Jump to content

Morze - połowy z plaży


red39

Recommended Posts

Polecam wybrać się koniecznie na... ŚLEDZIE! (co prawda nie plażowe a portowe łowienie) Jak siądzie na 4 metrach komplet 5 sztuk koło 30cm to jazda na maxa... dla szczurów lądowych niemała egzotyka, ilość brań przeogromna, niespotykana jak na nasz codzienne warunki, wspominam bardzo miło. Poza tym warto też wziąć spinning na portowe okonie czające się pod pomostami i burtami łodzi. Przybrzeżne wody są dosyć słodkie, trafić można i szczupaka... ach ten Bałtyk, tylko dlaczego on tak daleko? 

Edited by Piotr Madura
Link to comment
Share on other sites

No tak … marzec, kwiecień to trocie … Początek maja to belony. Łowienie i jednych i drugich dość fajne ..wchodzisz do wody w spodniobutach ile się da .. i z całej siły przed siebie. Z wiatrem w plecy widziałem podkład na szpuli pod plecionką. Dobry dynamiczny kij, dobra przynęta i lata.

faktycznie okonie. I jest ich całkiem sporo, tak samo jak sandaczy. A śledzie … dowiązujesz choinkę z haków … i wyciągasz … po kilka sztuk … faktycznie dość egzotyczne łowienie jak dla nas górali, ale mi się szybko znudziło. Poza tym raz wytargałem babkę .. i się w pewnym momencie trochę wystraszyłem co to za potworek W porcie to

i gigiantyczne leszcze – wszystko na spinning, prawidłowo zapięte na dość duże przynęty. Koledzy kilka alt temu pojechali też gdzieś wiosna na belony .. belon już nie było ..ale za to szczupaki takie 70+ do metrówek, okonie 35+

Do tego kilak rzek z trociami, łososiami, pstrągami ..i wybrzeże wydaje się być całkiem interesujące.

Nie tylko fladra z frytkami, piwo, parawaniki i dziki na plaży …

Wakacje nad morzem mogą być całkiem przyjemne ...

Edited by rapala
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Powspominać  przynajmniej można  ;)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edited by SHIT_TLER
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Będąc na wakacjach w Hiszpanii wiele razy widziałem głównie starszych panów (wyglądali bardziej jak miejscowi) siedzących z kijem nie tyle na plaży co na skałkach przybrzeżnych.

Strasznie mnie korciło aby też spróbować połowić.

 

Ciekawi mnie czy może ktoś wie czy potrzebne tam w Hiszpanii jest jakieś pozwolenie czy po prostu kupuję tanią wędkę w lokalnym sklepie i idę na ryby na morzu..

Link to comment
Share on other sites

Potrzebujesz zezwolenie, które wykupuje się w lokalnym magistracie. O ile pamiętam kilkanaście euro na 2/3 lata. Można skorzystać z pośrednika internetowego, ale taka przyjemność już ponad 50 e.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy