Skocz do zawartości

Natalia szuka echosondy :=))


apioo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, dostałem prywatną wiadomość od Natalii, nie mam echosondy, ale może ktoś inny pomoże :D:D:D Wklejam treść by było wiadomo o co chodzi :D

"

Witam!
Może zacznę od tego, że przygotowuję się do pracy badawczej na Olimpiadę Biologiczną. Jednakże z powodu braku potrzebnego ekwipunku, nie jestem w stanie na chwilę obecną tej pracy dokończyć. Pozbawiona wszelkiej nadziei, próbowałam popytać się wśród moich znajomych, czy mają do pożyczenia na tydzień echosondę, której z racji dość sporej ceny, jak na jedno przedsięwzięcie, nie jestem w stanie kupić. Mój temat pracy brzmi: "Badanie stopnia zanieczyszczenia Zalewu Rzeszowskiego metodą Makrofitowego Indeksu Ekologicznego (ESMI). Czy byłby Pan skłonny do wypożyczenia echosondy, którą jak wyczytałam na forum, posiada Pan? Oczywiście, możemy podpisać umowę, na wypadek uszkodzenia jej ( jednakże nigdy wcześniej nie miałam wypadków z jakimkolwiek posiadanym sprzętem elektronicznym). Mieszkam na terenie Rzeszowa. W razie pozytywnego rozpatrzenia mojej sprawy, bardzo proszę o kontakt pod numer: 722196494 lub o odpowiedź pod tą wiadomością z ewentualnym potwierdzeniem lub odrzuceniem. Jest to dla mnie niezwykle ważna sprawa. Mam nadzieję, do usłyszenia. "

Podaję również namiar do sympatycznej nowej koleżanki :D:D:D

http://www.fishing.org.pl/profile/5964-natalia_1999/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem tę samą wiadomość.  Kochana Natalko że tak się wyrażę:P, ja i podejrzewam mało który wędkarz pomoże. Powód to podstawowe funkcje echosondy. Echa stricte wędkarskie to urządzenie (zwłaszcza te do 2 tyś) o obkrojonych możliwościach. Nieliczni potrafią odczytać termokliny a co dopiero zanieczyszczenia wody!? Możesz ustawiać ręcznie czułość i wychwytywać biologiczne zanieczyszczenia, tylko kto Ci wytłumaczy jak to zrobić? 

Prawdopodobnie Ty potrzebujesz SONDY,  która bada takie rzeczy jak osady denne, fizyko-chemiczne właściwości, przejrzystość i takie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :)
Na echosondach to ja się szczerze powiedziawszy, kompletnie nie znam, jednakże jest mi ona potrzebna jedynie do odczytania poszczególnych głębokości w Zalewie. Zanieczyszczenia oblicza się ze specjalnego wzoru ;). Po dłuższych poszukiwaniach, okazało się, że taką echosondę posiada daleki wujek. Nie mniej jednak, dziękuję za zainteresowanie moim problemem. 
Kieruję teraz następne pytanie: gdzie można by dostać kopię mapy batymetrycznej tego zbiornika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły. A jak cię nie stać możesz pojechać do Castoramy i kupić kawałek jak najgrubszej rury PCV :) Ale w lecie i tak słabo będzie widać.

Jeżeli chodzi o Zalew Rzeszowski to zamiast echosondy praktyczniejsza może być zwykła łata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.