Skocz do zawartości

Spinning na bolenia


LuJu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Ja mam pod Bolenia savagear Custom Coastal 7-23 gr 275 cm w zupełności wystarcza na rybki 70+ Złowiłem kilka sztuk też swoim batsonem kleniowym 2-10 gr 290 cm i też dał radę tak że wędka do 30 gr wg mnie to max Boleń jest silny zaraz po braniu potem szybko słabnie ...

Edytowane przez Lucjan Kula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię w miarę uniwersalne wędki i jako taką na bolenia, ale z opcją łowienia kleni i brzan na mniejsze przynęty, używam Shimano Speedmaster 3.0 10-30g. To nie jest kij dla miłośników x-fast ale pozwala na bardzo długie rzuty i dzięki parabolicznej akcji komfortowo się holuje bez spadów. Bez problemu poradzi sobie z przyłowami, np. suma, ten kij ma moc. Przy czym nie jest to wędka najtańsza i ma bardzo długi dolnik jak to w Shimano co nie jest zbyt wygodne ( ja dałem do skrócenia ). 

Miałem w tamtym roku okazję pomachać Dragonem X-treme 2.7 6-28g i kusi mnie ta wędka, fajna szpada do szybkiego łowienia na powierzchniowe przynęty, a przy okazji jak lubię ogarnia mniejsze obrotówki i woblery. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Zastanawiam się kiedy skończy się moda na wędki... To co się dzieje na rynku wędkarskim to nie jest nawet zabawne. To jawne nabijanie klientów w balona.

Boleniówki, sandaczówki, szczupakówki, okoniówki hmm zastanawiam się kiedy ludzie będą pytać o kiełbiówki czy jelcówki.

Najbardziej podoba mi się ostatnimi czasy Pan Kolendowicz który na łodzi łowi miękkimi wędkami o długości 3 metry gdzie wszyscy twierdzą że sandacze powinno się łowić krótkimi szybkimi kijami haha. Ten gość łowi i to z dużym powodzeniem łamiąc wszystkie teorie :)

Już pomijam fakt na modę nad naszymi niesamowicie rybnymi wodami szczególnie na Podkarpaciu.

 

Pozdrawiam, Paweł ?

Edytowane przez pawelgibadlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi kiedyś powiedział jak ryb nie ma to przynajmniej fajnym sprzętem można się pojarać. Wróciłbym do czasów kiedy miałem robinsona kluskę do 30 gram z jakimś tanim jaxonem i łowiłem na niego wszystko od okoni , przez klenie po szczupaki i małe pudełko przynęt wystarczało.  A teraz przynęt więcej niż ryb złowionych w sezonie.  A żeby zostać w temacie , ja osobiście dobieram wędkę do stylu łowienia i do używanych przynęt, na chwilę obecną co dla niektórych mogę być odmieńcem bo bolenie, sandacze i szczupaki  z brzegu łowię westinem w3 240 cm 15-40 ogarnia mi to wobki od 6 gram w górę, a i cannibal 12 cm  na 20 g ołowiu daje się całkiem fajnie poprowadzić . Wcześniej miałem Lexe 10-30 też fajny kijek ale się popsuł. Myślę , że do samych boleni wystarczy w3 7-25 w wersji 270, jak ktoś lubi długie kije, dla mnie 240 to jest dość.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pawelgibadlo napisał:

Witam,

 

Zastanawiam się kiedy skończy się moda na wędki... To co się dzieje na rynku wędkarskim to nie jest nawet zabawne. To jawne nabijanie klientów w balona.

Boleniówki, sandaczówki, szczupakówki, okoniówki hmm zastanawiam się kiedy ludzie będą pytać o kiełbiówki czy jelcówki.

Najbardziej podoba mi się ostatnimi czasy Pan Kolendowicz który na łodzi łowi miękkimi wędkami o długości 3 metry gdzie wszyscy twierdzą że sandacze powinno się łowić krótkimi szybkimi kijami haha. Ten gość łowi i to z dużym powodzeniem łamiąc wszystkie teorie :)

Już pomijam fakt na modę nad naszymi niesamowicie rybnymi wodami szczególnie na Podkarpaciu.

 

Pozdrawiam, Paweł ?

na płytkiej wodzie to może się i sprawdza, ale na głębszej to jakby poczuł branie to sandacz już wypluje przynętę

osobiście do maja łowie kijem 10lb, a od maja przeskakuje na 17lb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.