Jump to content

Mycie i czyszczenie pontonu


krs

Recommended Posts

Czym czyścicie swoje pontony, ręcznie czy może używacie myjek ? Przed zimą niestety nie zdarzyłem wymyć balona, teraz trochę zasechł na nim brud, mam jakaś słabą myjkę, powierzchownie można nią umyć ponton, ale ślady zostają, może zastosować jakiś specjalny płyn to tego typu materiałów PCV, ma ktoś doświadczenie w temacie ? 

Link to comment
Share on other sites

Ponton wymyty. Z braku specjalistycznego środka dobrze sprawdził się CIF + gąbka, trochę zabawy z tym było, na końcu spłukałem wszystko myjką ciśnieniową i ponton wygląda jak ze sklepu ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie mam pojęcia, trzeba by u producenta w chinach spytać. Ktoś już polecał ten środek na sieci, spróbowałem i czyści faktycznie bardzo dobrze, zobaczymy czy się coś złego stanie, na razie wszystko jest ok,  w razie czego będzie pretekst do kupienia nowej większej jednostki pływającej ;)

Link to comment
Share on other sites

Od trzech lat używam tego płynu http://atas.sklep.pl/p/2/145/atas-dimer-plyn-czyszczacy-2kg-aktywna-piana-karcher-aktywne-piany.html ,koncentrat . Rozcieńczam ok. 100ml płynu w 5-6 l ciepłej wody i dobrze mieszam aby powstała piana.Pianę nakładam na ponton i odczekuję kilka minut a następnie traktuję karcherem. Dobrze usuwa brud ,tłuszcz czy osad z wody ,niemniej plamy powstałe np. z zakwitu wody czy ciemne "rysy" od butów trzeba przeczyścić szczotką ryżową  lub tak jak napisał @krs przy użyciu CIFu.Jak do tej pory nie zaobserwowałem żadnych niepokojących zmian w powierzchni pvc. Moim zdaniem pvc  z którego wykonane są średniej klasy pontony ,dobrze wytrzymuje takie zabiegi kosmetyczne .Natomiast trzeba bardziej zadbać o elementy drewniane (pawęż,podłoga ,ławki) ,gdyż z czasem farba jaką są zabezpieczone ,traci swoje właściwości zabezpieczające .  Należy pamiętać aby po każdym pływaniu ponton został dobrze wysuszony przed  złożeniem . Wilgoć ,która w nim pozostanie ma w wielu przypadkach bardzo negatywny wpływ na impregnat a w skrajnych przypadkach powoduje "puchnięcie" sklejki .Tyczy się to głównie pontonów tzw budżetowych .

Edited by rapala
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dnia 29.04.2017 o 10:21, LuJu napisał:

Swoją drogą ciekawe jaki to ma skład? ;) to znaczy nie cif ale ten zajzajer do gumy.

Miesiąc po myciu cifem zero zmian, wszystko jak w najlepszym porządku, cif mi się sprawdził, ponton pro marine, materiał pvc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy