Skocz do zawartości

Podbierak.


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Jaką sztycę do podbieraka matchowego polecacie: teleskopową czy nasadzaną? Ma ktoś może doświadczenie w tej dziedzinie, bo ja do tej pory używałem zwykłego podbieraka "trójkątnego", jednak nastał już jego czas i chciałbym w tym roku bardziej profesjonalnie podejść do tematu. Co do długości to minimum 3m, może 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jaką sztycę do podbieraka matchowego polecacie: teleskopową czy nasadzaną? Ma ktoś może doświadczenie w tej dziedzinie, bo ja do tej pory używałem zwykłego podbieraka "trójkątnego", jednak nastał już jego czas i chciałbym w tym roku bardziej profesjonalnie podejść do tematu. Co do długości to minimum 3m, może 4.

Masz na myśli chyba sztycę do podbieraka ?

Jeżeli tak, to tylko nasadowa - długości minimum 350 cm (krótszą sztycą źle się podbiera, gdy masz dłuższą wędkę) - optimum, to ok. 400 cm.

Cena przyzwoitej sztycy, to minimum 90 zł - tańszych nie ma sensu kupować, bo "urywają rękę" (ciężar) - o tych z włókna szklanego możesz zapomnieć (ciężar).

Takim podbierakiem (sztycą) świetnie podbiera się ryby również przy łowieniu feederem - rybki nie spinają się przy podbieraku, co bywa wyjątkowo irytujące, a przy krótszych podbierakach dosyć częste.

PS.

Polecam wybrać coś z oferty Trabucco bądź Mavera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem Mavera nasadowy za 66zł. Chyba się skuszę. Dzięki

Domyślam się, że chodzi (za te pieniążki) o sztycę długości 3 m ? - moim zdaniem podbierak 300 cm jest do odległościówki czy nawet feedera troszeczkę za krótki - podbieranie ryb tak krótką sztycą jest po prostu niewygodne i stwarza ryzyko wypięcia się ryby w momencie podbierania - sam zobaczysz w praktyce.

Życzę udanych zakupów i obfitującego w ryby sezonu - żeby podbierak nie próżnował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

tak szukałem ale nie znalazłem, jaki polecilibyście podbierak spiningowy?

Krótki czy z krótka składaną sztycą, no i jakich marek ewentualnie?

Nie szukam czegoś z górnej półki raczej coś w średniej cenie.

W tej chwili używam muchowego pożyczanego, ale w końcu czas sprawić sobie własny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki. Masz już doświadczenie z muchowym, więc będzie dobrze. Do tego kup specjalny magnes, który jedną część mocujesz do kamizelki a drugą do podbieraka. Bardzo łatwo się zaczepia na plecach ponieważ te magnesy się wzajemnie szukają. 12zł w Karinie.

W trakcie holu nie myślisz o rozkładaniu podbieraka. Znając życie to na pewno coś się sknoci w trakcie rozkładania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Przyszedł chyba czas na zmianę podbieraka. Do tej pory używam drewnianego pstrągowego salixalba i nie mogę nic złego o nim powiedzieć jeśli chodzi o wielkość czy wagę, ale byłbym skłonny wymienić na coś bardzo podobnego z tym że zamiast zwykłej siatki widziałbym silikonową. Może jakieś propozycje lub ktoś, kto posiada taki wybije mi z głowy taki zamiar? Ja widzę zalety takiej wymiany w głównej mierze dla samych ryb ale także dla mnie, może ktoś kto używa wskaże ewentualne wady takich podbieraków. Nadmienię tylko, ze podbierak ma być używany do łowienia brodząc i podbierania ryb do 50 cm plus jakiś sporadyczny przyłów. Jeśli chodzi o kwotę, to nie mam zamiaru wydać fortuny:D. Jakby było coś w granicach +/- 100 zł, było by miło.

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam i sobie bardzo chwale kotwiczki czy haki nie wybijają się w nią mam jeszcze 2 inne ale sobie leżą siatka była z materiałem przezywałem katorgi z odczepianiem kotwic , zaleta jeszcze takiego podbieraka nie chłonie wody, Jest to model Jaxon Podbierak Soft Mesh modele od chyba 35-50 średnicy

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast polecę z czystym sumieniem Scierra Trout Net. Bardzo fajna gumowana rączka, siatka z której łatwo wyczepić hak (chyba łapiecie na tępe haki skoro nic się nie wbija-przecież siatka jest podgumowana to jak to możliwe że malutki, ostry haczyk się nie wbije? Inna sprawa, że nie wydziera z siatki żadnych włókien przez co nie ma problemu z jego odczepieniem). Duży plus to szerokość podbieraka, łatwo wpływa do niego ryba, a nie rozszerza się do maksymalnej szerokości dopiero w połowie długości jak w Jaxonie tylko już od samego dołu więc nie trzeba głęboko wpychać go w wodę.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.