Skocz do zawartości

Spinningowe początki


Gillod

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, po kilkuletniej pauzie z wędkarstwem, wczoraj naszła mnie straszna ochota, żeby połowić. Podejrzewam, że takich tematów był już milion, jednak dołożę też jeden od siebie, może taki troszkę zbiorczy. Chciałbym porzucać troszkę spinningiem, głownie na wisłoku w Rzeszowie (gdyż właśnie tu się znajduję) a do tego potrzebne jest jakieś wędzisko, myślałem na początek kupić coś taniego - co by nie było szkoda jak zniszczę brakiem umiejętności. I tu pojawia się: http://www.wedkarski.com/wedki/10240-wedka-arcadia-spinning-jaxon.html i moje pytanie - Jaki ciężar wyrzutu? Dodam, że od czasu do czasu będę też łowił na sanie. Myślałem o 10-40g. Do wędziska mam kołowrotek, kilkuletni mikado, co prawda pod feedera, ale na "rozgrzewkę" myślę, że wystarczy. 

 

Kolejnym pytaniem jest: Gdzie w Rzeszowie opłacę kartę i jaki jest aktualny cennik?

Oraz

Czy możecie polecić jakieś artykuły na temat spinningu, jakieś porady, triki, itp? Nie miałem za dużej styczności z tą metodą połowu - głównie trzymałem się feedera.

 

Serdecznie pozdrawiam

(jeżeli zły dział to proszę o przeniesienie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opłata np. w sklepie samochodowym ul. Józefa Kustronia (boczna od Rejtana, ta obok sądu która idzie do fraca) - ja tam robiłem opłatę na Rzeszow

 

 

kijek ? temat rzeka

na początek kup sobie cos do 18g, np. jakąś wklejankę + boczny trok który nie wymaga jakiejś finezji a z reguły dział i jazda nad wode :)

o co chodzi z trokiem - poniżej

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ireneusz10 napisał:

Jak uniwersał to na pewno nie wklejka

Chyba nie rozumiem, do mnie trzeba tłumaczyć wszystko. Nie do końca kumam co to w ogóle jest wklejka, i cz to wędzisko co tam wkleiłem jest wklejką czy nie? Podpowiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też łowie na spinning tylko że w okolicach Zarzecza i na początek poleciłbym ci własnie jakąś niedrogą wklejankę o cięzarze wyrzutu do np 12 , 14 gram. Można do niej stosować bez problemu woblery na klenie ,jazie jak również przynęty pod okonia lub szczupaka oczywiście nie przekraczające ciezaru wyrzutowego kija.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklejanka to wędzisko wykonane z włókna węglowego ale jej szczytówka to tzw wklejka z włókna szklanego

jest dzięki temu bardziej czuła i jej akcja szczytowa pozwala na zauważenie najdelikatniejszych brań (pomocna przy połowie sandacza i okonia)

reszta wędki (poza tą wklejoną szczytówką ) to sztywne i mocne wędzisko węglowe a nie wklejanka to wędzisko w całości z włokiem węglowych czyli jego szczytówka jest sztywniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie jest wklejanką. Jeśli chcesz kupić w miare dobrą wędkę na początek pod drapieżnika we wisłoku to poleciłbym ci taką http://allegro.pl/robinson-tritium-perch-jig-2-70-3-14g-promocja-i5093455310.html

Jak chcesz kupić tą tańszą do której wysyłałeś link to te dwa pierwsze warianty wędek są ok na początek do łowienia na wisłoku ale bardziej polecałbym ci ten drugi wariant o ciezarze wyrzutowym 3-15 gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na temat troku bocznego z wędką spinningową która nie jest wklejką? Ma to prawo bytu? Bo powiem szczerze, jeżeli chodzi o spinning, najbardziej podobają mi się te przynęty gumowe, oraz te metalowe obrotówki, i na tym chciałbym się skupić. Woblery nie do końca mi sie podobają (kwestie tylko estetyczno-osobiste ot takie widzi mi się)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

    Kolego drążysz temat od wklejanki po spinning pełny, od gumy która Ci się podoba po obrotówki metalowe. Siądź na tyłku pozbieraj troszeczkę informacji ogólnych w sieci, przemyśl jaka metoda łowienia Ci się podoba i wtedy pytaj. Gdybym nie przeczytał Twojego pierwszego posta o kilkuletniej przerwie wędkarskiej to bym pomyślał, że jesteś młodszy od mojego 4 letniego syna. Ewentualnie Administrator niech utworzy temat dla ,,przedszkolaka". Piszę ten post ponieważ wydaje mi się że to jakiś kawał, który chcąc nie chcąc muszę słuchać''.

 

Edytowane przez tomek85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek85 No tak, pisanie postów na publicznym forum to żart... Chciałbym zaznaczyć, że FORUM to miejsce dyskusji a nie encyklopedia wiedzy, dopytuje doświadczonych kolegów, skąd mam wiedzieć, że informacje które znajdę na portalach są prawdziwe? Wolę zapytać i dostać informację z pierwszej ręki. Jeżeli przeszkadzają Ci moje pytania, prosta sprawa - nie czytaj. Nie masz nic wartościowego do przekazania poza: "poczytaj na portalach w końcu to forum tu nie wolno się pytać/pisać". To serdecznie dziękuję.

Komuś kto do Ciebie podchodzi i o coś pyta nie odpowiadasz "o nic nie wiesz, najpierw poczytaj potem pytaj", tylko zapewne kulturalnie odpowiadasz.

 

Zachowajmy idee forów, pytanie - odpowiedź - dyskusja. Bo taki schemat już można zobaczyć wszędzie, ktoś o coś zapyta - HEJT. Jak on śmie się pytać. Poratujcie wtedy jakimś wartościowym linkiem a nie coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty przeczysz dociekliwości, którą powinna się wykazać osoba zainteresowana czymś konkretnym. Twoja Idea powinna znajdować się nad wodą, trzeba być poniekąd wędkarskim samoukiem ażeby do czegoś dojść, natomiast Ty chcesz gotowy ,,obiad"---- więc go sobie sam ,,złów". Moim zdaniem jesteś zaprzeczeniem ,,Wędkarza" tak obecnego, tak przyszłego i nigdy nim nie będącego.Tyle Mojego w tym temacie - przedszkolnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.