Jump to content

Stawy Kobylanka


Winko

Recommended Posts

Chciałbym Wam przedstawić nowe łowisko licencyjne PZW koła ,,MIASTO GORLICE" w Kobylance.

W zasadzie nie jest to żadne nowe łowisko w mojej okolicy ale od czasu gdy przejęło je koło Miasto Gorlice stawy zaczęły żyć na nowo. Przez ostatnie dwa sezony członkowie ,,zarządu" koła bo to należy podkreślić na czele z prezesem Łukaszem Kosibą włożyli poświęcili mnóstwo czasu oraz pracy aby te stawy z zaniedbanych dołków zalanych wodą stały się na nowo rybnym i atrakcyjnym łowiskiem PZW gdzie każdy wędkarz będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Generalnie w skład łowiska wchodzą trzy stawy z czego trzeci najmniejszy jest wyłączony z wędkowania. Staw nr.1, ten największy obfituje w karpia, amura, szczupaka, płoć, okonia czy karasia ale trafiają się również sandacze jak i okazałe tęczaki. Dozwolone są na nim wszystkie przynęty oraz metody połowu za wyjątkiem spinningu.

Staw nr.2 został w ciągu ostatnich dwóch sezonów został odnowiony od podstaw tzn. woda została spuszczona, wjechały koparki które wybrały zalegający przez lata muł i liście oraz znacznie został pogłębiony tak aby pstrągi tęczowe znalazły w nim dobre warunki bytowania gdyż to one stanowią w nim rybę nr. 1 !!! Oczywiście zbiornik jest zarybiany również innymi gatunkami. Na tym stawie obowiązuje odrębny regulamin czyli po pierwsze zasada ,,ZŁÓW I WYPUŚĆ" czyli ,,CAŁKOWITY ZAKAZ ZABIERANIA ZŁOWIONYCH RYB". Dozwolone metody to spinning, sztuczna mucha oraz przynęty roślinne. Wyłącznie pojedynczy haczyk bez zadziorowy bądź z zagiętym zadziorem.

Już po dwóch sezonach zbiornik jest bardzo fajną alternatywą dla wędkarzy którzy w przedkładają pasję wędkarstwa nad kulinarną. Jak sami z własnego doświadczenia wiecie, w ciągu ostatnich kilku lat po gwałtownych burzach i ulewach nasze górskie rzeki przez długi czas nie nadają się zbytnio do łowienia. W takich okresach takie łowisko w okolicy to prawdziwy skarb !

Tak więc koledzy serdecznie zapraszam na spotkanie z pięknymi rybami na stawach w kobylance koło Gorlic.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

Dziś również wybrałem się na stawy za tęczakami. jak zwykle były bardzo kapryśne i niezbyt chętne do współpracy. Ale udało mi się je przechytrzyć sposobem. Mianowicie delikatnie nęciłem kukurydzą aby ściągnąć je w jedno miejsce oraz zachęcić do pobierania pokarmu a następnie pierwsze w kolejce poleciało do wody obcięte kopytko z malutką główką dżigową imitującą poniekąd przerośnięte ziarno kukurydzy. Niestety po kilku rybach utkwiło w zaczepie.Na drugi ogień wylądował w wodzie woblerek imitujący chruścika, brązowy z czerwoną główką (MAYBYG), obydwie przynęty wolno prowadzone po dnie przyniosły dobre efekty w postaci 11tu tęczaków.

Widok stawu nr. 1 we mgle oraz poniżej jeden z dzisiejszych tęczaków.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

Poniekąd. Na krzyżówce skręcasz na Dominikowice i po przejechaniu ok. 1 km skręcasz w prawo przed gorzelnią - mapka. Na chwilę obecną dostępne są już tylko dniówki 20 zł. przez internet bądź na poczcie na konto okręgu nowy sącz.

Fajna jazda z tymi tęczakami ale jak już wspominałem na spina i muszkę nieco wybredne na dzień dzisiejszy są i trzeba nieco pokombinować.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

Byłem tam w zeszłym tygodniu bo na Kobylance montowalismy przyłącza gazowe za tym zakładem elektrycznym i byliśmy w tym centrum.Nawet pytałem się o te stawy, ale nikt mi nic konkretnego nie powiedział. 

Dzięki. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy