ustawiać ręcznie czułość i wychwytywać biologiczne zanieczyszczenia, tylko kto Ci wytłumaczy jak to zrobić? 

Prawdopodobnie Ty potrzebujesz SONDY,  która bada takie rzeczy jak osady denne, fizyko-chemiczne właściwości, przejrzystość i takie tam.

Link to comment
Share on other sites

Witam! :)
Na echosondach to ja się szczerze powiedziawszy, kompletnie nie znam, jednakże jest mi ona potrzebna jedynie do odczytania poszczególnych głębokości w Zalewie. Zanieczyszczenia oblicza się ze specjalnego wzoru ;). Po dłuższych poszukiwaniach, okazało się, że taką echosondę posiada daleki wujek. Nie mniej jednak, dziękuję za zainteresowanie moim problemem. 
Kieruję teraz następne pytanie: gdzie można by dostać kopię mapy batymetrycznej tego zbiornika? 

Link to comment
Share on other sites

Całkiem niezły. A jak cię nie stać możesz pojechać do Castoramy i kupić kawałek jak najgrubszej rury PCV :) Ale w lecie i tak słabo będzie widać.

Jeżeli chodzi o Zalew Rzeszowski to zamiast echosondy praktyczniejsza może być zwykła łata.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy