Skocz do zawartości

Pomóc w wyborze zestawu.


maciek664

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ! To mój pierwszy post na tym forum i od razy pytanie i prośba o pomoc .. ;)

Zamierzam kupić pierwszą wędkę spiningową w sumie to cały zestaw.. tak więc odwiedziłem 2 pobliskie sklepy wędkarskie i wpadło mi w oko 2 zestawy ..

Zamierzam łowic głównie na stawach, jeziorkach a od przyszlego roku być bywalcem rzeki prosny / warty a skupić sie na łowieniu okoni, ale miec możliwość wyciagniecia szczupaczka :)

I tutaj do wyboru mam jaxon grand virtuoso spinning 270/5-25g  + kołowrotek to na pewno był jaxon model chyba condor ..nie pamiętam.. :/

a 2 wybór shimano catana 270/5-30g + kołowrotek dragon viper .


Prosze was bardzo o pomoc i dzieki za wszelkie opowiedźi/podpowiedźi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu kupił wędkę używaną, w dobrym stanie i do tego nowy kołowrotek. Za te same pieniądze będziesz miał sprzęt wyższej klasy, a jeżeli chodzi o wędkę, to o ile ktoś się z nią w miarę dobrze obchodzi to posłuży jeszcze lata. Do 25g to wędka ze sporym zapasem mocy jeżeli chodzi o typowe przynęty na okonia. Można by się pokusić o coś lżejszego (do 15 bądź 20g), ale jeżeli najdzie Cię porzucać większymi woblerami czy błystkami to 25g będzie jak znalazł.

Spinningi Jaxona z którymi miałem do czynienia zupełnie mi nie podchodziły, zwłaszcza jeżeli chodzi o wykończenie (mowa o wędkach z ostatnich kilku lat). Tańsze - budżetowe serie Shimano tez nie powalają pod tym względem. Jeżeli masz okazję to polecam popatrzeć na kije Mistralla (miałem wędkę Amundson i o ile nie przeszkadza Ci długi dolnik to szczerze polecam), Kongera, Robinsona... teraz w zasadzie każda firma ma w swojej ofercie spory wybór niedrogich a przyzwoitych kijków. 

Odwiedź Powitalnię, przedstaw się i napisz gdzie i jak lubisz łowić itp.

Edytowane przez Piotr Madura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

polecam ci kołowrot firmy SPRO http://allegro.pl/2015-spro-addiction-micro-cast-lozysk-10x-fd-3000-i6443225346.html, co do kija to każdy ma inny gust ja uwielbiam praboliczne kijem a ty może lubisz akcji szytowej. Taki jak bys chciał ale 2,40m http://allegro.pl/daiwa-exceler-jigger-2-40m-5-25g-od-smok24-i5958064491.html.

 

Jak kol. Piotr Madura pisze kup pierw kolowrot nowy a kij może ktoś sprzedaje na forum, poczekaj i znajdzie się fajny kij. Jak ja bym brał to kołowrot jw  i kij z Mikado lub Daiwa do 30g na przelotkach fuji na szczupaka to tak z 250zł musiał bym wydać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.