Skocz do zawartości

Kijaszek i linka pod mikrojigi i wzdręgi.


blestemat

Rekomendowane odpowiedzi

Wkręciłem się w ten temat i poszukuję kijka którym obsłużę w miarę wygodnie malutkie czyli letkie przynęty w głównej mierze mikrojigi. Napisałem "w miarę wygodne" gdyż mogę poświęcić na ten cel do 150zł, cóż cudów nie zarabiam i planuję w tym roku jeszcze rozpocząć przygodę z muszką do tego przysposabiam się od dawna więc to jest priorytet w moim budżecie. Z istotniejszych spraw łowię niemal wyłącznie z brzegu więc kij musi mieć raczej bolszą długość ( chyba?). Jakie modele proponujecie?

 

Poza tym nie wiem co najlepiej nawinąć na kołowrotek; żyłka czy Pletka? Jeśli plecionka to jakiej marki. Nigdy nie stosowałem cieńszej niż 0,10mm i nie mam pojęcia jak tak cieniutka pletka się zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blestemat napisał:

Poza tym nie wiem co najlepiej nawinąć na kołowrotek; żyłka czy Pletka? Jeśli plecionka to jakiej marki. Nigdy nie stosowałem cieńszej niż 0,10mm i nie mam pojęcia jak tak cieniutka pletka się zachowuje.

Jaki masz budżet na plecionkę? Dobrej jakości cienkie plecionki kosztują sporo. Można spróbować Nanofila np 0,04 ale to nie plecionka, można u nas na forum o tej lince przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie bez szału, do 70 zł. Co do nanofila obawiam się o to czy częsty kontakt z szuwarami, wszelkiej maści patykami i kamieniami pozwoli na bezstresowe łowienie. A teraz biorę się zalekturę może rozwieje swoje obawy.

Edytowane przez blestemat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 70zł kupisz Kamatsu Techron np 0,03mm cokolwiek to oznaczenie znaczy, do tego jakiś cienki fluorocarbon. Plecionki im cieńsze to niestety droższe. Do UL dobrze nadają się linki z rynku japońskiego o oznaczeniach PE #0.2 - #0.4, trochę tego na rynku jest: YKG, Sunline, Varivas, PeeWee ale ceny zaczynają się od 90-100zł w górę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sobie jednak daruję pletkę na "grubsze okazje" z wyżej wymienioną kontakt miałem w nieco grubszej wersji i podziękuje. Wezmę na warsztat nanofila, a jak się nie sprawdzi najwyżej będę zbierał na te japońskie linki lub od biedy kupię przyzwoitą żyłkę. 

 

Kwestię linki mamy rozwiązaną, jakieś propozycje co do kija?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sam początek spokojnie możesz zacząć od żyłki 0,10-0,12. To co zaoszczędzisz przeznaczysz na kijek. Poszukaj używek SG Parabellum 0-5 lub 0-7. Czasami można trafić parabelkę za +/- 150zł. Można też jakiegoś chińczyka nabyć z ali. ( W tym wypadku swoje trzeba odczekać na towar ).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.